Tulokset JAU Sipoo 9.8.2020 - Uudenmaan piirimestaruus

D-kisa: XS3 | S3 | M3 | SL3 | L3
E-kisa: XS3 | S3 | M3 | SL3 | L3
Uudenmaan yksilö-PM: XS3 | S3 | M3 | SL3 | L3
Uudenmaan joukkue-PM: XS | S | M | SL | L

 
XS3 D (agi) (tuom. Jari Suomalainen, koiria 9, ihanneaika 54 s, radan pituus 208,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SaaralägpysMarjo KoranderLÄGI44,904,63-9,100-9,10 
2.NoppavlyterSanna LyytinenJAU50,564,11-3,440-3,44 
3.NeoprarotTaru ParviainenRimA46,194,50-7,8155,00 
4.EddielanheeTiina HietamiesJAU53,103,92-0,9055,00 
-SansaphalenJaana SalonenKAT    hylätty 
-Herttax-rotuVeera WelinJAU    hylätty 
-LiinujackruJenni PitkänenHI-HA    hylätty 
-RillapapillSusan NuurtilaKIRSUT    hylätty 
-HuldalanheeSanna Samio-KarineHSKH    hylätty 
-AliciakäävilLeena SyväojaKIRSUT    poissa 
-JessechihupKati KoskinenJAU    poissa 
Alkuun
 
S3 D (agi) (tuom. Jari Suomalainen, koiria 37, ihanneaika 54 s, radan pituus 208,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ElmoparsonAnnina MyllyahoJAU41,645,00-12,360-12,36 
2.UntoborterSanna LeimunenBAT46,624,46-7,380-7,38 
3.WarpukäävilSari HirviHEILU47,364,39-6,640-6,64 SERT-A
4.EbbajackruMartina StjernbergKKK48,084,33-5,920-5,92 
5.OlgakääpinKristina LehtomäkiLÄGI49,124,23-4,880-4,88 
6.TyynelägpysMari KarhuHyKU Ry49,834,17-4,170-4,17 
7.UrhokääsnaAnu TuruIMPHA50,004,16-4,000-4,00 
8.MazyshelamTero LiljeblomLÄGI37,855,50-16,1555,00 
9.SaratarupiKati RossiPORSK42,184,93-11,8255,00 
10.Taiga-TassulägpysMarjo KoranderLÄGI43,184,82-10,8255,00 
11.KetkuwecocaMikko PalsolaJAU47,444,38-6,5655,00 
12.CoraranbulMaarit ParkkinenHI-HA54,973,780,9755,97 
13.RauhalägpysMari KarhuHYKU RY44,764,65-9,241010,00 
-TopikääpinTarja Vuolevi-MykkänenJAU    hylätty 
-FlowparsonTimo PuusaariRimA    hylätty 
-RiokääsnaClaudia RebhanKAT    hylätty 
-RiiatiiterAnna VäänänenKKK    hylätty 
-ToukoshelamSaara KoivumäkiKIRSUT    hylätty 
-HerttaparsonTiina TahvanainenJAU    hylätty 
-FreyaparsonSari PuusaariRimA    hylätty 
-LunashelamNoora LappalainenHyKU Ry    hylätty 
-JadeshelamMinna JokinenHSKH    hylätty 
-PerttimittelSirpa HänninenJAU    hylätty 
-JackkäävilHelena LiikalaJAU    hylätty 
-MyyshelamTanja IngelinPORSK    hylätty 
-SpyroshelamSini ErikssonKKK    hylätty 
-WerakäävilSari HirviHEILU    hylätty 
-KielotarupiKati RossiPORSK    hylätty 
-AnyborterKirsi ElorantaPORSK    hylätty 
-HuldaborterKaisa AhonenTUUKK    hylätty 
-WiishelamKrista LeinoHI-HA    hylätty 
-RetokääpinTessa SeuranenLÄGI    hylätty 
-AnsashelamAnne HuuselaKARKK    hylätty 
-FlyparsonSari PuusaariRIMA    hylätty 
-KuntoparsonTiina TahvanainenJAU    hylätty 
-DharmashelamSanna AholaLÄGI    hylätty 
-HirmuinenparsonMarju KiriLÄGI    hylätty 
-PulmutarupiOssi LehtinenHAU    poissa 
Alkuun
 
