Tulokset JAU Sipoo 11.1.2020

A-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
B-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
C-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2

 
XS1 A (agi) (tuom. Esa Muotka, koiria 5, ihanneaika 42 s, radan pituus 145,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.UnnatoyvilIris KuitunenJAU48,882,976,881016,88 
2.SuzujapchiNiina JalonenPORSK58,672,4716,671026,67 
-HilmayorterHelmi LiikalaJAU    hyltty 
-SiirichihupKati KoskinenJAU    hyltty 
-MollyjackruKatja LiljaJAU    hyltty 
Alkuun
 
S1 A (agi) (tuom. Esa Muotka, koiria 6, ihanneaika 42 s, radan pituus 145,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HerttakpinPia RitaluomaJAU33,614,31-8,390-8,39 OIVA
2.DonaldcaiterPatricia GyllenbgelHAU42,533,410,5300,53 
3.DieselshelamIlkka GrofLGI30,184,80-11,821010,00 
-MallashelamMaria SoriTSAU    hyltty 
-RoutashelamSuvi HaapaniemiVAU    hyltty 
-SisupopopkKirsti HeljeHSKK    hyltty 
-HuubshelamKiti PalviainenJAU    poissa 
Alkuun
 
M1 A (agi) (tuom. Esa Muotka, koiria 11, ihanneaika 42 s, radan pituus 145,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.VolttishelamLaura GrnroosAGRY28,555,08-13,450-13,45 LUVA
2.TepsiespvesKirsi SmedsJAU28,845,03-13,160-13,16 LUVA
3.AavanovnouHenna KuokkanenVAU31,534,60-10,470-10,47 LUVA
4.RuukvilSanna HeleniusHAU41,783,47-0,220-0,22 LUVA
-GamyshelamKatariina SewnAGRY    hyltty 
-VilikoohonLotta KoskiHAU    hyltty 
-DaimcocspaMaria SoriTSAU    hyltty 
-VilishelamKristiina SderstrmPORSK    hyltty 
-PirskattikesvilTarja JmsnRimA    hyltty 
-JyrkromfoKati KollanenJAU    hyltty 
-NikishelamPivi IkonenLAU    hyltty 
Alkuun
 
SL1 A (agi) (tuom. Esa Muotka, koiria 9, ihanneaika 44 s, radan pituus 145,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MayborcolPasi NordbergHAU35,254,11-8,750-8,75 LUVA
2.PatuauskelHeidi LindholmVAU38,523,76-5,481010,00 
3.FelixwhippeRonja KiuruVAU47,543,053,541013,54 
-ZeroborcolJanni KirjavainenHAU    hyltty 
-TempoparcolNiina TarkiainenHAU    hyltty 
-RyhisponWilma PuroilaI-HAH    hyltty 
-FaniporvesEmmi AaltonenHAU    hyltty 
-AnsalapporEmilia LavonenBAT    hyltty 
-UffeespvesAsta Vento-MikkolaHEILU    hyltty 
-ArmiborcolElina MlkiHEILU    poissa 
-SolaespvesLeena JalonenJAU    poissa 
Alkuun
 
L1 A (agi) (tuom. Esa Muotka, koiria 21, ihanneaika 44 s, radan pituus 145,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU29,154,97-14,850-14,85 OIVA
2.VilttisuusnaRiikka MiettinenLGI35,924,04-8,081010,00 
3.MuksborcolSofia PalmuI-HAH36,583,96-7,421010,00 
4.MobylabnouKatja LiljaJAU47,093,083,091013,09 
5.ProoborcolPivi KarjalainenKAT38,293,79-5,711515,00 
6.KerttuborcolAnna-Stina VenlinenKKK44,623,250,621515,62 
7.SantraholpalPivi KinnunenKAT48,203,014,201519,20 
8.EbbaborcolJenni VtminenLGI34,434,21-9,572020,00 
9.MorttiborcolTerhi KestiMNTS32,724,43-11,282525,00 
10.KafuisovilNina Nerg-ToivolaHPSK54,592,6610,591525,59 
-OiliborcolLaura Isohanni-HonkanenJAU    hyltty 
-JuuligorsetKaisa UrbanusHSKH    hyltty 
-FantabelpatTeija KokkonenKAT    hyltty 
-VeetinovnouHarri HonkanenHI-HA    hyltty 
-Herttax-rotuNea SaunamkiBAT    hyltty 
-JekkuborcolPipsa BlomgrenI-HAH    hyltty 
-ImalyhcolMaria Evstigneeva(RUS)    hyltty 
-SiiriauspaiMaiju TurunenHEILU    hyltty 
-AsterixborcolJanita MarkkanenSBCAK    hyltty 
-LystisilnouMarianne MayerSKN    hyltty 
-KiraborcolAnne Maria RiihimkiHAU    hyltty 
Alkuun
 