M3 D (agi) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 45, ihanneaika 58 s, radan pituus 215,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.YodishelamEmmiina AbrahamssonLÄGI39,025,51-18,980-18,98 
2.VillekesvilEeva IhatsuJAU40,235,34-17,770-17,77 
3.ValttiparsonAnnina MyllyahoJAU41,105,23-16,900-16,90 
4.RiokesvilAnnina AulaJAU41,565,17-16,440-16,44 SERT-A
5.BörjeespvesMika KangasACTIV42,445,07-15,560-15,56 
6.OficocspaEvita SiekkinenPORSK42,705,04-15,300-15,30 
7.HillacocspaAnja LintunenJAU45,024,78-12,980-12,98 
8.AltaengspaArja-Leena ToivolaNAS45,544,72-12,460-12,46 
9.SissischapeMarko KapiainenHSKH46,474,63-11,530-11,53 
10.AstaespvesAnne-Mari TenhovaloKKK47,524,52-10,480-10,48 
11.EssiespvesAnne-Mari TenhovaloKKK48,004,48-10,000-10,00 
12.Gráinne (Gronja)pyrpapTaina RantanenVEIKK51,474,18-6,530-6,53 
13.PoweramecocLaura NyströmHI-HA51,654,16-6,350-6,35 
14.MagnusborterJessica HopeaPORSK52,114,13-5,890-5,89 
15.YegokoohonJari LaitinenKKK40,955,25-17,0555,00 
16.MuskaespvesRiitta HaaranenVESIK43,244,97-14,7655,00 
17.SallicocspaHeikki JärvinenKLUBI44,144,87-13,8655,00 
18.CiacocspaEvita SiekkinenPORSK44,684,81-13,3255,00 
19.RuutikesvilLaura VaijaI-HAH51,344,19-6,6655,00 
20.NemococspaMaisa HeikkinenTUUKK56,903,78-1,1055,00 
21.ZeldashelamSini ErikssonKKK58,913,650,9155,91 
22.TuroshelamSaara KoivumäkiKIRSUT49,664,33-8,341010,00 
23.Rosax-rotuTaina RantanenVEIKK50,424,26-7,581010,00 
24.WaldokäävilIda WainioPORSK63,983,365,98510,98 
25.RauhaespvesVeera WelinJAU46,904,58-11,102020,00 
-SimoparsonMilla ToivonenHEILU    hylätty 
-JäbäshelamSatu PaasioHyKU Ry    hylätty 
-ToscaschapeMarko KapiainenHSKH    hylätty 
-MinttuespvesRiitta HaaranenVESIK    hylätty 
-MorttishelamIlona JoensuuJAU    hylätty 
-RoyparsonIina ViitanenHEILU    hylätty 
-TaikashelamYrjö RajaheimoKKK    hylätty 
-FlaxiespvesHanna HaatajaACTIV    hylätty 
-LissukromfoTanja ManninenJAU    hylätty 
-LiloespvesLeena JalonenJAU    hylätty 
-Rock'n RollkromfoTarja MoisioHyKU Ry    hylätty 
-PapukesvilJasmin VesalainenHI-HA    hylätty 
-LeonespvesSirpa JääskeläinenKAT    hylätty 
-FlaksikromfoTeemu KollanenJAU    hylätty 
-OosaespvesMerja RajalaPORSK    hylätty 
-RunemanterTiina RantioJANKK    hylätty 
-LillaespvesMaria WahlströmLÄGI    hylätty 
-SaniparsonKalle JääskeläinenHyKU Ry    hylätty 
-MimiespvesElina VainikkaHyKU Ry    hylätty 
-SoficocspaAnja LintunenJAU    hylätty 
-VapputarupiOssi LehtinenHAU    poissa 
Alkuun
 
SL3 D (agi) (tuom. Kari Jalonen, koiria 21, ihanneaika 53 s, radan pituus 204,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RastiauskelSanna NummelinJAU41,224,95-11,780-11,78 
2.HippunovnouMinna-Maria LindholmHSKK42,664,78-10,340-10,34 
3.EveborcolTiina HasuHEILU38,365,32-14,6455,00 
4.MidoespvesHeidi KurkiHEILU39,385,18-13,6255,00 
5.TeslaespvesAnnastiina LähdesmäkiHEILU43,484,69-9,5255,00 
6.WappunovnouHeli NieminenHSKK60,943,357,942027,94 
7.IirissamojeJenni LehtonenHEILU78,172,6125,171540,17 
-NellaslapkoKeijo KaarakainenVEIKK    hylätty 
-LilyborcolJohanna TrobergPORSK    hylätty 
-VillaespvesJutta HeikkiläKAT    hylätty 
-TempoborcolMari RaulioI-HAH    hylätty 
-HaltilapporKati PohjoisvirtaA-KOT    hylätty 
-TeraborcolAila RajaheimoKKK    hylätty 
-PäreauspaiLaura RuissaloHI-HA    hylätty 
-RipaborcolIlona JoensuuJAU    hylätty 
-LuckyborcolEmma EngmanNAS    hylätty 
-JemmaauspaiJonna KekkiNAS    hylätty 
-UunonovnouMerja PenttinenPORSK    hylätty 
-EmmawalspaSatu SuominenHEILU    hylätty 
-NeppisborcolMisa RiialiJAU    hylätty 
-PimuborcolMarika SuominenNAS    hylätty 
Alkuun
 
L3 D (agi) (tuom. Kari Jalonen, koiria 30, ihanneaika 53 s, radan pituus 204,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.Maikki Mai MaiborcolTiina HasuHEILU39,845,12-13,160-13,16 
2.TrippitcolKia KoskinenJAU41,884,87-11,120-11,12 
3.KiljubelpamJanne LehtinenLÄGI43,534,69-9,470-9,47 SERT-A
4.RitabelpagJanica NurminenKAT51,723,94-1,280-1,28 
5.RemiauskelMaija SavolainenJAU41,604,90-11,4055,00 
6.TilliborcolMika VäisänenTUUKK39,865,12-13,141010,00 
7.ZapborcolHanna ToivolaHI-HA42,734,77-10,271010,00 
8.PeraborcolSatu PihlajamäkiLÄGI50,754,02-2,251010,00 
9.VitoborcolSusanna NiiranenKKK51,463,96-1,541010,00 
10.NukabelpamMiia LönnqvistJAU43,284,71-9,721515,00 
11.KirapitcolNina KarhunenHI-HA51,044,00-1,961515,00 
12.Huscox-rotuSatu HimanenJAU54,443,751,441516,44 
13.NikiborcolLiisa MännistöJAU48,194,23-4,812020,00 
-BamseborcolMarianne SumelaP-HAU    hylätty 
-IPbelpatJanica NurminenKAT    hylätty 
-SignelyhcolPetronella JanssonPORSK    hylätty 
-VimmaauspaiSari-Anne BjörklundKKK    hylätty 
-RuuborcolMinna PalviainenBAT    hylätty 
-HurjaborcolMaija KirvesNAS    hylätty 
-MasaborcolTiina SkööniläJAU    hylätty 
-SinnibelpagMaarianna SipponenJAU    hylätty 
-MasabelpamEeva-Liisa JetsonenHyKU Ry    hylätty 
-BouborcolTessa SeuranenLÄGI    hylätty 
-RoihubelpagLaura RäsänenKKK    hylätty 
-HupiborcolMarjo KoranderLÄGI    hylätty 
-SophielyhcolEssi SirolaHEILU    hylätty 
-VireborcolTaija MäkeläHEILU    hylätty 
-CajoborcolMaria HuttunenJAU    hylätty 
-MeekowhippeMaarit ParkkinenHI-HA    hylätty 
-EnzoauskelTiina PehkonenHSKK    hylätty 
-YuukibelpatOuti SiimesPORSK    poissa 
-QuinnborcolHannamari NieminenHSKH    poissa 
-HippuporvesSini JohanssonVEIKK    poissa 
-RoimaauskelSanna NummelinJAU    poissa 
-QraborcolHannamari NieminenHSKH    poissa 
-RuutibelpagSanna LehtinenHEILU    poissa 
-ViksuborcolTerhi KestiMÄNTS    poissa 
-LuckyborcolTaneli IkäheimoSiSu    poissa 
Alkuun
 
XS3 E (hyppy) (tuom. Jari Suomalainen, koiria 10, ihanneaika 46 s, radan pituus 194,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RillapapillSusan NuurtilaKIRSUT37,695,15-8,310-8,31 
2.SaaralägpysMarjo KoranderLÄGI40,854,75-5,150-5,15 
3.LiinujackruJenni PitkänenHI-HA42,334,58-3,670-3,67 
4.EddielanheeTiina HietamiesJAU54,043,598,041018,04 
-SansaphalenJaana SalonenKAT    hylätty 
-Herttax-rotuVeera WelinJAU    hylätty 
-NeoprarotTaru ParviainenRimA    hylätty 
-AliciakäävilLeena SyväojaKIRSUT    hylätty 
-NoppavlyterSanna LyytinenJAU    hylätty 
-HuldalanheeSanna Samio-KarineHSKH    hylätty 
-JessechihupKati KoskinenJAU    poissa 
Alkuun
 
S3 E (hyppy) (tuom. Jari Suomalainen, koiria 38, ihanneaika 46 s, radan pituus 194,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.DharmashelamSanna AholaLÄGI33,995,71-12,010-12,01 
2.LunashelamNoora LappalainenHyKU Ry36,095,38-9,910-9,91 
3.MyyshelamTanja IngelinPORSK36,515,31-9,490-9,49 SERT-H
4.SaratarupiKati RossiPORSK36,805,27-9,200-9,20 
5.RauhalägpysMari KarhuHYKU RY37,125,23-8,880-8,88 
6.Taiga-TassulägpysMarjo KoranderLÄGI37,255,21-8,750-8,75 
7.ElmoparsonAnnina MyllyahoJAU37,505,17-8,500-8,50 
8.FlowparsonTimo PuusaariRimA39,684,89-6,320-6,32 
9.OlgakääpinKristina LehtomäkiLÄGI39,754,88-6,250-6,25 
10.KielotarupiKati RossiPORSK41,154,71-4,850-4,85 
11.RetokääpinTessa SeuranenLÄGI41,794,64-4,210-4,21 
12.UrhokääsnaAnu TuruIMPHA42,224,59-3,780-3,78 
13.WerakäävilSari HirviHEILU43,254,49-2,750-2,75 
14.RiokääsnaClaudia RebhanKAT47,564,081,5601,56 
15.ToukoshelamSaara KoivumäkiKIRSUT40,304,81-5,7055,00 
16.UntoborterSanna LeimunenBAT42,184,60-3,8255,00 
17.WarpukäävilSari HirviHEILU48,224,022,2257,22 
18.CoraranbulMaarit ParkkinenHI-HA49,153,953,151013,15 
-TopikääpinTarja Vuolevi-MykkänenJAU    hylätty 
-RiiatiiterAnna VäänänenKKK    hylätty 
-HerttaparsonTiina TahvanainenJAU    hylätty 
-FreyaparsonSari PuusaariRimA    hylätty 
-RiinaparsonMilla ToivonenHEILU    hylätty 
-JadeshelamMinna JokinenHSKH    hylätty 
-PerttimittelSirpa HänninenJAU    hylätty 
-EbbajackruMartina StjernbergKKK    hylätty 
-JackkäävilHelena LiikalaJAU    hylätty 
-SpyroshelamSini ErikssonKKK    hylätty 
-MazyshelamTero LiljeblomLÄGI    hylätty 
-AnyborterKirsi ElorantaPORSK    hylätty 
-HuldaborterKaisa AhonenTUUKK    hylätty 
-WiishelamKrista LeinoHI-HA    hylätty 
-AnsashelamAnne HuuselaKARKK    hylätty 
-FlyparsonSari PuusaariRIMA    hylätty 
-KetkuwecocaMikko PalsolaJAU    hylätty 
-KuntoparsonTiina TahvanainenJAU    hylätty 
-TyynelägpysMari KarhuHyKU Ry    hylätty 
-HirmuinenparsonMarju KiriLÄGI    hylätty 
-PulmutarupiOssi LehtinenHAU    poissa 
Alkuun
 