XS2 A (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 1, ihanneaika 54 s, radan pituus 176,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NpjackruMaija MkelI-HAH69,402,5415,401025,40 
Alkuun
 
S2 A (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 12, ihanneaika 54 s, radan pituus 176,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.CarlabraterMinna AholaHSKH38,114,62-15,890-15,89 OIVA
2.FreyaparsonSari PuusaariRimA40,374,36-13,630-13,63 LUVA
3.YpborterWilma LaruP-HAU41,434,25-12,570-12,57 OIVA
4.SisushelamTuula KunnasNAS41,654,23-12,350-12,35 
5.ViskikpinPirkko RnkkBAT44,993,91-9,010-9,01 
6.EttalgpysKatja RahkolaI-HAH49,033,59-4,970-4,97 
7.MarttitarupiNiko MkelinenKSSK50,023,52-3,980-3,98 
8.Pikku MyyshelamKatja KumpulainenHEILU33,465,26-20,5455,00 
9.ChevyparsonJenni IkvalkoPORSK43,034,09-10,971515,00 
10.StellacavspaSusann WeckstenAGRY61,322,877,321017,32 
-DorylakterMaria LeutolaHSKH    hyltty 
-RoihuparsonMinna ToropainenVAU    hyltty 
Alkuun
 
M2 A (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 10, ihanneaika 54 s, radan pituus 176,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MuskaespvesRiitta HaaranenVESIK34,725,07-19,280-19,28 LUVA
2.IndikoohonKatarina LassheikkiNAS37,824,65-16,180-16,18 OIVA
3.FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH52,113,38-1,890-1,89 
4.MessishelamNina LatvaKSSK39,094,50-14,9155,00 
5.CocobasenjSanna PlaamiHSKH60,142,936,1406,14 
6.LystiespvesMiia TiainenKAT38,244,60-15,761010,00 
7.TeddykoohonIrene Rnn-OlanderPORSK50,853,46-3,151515,00 
-LukashelamTiina SaranpBAT    hyltty 
-DannykoohonTeemu VlijeesiTUUKK    hyltty 
-VapputarupiOssi LehtinenHAU    hyltty 
-FiaespvesSari NielsenHSKH    poissa 
-YltsiamekarOuti PikkarainenERTTI    poissa 
Alkuun
 
SL2 A (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 12, ihanneaika 54 s, radan pituus 176,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.VillaespvesJutta HeikkilKAT34,795,06-19,210-19,21 OIVA
2.SissikerterMarika MarjanenVAU57,823,043,8203,82 
3.KonaborcolHanna SilanderBAT39,094,50-14,9155,00 
4.OkuborcolHeidi SuikkanenKSSK44,613,95-9,3955,00 
5.RuutiauskelMika YliluomaI-HAH38,574,56-15,431010,00 
6.MidoespvesHeidi KurkiHEILU44,343,97-9,662020,00 
-KiloauskelEsa LehtinenKOIVU    hyltty 
-RioespvesSanna EskelinenHSKH    hyltty 
-HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH    hyltty 
-SumeeborcolOuti LehvHAU    hyltty 
-ChaosauskelYasmin EklundHAU    hyltty 
-RusettimarsuslapkoTiina LampimkiI-HAH    hyltty 
-RuutiborcolAsko JokinenTSAU    poissa 
-MelliauspaiJulia JanssonATD    poissa 
Alkuun
 