M3 E (hyppy) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 44, ihanneaika 50 s, radan pituus 194,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.FlaksikromfoTeemu KollanenJAU37,225,21-12,780-12,78 
2.YegokoohonJari LaitinenKKK38,465,04-11,540-11,54 
3.ValttiparsonAnnina MyllyahoJAU39,234,95-10,770-10,77 
4.YodishelamEmmiina AbrahamssonLÄGI39,434,92-10,570-10,57 
5.VillekesvilEeva IhatsuJAU39,684,89-10,320-10,32 
6.BörjeespvesMika KangasACTIV40,074,84-9,930-9,93 
7.SoficocspaAnja LintunenJAU41,054,73-8,950-8,95 
8.LiloespvesLeena JalonenJAU41,544,67-8,460-8,46 
9.SissischapeMarko KapiainenHSKH42,434,57-7,570-7,57 
10.HillacocspaAnja LintunenJAU42,524,56-7,480-7,48 
11.AstaespvesAnne-Mari TenhovaloKKK43,394,47-6,610-6,61 
12.AltaengspaArja-Leena ToivolaNAS44,224,39-5,780-5,78 
13.RuutikesvilLaura VaijaI-HAH44,604,35-5,400-5,40 
14.ToscaschapeMarko KapiainenHSKH45,694,25-4,310-4,31 
15.RunemanterTiina RantioJANKK46,414,18-3,590-3,59 
16.MagnusborterJessica HopeaPORSK46,784,15-3,220-3,22 
17.PoweramecocLaura NyströmHI-HA49,793,90-0,210-0,21 
18.Gráinne (Gronja)pyrpapTaina RantanenVEIKK50,103,870,1000,10 
19.TaikashelamYrjö RajaheimoKKK50,533,840,5300,53 
20.NemococspaMaisa HeikkinenTUUKK53,833,603,8303,83 
21.RiokesvilAnnina AulaJAU41,044,73-8,9655,00 
22.WaldokäävilIda WainioPORSK55,853,475,8505,85 
-JäbäshelamSatu PaasioHyKU Ry    hylätty 
-MinttuespvesRiitta HaaranenVESIK    hylätty 
-MorttishelamIlona JoensuuJAU    hylätty 
-RoyparsonIina ViitanenHEILU    hylätty 
-TuroshelamSaara KoivumäkiKIRSUT    hylätty 
-FlaxiespvesHanna HaatajaACTIV    hylätty 
-OficocspaEvita SiekkinenPORSK    hylätty 
-EssiespvesAnne-Mari TenhovaloKKK    hylätty 
-LissukromfoTanja ManninenJAU    hylätty 
-Rock'n RollkromfoTarja MoisioHyKU Ry    hylätty 
-PapukesvilJasmin VesalainenHI-HA    hylätty 
-LeonespvesSirpa JääskeläinenKAT    hylätty 
-RauhaespvesVeera WelinJAU    hylätty 
-SallicocspaHeikki JärvinenKLUBI    hylätty 
-OosaespvesMerja RajalaPORSK    hylätty 
-MuskaespvesRiitta HaaranenVESIK    hylätty 
-ZeldashelamSini ErikssonKKK    hylätty 
-LillaespvesMaria WahlströmLÄGI    hylätty 
-SaniparsonKalle JääskeläinenHyKU Ry    hylätty 
-Rosax-rotuTaina RantanenVEIKK    hylätty 
-CiacocspaEvita SiekkinenPORSK    hylätty 
-MimiespvesElina VainikkaHyKU Ry    hylätty 
-SimoparsonMilla ToivonenHEILU    poissa 
-VapputarupiOssi LehtinenHAU    poissa 
Alkuun
 
SL3 E (hyppy) (tuom. Kari Jalonen, koiria 23, ihanneaika 47 s, radan pituus 189,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.EveborcolTiina HasuHEILU33,295,68-13,710-13,71 
2.TempoborcolMari RaulioI-HAH33,875,58-13,130-13,13 
3.Dittex-rotuKirsi LappalainenKKK34,485,48-12,520-12,52 
4.JemmaauspaiJonna KekkiNAS39,744,76-7,260-7,26 
5.WappunovnouHeli NieminenHSKK41,864,52-5,140-5,14 
6.EmmawalspaSatu SuominenHEILU44,974,20-2,030-2,03 
7.HippunovnouMinna-Maria LindholmHSKK42,644,43-4,3655,00 
8.LilyborcolJohanna TrobergPORSK39,794,75-7,211010,00 
9.MilanovnouKirsi LappalainenKKK48,163,921,161516,16 
10.RipaborcolIlona JoensuuJAU53,453,546,452026,45 
-NellaslapkoKeijo KaarakainenVEIKK    hylätty 
-RastiauskelSanna NummelinJAU    hylätty 
-VillaespvesJutta HeikkiläKAT    hylätty 
-HaltilapporKati PohjoisvirtaA-KOT    hylätty 
-TeraborcolAila RajaheimoKKK    hylätty 
-MidoespvesHeidi KurkiHEILU    hylätty 
-PäreauspaiLaura RuissaloHI-HA    hylätty 
-LuckyborcolEmma EngmanNAS    hylätty 
-TeslaespvesAnnastiina LähdesmäkiHEILU    hylätty 
-UunonovnouMerja PenttinenPORSK    hylätty 
-IirissamojeJenni LehtonenHEILU    hylätty 
-NeppisborcolMisa RiialiJAU    hylätty 
-PimuborcolMarika SuominenNAS    hylätty 
Alkuun
 
L3 E (hyppy) (tuom. Kari Jalonen, koiria 28, ihanneaika 47 s, radan pituus 189,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.VireborcolTaija MäkeläHEILU33,505,64-13,500-13,50 SERT-H
2.Maikki Mai MaiborcolTiina HasuHEILU34,555,47-12,450-12,45 
3.VimmaauspaiSari-Anne BjörklundKKK36,505,18-10,500-10,50 
4.MasabelpamEeva-Liisa JetsonenHyKU Ry36,935,12-10,070-10,07 
5.RitabelpagJanica NurminenKAT45,394,16-1,610-1,61 
6.BouborcolTessa SeuranenLÄGI35,595,31-11,4155,00 
7.BamseborcolMarianne SumelaP-HAU37,025,11-9,9855,00 
8.KirapitcolNina KarhunenHI-HA37,225,08-9,7855,00 
9.NikiborcolLiisa MännistöJAU40,114,71-6,8955,00 
10.TrippitcolKia KoskinenJAU42,714,43-4,2955,00 
11.TilliborcolMika VäisänenTUUKK34,455,49-12,551010,00 
12.CajoborcolMaria HuttunenJAU37,505,04-9,501010,00 
13.SophielyhcolEssi SirolaHEILU40,204,70-6,801010,00 
14.RuuborcolMinna PalviainenBAT43,964,30-3,041010,00 
15.RemiauskelMaija SavolainenJAU48,413,901,411011,41 
-ZapborcolHanna ToivolaHI-HA    hylätty 
-IPbelpatJanica NurminenKAT    hylätty 
-SignelyhcolPetronella JanssonPORSK    hylätty 
-HurjaborcolMaija KirvesNAS    hylätty 
-MasaborcolTiina SkööniläJAU    hylätty 
-SinnibelpagMaarianna SipponenJAU    hylätty 
-PeraborcolSatu PihlajamäkiLÄGI    hylätty 
-HupiborcolMarjo KoranderLÄGI    hylätty 
-NukabelpamMiia LönnqvistJAU    hylätty 
-MeekowhippeMaarit ParkkinenHI-HA    hylätty 
-EnzoauskelTiina PehkonenHSKK    hylätty 
-KiljubelpamJanne LehtinenLÄGI    hylätty 
-VitoborcolSusanna NiiranenKKK    hylätty 
-YuukibelpatOuti SiimesPORSK    poissa 
-Huscox-rotuSatu HimanenJAU    poissa 
-QuinnborcolHannamari NieminenHSKH    poissa 
-HippuporvesSini JohanssonVEIKK    poissa 
-RoihubelpagLaura RäsänenKKK    poissa 
-RoimaauskelSanna NummelinJAU    poissa 
-QraborcolHannamari NieminenHSKH    poissa 
-RuutibelpagSanna LehtinenHEILU    poissa 
-ViksuborcolTerhi KestiMÄNTS    poissa 
-LuckyborcolTaneli IkäheimoSiSu    poissa 
Alkuun
 
XS3 Uudenmaan yksilö-PM yhteistulos

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
1.SaaralägpysMarjo KoranderLÄGI85,75-14,250-14,25
2.EddielanheeTiina HietamiesJAU107,148,041523,04
-RillapapillSusan NuurtilaKIRSUT   hylätty
-LiinujackruJenni PitkänenHI-HA   hylätty
-NoppavlyterSanna LyytinenJAU   hylätty
-SansaphalenJaana SalonenKAT   hylätty
-Herttax-rotuVeera WelinJAU   hylätty
-HuldalanheeSanna Samio-KarineHSKH   hylätty
-AliciakäävilLeena SyväojaKIRSUT   hylätty
-NeoprarotTaru ParviainenRimA   hylätty
Alkuun
 
S3 Uudenmaan yksilö-PM yhteistulos

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
1.ElmoparsonAnnina MyllyahoJAU79,14-20,860-20,86
2.OlgakääpinKristina LehtomäkiLÄGI88,87-11,130-11,13
3.UrhokääsnaAnu TuruIMPHA92,22-7,780-7,78
4.SaratarupiKati RossiPORSK78,98-21,0255,00
5.Taiga-TassulägpysMarjo KoranderLÄGI80,43-19,5755,00
6.UntoborterSanna LeimunenBAT88,80-11,2055,00
7.WarpukäävilSari HirviHEILU95,582,2257,22
8.RauhalägpysMari KarhuHYKU RY81,88-18,121010,00
9.CoraranbulMaarit ParkkinenHI-HA104,124,121519,12
-DharmashelamSanna AholaLÄGI   hylätty
-LunashelamNoora LappalainenHyKU Ry   hylätty
-MyyshelamTanja IngelinPORSK   hylätty
-FlowparsonTimo PuusaariRimA   hylätty
-EbbajackruMartina StjernbergKKK   hylätty
-KielotarupiKati RossiPORSK   hylätty
-RetokääpinTessa SeuranenLÄGI   hylätty
-TyynelägpysMari KarhuHyKU Ry   hylätty
-WerakäävilSari HirviHEILU   hylätty
-JackkäävilHelena LiikalaJAU   hylätty
-HuldaborterKaisa AhonenTUUKK   hylätty
-RiiatiiterAnna VäänänenKKK   hylätty
-FlyparsonSari PuusaariRIMA   hylätty
-AnyborterKirsi ElorantaPORSK   hylätty
-KuntoparsonTiina TahvanainenJAU   hylätty
-HirmuinenparsonMarju KiriLÄGI   hylätty
-AnsashelamAnne HuuselaKARKK   hylätty
-TopikääpinTarja Vuolevi-MykkänenJAU   hylätty
-SpyroshelamSini ErikssonKKK   hylätty
-HerttaparsonTiina TahvanainenJAU   hylätty
-FreyaparsonSari PuusaariRimA   hylätty
-PerttimittelSirpa HänninenJAU   hylätty
-JadeshelamMinna JokinenHSKH   hylätty
-WiishelamKrista LeinoHI-HA   hylätty
-MazyshelamTero LiljeblomLÄGI   hylätty
-ToukoshelamSaara KoivumäkiKIRSUT   hylätty
-KetkuwecocaMikko PalsolaJAU   hylätty
-PulmutarupiOssi LehtinenHAU   poissa
Alkuun
 