L2 A (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 13, ihanneaika 54 s, radan pituus 176,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.BouborcolTessa SeuranenLGI33,935,19-20,070-20,07 OIVA
2.LamppuborcolAino MutkaI-HAH34,875,05-19,130-19,13 LUVA
3.YazybelpatAnniina AnttilaHEILU41,734,22-12,2755,00 
4.PsbeauceVesa KokkonenRimA44,113,99-9,8955,00 
5.RiffborcolJanne KomulainenMAH32,405,43-21,601010,00 
6.EnzoauskelTiina PehkonenHSKK32,715,38-21,291515,00 
7.DinoborcolTania GrnroosSiSu37,044,75-16,961515,00 
8.ChocobelpagAnnika LehtisaloKKK51,073,45-2,931515,00 
-TaoborcolHeidi HaapsaariVAU    hyltty 
-PixieborcolJohanna TrobergPORSK    hyltty 
-MeekowhippeMaarit ParkkinenHI-HA    hyltty 
-VitoborcolTea HirvonenHEILU    hyltty 
-JjborcolRaisa VhtaloJAU    hyltty 
-AprilpitcolTuulimari KaikkonenKSSK    poissa 
Alkuun
 
XS1 B (agi) (tuom. Esa Muotka, koiria 3, ihanneaika 44 s, radan pituus 150,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SiirichihupKati KoskinenJAU39,903,76-4,1055,00 
2.SuzujapchiNiina JalonenPORSK58,972,5414,97519,97 
-HilmayorterHelmi LiikalaJAU    hyltty 
Alkuun
 
S1 B (agi) (tuom. Esa Muotka, koiria 11, ihanneaika 44 s, radan pituus 150,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MallashelamMaria SoriTSAU28,735,22-15,270-15,27 LUVA
2.HerttakpinPia RitaluomaJAU35,584,22-8,420-8,42 PAVA
3.RamashelamOlli LeinoHSKH37,993,95-6,0155,00 
4.VerokvilLaura MiettinenSVK42,593,52-1,4155,00 
5.DieselshelamIlkka GrofLGI36,134,15-7,871515,00 
6.LunaksnaEmilia HammarI-HAH56,292,6612,29517,29 
-VickytoyvilIsa YpySVK    hyltty 
-AatutarupiMarkku KaukinenJAU    hyltty 
-RoutashelamSuvi HaapaniemiVAU    hyltty 
-SisupopopkKirsti HeljeHSKK    hyltty 
-DonaldcaiterPatricia GyllenbgelHAU    hyltty 
-HuubshelamKiti PalviainenJAU    poissa 
-TarupapillSonja RantalaHI-HA    poissa 
Alkuun
 
M1 B (agi) (tuom. Esa Muotka, koiria 14, ihanneaika 44 s, radan pituus 150,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.GamyshelamKatariina SewnAGRY27,125,53-16,880-16,88 PAVA
2.PirskattikesvilTarja JmsnRimA28,975,18-15,030-15,03 OIVA
3.MilaparsonRauni HgglundJAU34,654,33-9,350-9,35 LUVA
4.RuukvilSanna HeleniusHAU35,574,22-8,430-8,43 OIVA
5.AavanovnouHenna KuokkanenVAU28,255,31-15,7555,00 
6.VilikoohonLotta KoskiHAU46,443,232,4457,44 
7.VinshelamMaiju SihvolaHEILU48,763,084,7659,76 
-VolttishelamLaura GrnroosAGRY    hyltty 
-PyrykoohonVille MannerJAU    hyltty 
-DaimcocspaMaria SoriTSAU    hyltty 
-TepsiespvesKirsi SmedsJAU    hyltty 
-VilishelamKristiina SderstrmPORSK    hyltty 
-JyrkromfoKati KollanenJAU    hyltty 
-NikishelamPivi IkonenLAU    hyltty 
Alkuun
 
SL1 B (agi) (tuom. Esa Muotka, koiria 13, ihanneaika 44 s, radan pituus 150,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.LumipitcolMarianne LevnenHyKU Ry41,803,59-2,200-2,20 LUVA
2.TaigaauspaiSusanna OjalaKAT32,994,55-11,0155,00 
3.AnsalapporEmilia LavonenBAT36,344,13-7,6655,00 
4.UffeespvesAsta Vento-MikkolaHEILU37,304,02-6,7055,00 
5.MayborcolPasi NordbergHAU36,614,10-7,391010,00 
6.HeilislapkoHenna HrkkKOIVU52,202,878,20513,20 
-ZeroborcolJanni KirjavainenHAU    hyltty 
-NuppuborcolSiiri VirtanenSCY    hyltty 
-TempoparcolNiina TarkiainenHAU    hyltty 
-RyhisponWilma PuroilaI-HAH    hyltty 
-FaniporvesEmmi AaltonenHAU    hyltty 
-FelixwhippeRonja KiuruVAU    hyltty 
-PatuauskelHeidi LindholmVAU    hyltty 
-ArmiborcolElina MlkiHEILU    poissa 
-SolaespvesLeena JalonenJAU    poissa 
Alkuun
 