M3 Uudenmaan yksilö-PM yhteistulos

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
1.YodishelamEmmiina AbrahamssonLÄGI78,45-29,550-29,55
2.VillekesvilEeva IhatsuJAU79,91-28,090-28,09
3.ValttiparsonAnnina MyllyahoJAU80,33-27,670-27,67
4.BörjeespvesMika KangasACTIV82,51-25,490-25,49
5.HillacocspaAnja LintunenJAU87,54-20,460-20,46
6.SissischapeMarko KapiainenHSKH88,90-19,100-19,10
7.AltaengspaArja-Leena ToivolaNAS89,76-18,240-18,24
8.AstaespvesAnne-Mari TenhovaloKKK90,91-17,090-17,09
9.MagnusborterJessica HopeaPORSK98,89-9,110-9,11
10.PoweramecocLaura NyströmHI-HA101,44-6,560-6,56
11.Gráinne (Gronja)pyrpapTaina RantanenVEIKK101,570,1000,10
12.YegokoohonJari LaitinenKKK79,41-28,5955,00
13.RiokesvilAnnina AulaJAU82,60-25,4055,00
14.RuutikesvilLaura VaijaI-HAH95,94-12,0655,00
15.NemococspaMaisa HeikkinenTUUKK110,733,8358,83
16.WaldokäävilIda WainioPORSK119,8311,83516,83
-OficocspaEvita SiekkinenPORSK   hylätty
-FlaksikromfoTeemu KollanenJAU   hylätty
-EssiespvesAnne-Mari TenhovaloKKK   hylätty
-SoficocspaAnja LintunenJAU   hylätty
-LiloespvesLeena JalonenJAU   hylätty
-ToscaschapeMarko KapiainenHSKH   hylätty
-RunemanterTiina RantioJANKK   hylätty
-MinttuespvesRiitta HaaranenVESIK   hylätty
-Rock'n RollkromfoTarja MoisioHyKU Ry   hylätty
-FlaxiespvesHanna HaatajaACTIV   hylätty
-LillaespvesMaria WahlströmLÄGI   hylätty
-OosaespvesMerja RajalaPORSK   hylätty
-PapukesvilJasmin VesalainenHI-HA   hylätty
-LeonespvesSirpa JääskeläinenKAT   hylätty
-RoyparsonIina ViitanenHEILU   hylätty
-TaikashelamYrjö RajaheimoKKK   hylätty
-MuskaespvesRiitta HaaranenVESIK   hylätty
-SallicocspaHeikki JärvinenKLUBI   hylätty
-CiacocspaEvita SiekkinenPORSK   hylätty
-ZeldashelamSini ErikssonKKK   hylätty
-TuroshelamSaara KoivumäkiKIRSUT   hylätty
-Rosax-rotuTaina RantanenVEIKK   hylätty
-RauhaespvesVeera WelinJAU   hylätty
-VapputarupiOssi LehtinenHAU   poissa
Alkuun
 
SL3 Uudenmaan yksilö-PM yhteistulos

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
1.EveborcolTiina HasuHEILU71,65-28,3555,00
2.HippunovnouMinna-Maria LindholmHSKK85,30-14,7055,00
3.WappunovnouHeli NieminenHSKK102,807,942027,94
-TempoborcolMari RaulioI-HAH   hylätty
-RastiauskelSanna NummelinJAU   hylätty
-JemmaauspaiJonna KekkiNAS   hylätty
-EmmawalspaSatu SuominenHEILU   hylätty
-NeppisborcolMisa RiialiJAU   hylätty
-UunonovnouMerja PenttinenPORSK   hylätty
-PimuborcolMarika SuominenNAS   hylätty
-LuckyborcolEmma EngmanNAS   hylätty
-TeraborcolAila RajaheimoKKK   hylätty
-HaltilapporKati PohjoisvirtaA-KOT   hylätty
-VillaespvesJutta HeikkiläKAT   hylätty
-MidoespvesHeidi KurkiHEILU   hylätty
-TeslaespvesAnnastiina LähdesmäkiHEILU   hylätty
-LilyborcolJohanna TrobergPORSK   hylätty
-IirissamojeJenni LehtonenHEILU   hylätty
Alkuun
 
L3 Uudenmaan yksilö-PM yhteistulos

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
1.Maikki Mai MaiborcolTiina HasuHEILU74,39-25,610-25,61
2.RitabelpagJanica NurminenKAT97,11-2,890-2,89
3.TrippitcolKia KoskinenJAU84,59-15,4155,00
4.TilliborcolMika VäisänenTUUKK74,31-25,692020,00
5.KirapitcolNina KarhunenHI-HA88,26-11,742020,00
6.NikiborcolLiisa MännistöJAU88,30-11,702525,00
-VireborcolTaija MäkeläHEILU   hylätty
-VimmaauspaiSari-Anne BjörklundKKK   hylätty
-MasabelpamEeva-Liisa JetsonenHyKU Ry   hylätty
-KiljubelpamJanne LehtinenLÄGI   hylätty
-HupiborcolMarjo KoranderLÄGI   hylätty
-SinnibelpagMaarianna SipponenJAU   hylätty
-HurjaborcolMaija KirvesNAS   hylätty
-EnzoauskelTiina PehkonenHSKK   hylätty
-SignelyhcolPetronella JanssonPORSK   hylätty
-IPbelpatJanica NurminenKAT   hylätty
-MeekowhippeMaarit ParkkinenHI-HA   hylätty
-BouborcolTessa SeuranenLÄGI   hylätty
-BamseborcolMarianne SumelaP-HAU   hylätty
-CajoborcolMaria HuttunenJAU   hylätty
-SophielyhcolEssi SirolaHEILU   hylätty
-ZapborcolHanna ToivolaHI-HA   hylätty
-RuuborcolMinna PalviainenBAT   hylätty
-PeraborcolSatu PihlajamäkiLÄGI   hylätty
-VitoborcolSusanna NiiranenKKK   hylätty
-NukabelpamMiia LönnqvistJAU   hylätty
-HippuporvesSini JohanssonVEIKK   poissa
Alkuun
 
XS Uudenmaan joukkue-PM(tuom. Jari Suomalainen, ihanneaika 53 s)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA AIKA AV RV TULOS
1.JAUN PIKKUMINIT142,98-16,021010,00
EddielanheeTiina Hietamieshylätty
NoppavlyterSanna Lyytinen43,56-9,4455,00
NottebichavPia Ritaluoma50,95-2,0555,00
Herttax-rotuVeera Welin48,47-4,530-4,53
-LÄGIN PIKKUMINITHYL
SievätoyvilRiikka Koistinenhylätty
ElvisjackruEmma Rautakallio49,36-3,640-3,64
SaaralägpysMarjo Korander41,00-12,000-12,00
-PORSKIN PIKKUMINITHYL
MillijackruSari Nieminenhylätty
ToopejackruPirre Räisänenhylätty
SuzujapchiNiina Jalonenpoissa
AlmakääpinSatu Santamäkihylätty
-KAT PIKKUMINITHYL
SansaphalenJaana Salonen45,54-7,4655,00
BellakäävilEija Sillanmäki46,25-6,750-6,75
MistiphalenJaana Salonenhylätty
PojutoyvilEija Sillanmäkihylätty
Alkuun
 
S Uudenmaan joukkue-PM(tuom. Jari Suomalainen, ihanneaika 53 s)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA AIKA AV RV TULOS
1.LÄGIN MINIT120,62-38,380-38,38
RuusubeagleMaria Ahlgren40,92-12,080-12,08
RetokääpinTessa Seuranen42,33-10,670-10,67
OlgakääpinKristina Lehtomäki41,51-11,490-11,49
Taiga-TassulägpysMarjo Korander38,19-14,810-14,81
2.PORSK MINIT121,97-37,030-37,03
SaratarupiKati Rossi38,03-14,970-14,97
SisukäävilMerja Pelkonen48,97-4,030-4,03
MyyshelamTanja Ingelin34,97-18,030-18,03
KielotarupiKati Rossi49,43-3,571010,00
3.HIIDEN HAUKUT MINI127,67-31,330-31,33
NassijackruJenni Pitkänen64,4711,47516,47
CoraranbulMaarit Parkkinen41,47-11,530-11,53
WiishelamKrista Leino39,61-13,390-13,39
LiinujackruJenni Pitkänen46,59-6,410-6,41
4.JAUN MINIT107,75-51,2555,00
KuntoparsonTiina Tahvanainen32,86-20,140-20,14
TopikääpinTarja Vuolevi-Mykkänen35,71-17,290-17,29
ElmoparsonAnnina Myllyahohylätty
KetkuwecocaMikko Palsola39,18-13,8255,00
5.HYKU MINIT141,464,721014,72
TyynelägpysMari Karhu45,26-7,740-7,74
HillaranbulMarjo Pietilä57,724,721014,72
LunashelamNoora Lappalainenhylätty
RauhalägpysMari Karhu38,48-14,520-14,52
-TUUKKIN MINITHYL
TyyneborterKaisa Ahonenhylätty
HerttajackruMaarit Paananenhylätty
HuldaborterKaisa Ahonenhylätty
-KKK-SHYL
EbbajackruMartina Stjernberg45,69-7,3155,00
SpyroshelamSini Erikssonhylätty
RiiatiiterAnna Väänänen42,93-10,070-10,07
-KOIRAKERHO HEILUHÄNNÄT RYHYL
WarpukäävilSari Hirvihylätty
TimikleinsEmma Karjalainenhylätty
RiinaparsonMilla Toivonen47,08-5,920-5,92
WerakäävilSari Hirvi44,66-8,3455,00
-KAT MINITHYL
MuffestbterMari Pellikkahylätty
NunusilkteJenna Timonen68,0015,00520,00
RiokääsnaClaudia Rebhanpoissa
TuholägpysCarita Mäkinenpoissa
Alkuun
 
M Uudenmaan joukkue-PM(tuom. Marja Lahikainen, ihanneaika 57 s)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA AIKA AV RV TULOS
1.JAUN MEDIT110,14-60,860-60,86
FlaksikromfoTeemu Kollanen34,58-22,420-22,42
LiloespvesLeena Jalonen39,13-17,870-17,87
ValttiparsonAnnina Myllyaho38,96-18,040-18,04
VillekesvilEeva Ihatsu36,60-20,400-20,40
2.LÄGIN MEDIT116,70-54,300-54,30
CromishelamEmmiina Abrahamsson35,90-21,100-21,10
GinnybeagleRonda Ahlgren44,15-12,850-12,85
LillaespvesMaria Wahlström51,53-5,4755,00
YodishelamEmmiina Abrahamsson36,65-20,350-20,35
3.HIIDEN HAUKUT MEDI120,18-50,820-50,82
KimikesvilJasmin Vesalalinen37,36-19,640-19,64
PoweramecocLaura Nyström44,30-12,700-12,70
LinaauskelHeli Nikander49,26-7,741010,00
PapukesvilJasmin Vesalainen38,52-18,480-18,48
4.KKK-M MESTARIT121,62-49,381515,00
AstaespvesAnne-Mari Tenhovalo41,15-15,851010,00
AlmaespvesJarno Puranen41,50-15,5055,00
YegokoohonJari Laitinen38,97-18,030-18,03
EssiespvesAnne-Mari Tenhovalohylätty
5.HYKU MEDIT122,20-48,801515,00
MimiespvesElina Vainikka40,26-16,7455,00
Rock'n RollkromfoTarja Moisio37,72-19,2855,00
JäbäshelamSatu Paasio44,22-12,7855,00
MyyespvesMaria Karjalainenhylätty
6.PORSK MEDIT125,55-45,451515,00
CiacocspaEvita Siekkinen40,29-16,7155,00
MagnusborterJessica Hopeahylätty
PuttekesvilPippi Veini44,68-12,3255,00
OficocspaEvita Siekkinen40,58-16,4255,00
-KAT MEDITHYL
LeonespvesSirpa Jääskeläinenhylätty
LaracocspaSini Lindrooshylätty
LystiespvesMiia Tiainen43,35-13,6555,00
DemokääsnaJenni Knaappilahylätty
-VEKORAN MEDITHYL
Gráinne (Gronja)pyrpapTaina Rantanenhylätty
PyrrepyrpapMarja Huovilahylätty
LystiespvesJuuli Launonen50,72-6,2855,00
Rosax-rotuTaina Rantanenhylätty
-KOIRAKERHO HEILUHÄNNÄT RYHYL
RoyparsonIina Viitanenhylätty
SimoparsonMilla Toivonen49,08-7,920-7,92
KärttylagromLaura Nissinen41,97-15,031515,00
-TUUKKIN MEDITHYL
KapuborterIda-Sofia Vihersaarihylätty
JonsukesvilSinikka Koivusaari64,937,931522,93
DannykoohonTeemu Välijeesiöhylätty
NemococspaMaisa Heikkinenhylätty
Alkuun
 
SL Uudenmaan joukkue-PM(tuom. Kari Jalonen, ihanneaika 50 s)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA AIKA AV RV TULOS
1.KKK-SL113,72-36,2855,00
TeraborcolAila Rajaheimohylätty
Dittex-rotuKirsi Lappalainen34,83-15,170-15,17
SelmaauskelJutta Casen39,86-10,1455,00
MilanovnouKirsi Lappalainen39,03-10,970-10,97
2.HIIDEN HAUKUT PIKKUMAKSI131,66-18,343030,00
PäreauspaiLaura Ruissalo39,66-10,341010,00
SiraespvesPia Imeläinen49,54-0,4655,00
SuziauskelPauliina Kuronenhylätty
NadaespvesMarjo Saarinen42,46-7,541515,00
-KOIRAKERHO HEILUHÄNNÄT RYHYL
MidoespvesHeidi Kurkihylätty
EmmawalspaSatu Suominen44,65-5,350-5,35
TeslaespvesAnnastiina Lähdesmäkihylätty
EveborcolTiina Hasuhylätty
-KAT PIKKUMAKSITHYL
KaikunovnouLaura Heikkilähylätty
VillaespvesJutta Heikkilähylätty
TaigaauspaiSusanna Ojalahylätty
DioborcolInkeri Jalonenhylätty
-VEKORAN PIKKUMAKSITHYL
AlpoespvesNina Koskinenhylätty
NellaslapkoKeijo Kaarakainenhylätty
MilliborcolEva-Maria Sipilähylätty
-JAUN PIKKUMAKSITHYL
NeppisborcolMisa Riiali41,77-8,2355,00
KaijaauspaiSaimi Uusi- Luomalahtihylätty
WhoopyborcolAnu Rajaheimo-Suominenhylätty
RastiauskelSanna Nummelin32,10-17,900-17,90
-HSKK:N PIKKUMAKSITHYL
WappunovnouHeli Nieminen43,14-6,8655,00
ÅkevehterMinna Hämäläinenhylätty
SasuslapkoJenna Teppopoissa
HippunovnouMinna-Maria Lindholm36,90-13,100-13,10
-NASHYL
PimuborcolMarika Suominen42,02-7,981010,00
JemmaauspaiJonna Kekki39,87-10,130-10,13
LuckyborcolEmma Engmanhylätty
-PORSK PIKKUMAKSITHYL
LilyborcolJohanna Troberghylätty
AhtiespvesPauliina Niklander38,54-11,461010,00
Tarmox-rotuReija-Riikka Stenbäck53,413,4103,41
UunonovnouMerja Penttinenhylätty
Alkuun
 
L Uudenmaan joukkue-PM(tuom. Kari Jalonen, ihanneaika 50 s)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA AIKA AV RV TULOS
1.HIIDEN HAUKUT MAKSI106,07-43,931010,00
KirapitcolNina Karhunen35,11-14,890-14,89
MeekowhippeMaarit Parkkinenhylätty
LaserauskelHeli Nikander38,44-11,561010,00
ZapborcolHanna Toivola32,52-17,480-17,48
2.KOIRAKERHO HEILUHÄNNÄT RY115,91-34,092020,00
Miinax-rotuSusanne Nieminen41,33-8,671010,00
VireborcolTaija Mäkelä35,22-14,781010,00
Maikki Mai MaiborcolTiina Hasuhylätty
SophielyhcolEssi Sirola39,36-10,640-10,64
-KAT MAKSITHYL
IPbelpatJanica Nurminen36,32-13,680-13,68
TempobelpatJanica Nurminenhylätty
RitabelpagJanica Nurminenhylätty
SantraholpalPäivi Kinnunenhylätty
-TUUKKIN MAXITHYL
BronttopitcolHeidi Kemppainen43,79-6,210-6,21
UnopitcolRiitta Lindströmhylätty
TeodalmatMoona Kosonenhylätty
FerropitcolHeidi Kemppainenhylätty
-HYKU MAKSITHYL
PihkalabnouSanna Salonenhylätty
MasabelpamEeva-Liisa Jetsonenhylätty
PaulalabnouSanna Salonen47,65-2,3555,00
WilsonbelpatArja Jaakkolahylätty
-JAUN MAKSITHYL
Huscox-rotuSatu Himanen37,80-12,200-12,20
SinnibelpagMaarianna Sipponenhylätty
CajoborcolMaria Huttunenhylätty
NukabelpamMiia Lönnqvist36,75-13,2555,00
-LÄGIN MAKSITHYL
BouborcolTessa Seuranen36,93-13,071010,00
KiljubelpamJanne Lehtinenhylätty
HupiborcolMarjo Korander32,17-17,830-17,83
PeraborcolSatu Pihlajamäkihylätty
-KKK-LHYL
VitoborcolSusanna Niiranen34,69-15,3155,00
VimmaauspaiSari-Anne Björklundhylätty
RoihubelpagLaura Räsänen54,944,9459,94
ChocobelpagAnnika Lehtisalohylätty
-PORSK MAKSITHYL
MötködobermTaina Asikainenhylätty
SignelyhcolPetronella Jansson41,27-8,731010,00
YuukibelpatOuti Siimespoissa
Sisux-rotuReija-Riikka Stenbäck62,9312,93517,93
-SISUPOIS
PassoborcolMilka-Maaria Juntunenpoissa
SinttinenborcolTapio Koistinenpoissa
LuckyborcolTaneli Ikäheimopoissa
LottoborcolKari Mankinenpoissa
Alkuun