L1 B (agi) (tuom. Esa Muotka, koiria 24, ihanneaika 44 s, radan pituus 150,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.FlyauskelPaula ValpasBAT35,374,24-8,630-8,63 OIVA
2.KisusakpaiSanna SderholmASKOL40,823,67-3,180-3,18 OIVA
3.VilttisuusnaRiikka MiettinenLGI33,024,54-10,9855,00 
4.Herttax-rotuNea SaunamkiBAT36,314,13-7,6955,00 
5.KafuisovilNina Nerg-ToivolaHPSK46,583,222,5857,58 
6.ProoborcolPivi KarjalainenKAT29,935,01-14,071010,00 
7.ImalyhcolMaria Evstigneeva(RUS)31,834,71-12,171010,00 
8.JuuligorsetKaisa UrbanusHSKH45,243,321,241011,24 
9.MorttiborcolTerhi KestiMNTS27,865,38-16,141515,00 
10.FantabelpatTeija KokkonenKAT33,794,44-10,212020,00 
11.MuksborcolSofia PalmuI-HAH38,173,93-5,832020,00 
-OiliborcolLaura Isohanni-HonkanenJAU    hyltty 
-KerttuborcolAnna-Stina VenlinenKKK    hyltty 
-VeetinovnouHarri HonkanenHI-HA    hyltty 
-PekkaauspaiElina HynninenKKK    hyltty 
-TypypitcolSiiri VirtanenSCY    hyltty 
-SantraholpalPivi KinnunenKAT    hyltty 
-EbbaborcolJenni VtminenLGI    hyltty 
-JekkuborcolPipsa BlomgrenI-HAH    hyltty 
-SiiriauspaiMaiju TurunenHEILU    hyltty 
-AsterixborcolJanita MarkkanenSBCAK    hyltty 
-OikkulapporKristina SundmanHSKH    hyltty 
-LystisilnouMarianne MayerSKN    hyltty 
-KiraborcolAnne Maria RiihimkiHAU    hyltty 
Alkuun
 
XS2 B (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 1, ihanneaika 51 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
-NpjackruMaija MkelI-HAH    hyltty 
Alkuun
 
S2 B (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 13, ihanneaika 51 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.Pikku MyyshelamKatja KumpulainenHEILU32,305,20-18,700-18,70 LUVA
2.SisushelamTuula KunnasNAS39,684,23-11,320-11,32 LUVA
3.DorylakterMaria LeutolaHSKH41,094,09-9,910-9,91 OIVA
4.StellacavspaSusann WeckstenAGRY50,173,35-0,830-0,83 
-YpborterWilma LaruP-HAU    hyltty 
-ViskikpinPirkko RnkkBAT    hyltty 
-PegishelamSari MkelJAU    hyltty 
-ChevyparsonJenni IkvalkoPORSK    hyltty 
-MarttitarupiNiko MkelinenKSSK    hyltty 
-EttalgpysKatja RahkolaI-HAH    hyltty 
-FreyaparsonSari PuusaariRimA    hyltty 
-RoihuparsonMinna ToropainenVAU    hyltty 
-CarlabraterMinna AholaHSKH    hyltty 
Alkuun
 
M2 B (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 11, ihanneaika 51 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.VapputarupiOssi LehtinenHAU31,165,39-19,840-19,84 LUVA
2.IndikoohonKatarina LassheikkiNAS38,974,31-12,030-12,03 OIVA
3.LystiespvesMiia TiainenKAT40,534,15-10,470-10,47 LUVA
4.MuskaespvesRiitta HaaranenVESIK34,024,94-16,9855,00 
5.FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH55,723,024,7259,72 
6.TeddykoohonIrene Rnn-OlanderPORSK43,953,82-7,051010,00 
7.MessishelamNina LatvaKSSK45,473,69-5,531010,00 
8.YltsiamekarOuti PikkarainenERTTI71,512,3520,51525,51 
-LukashelamTiina SaranpBAT    hyltty 
-FiaespvesSari NielsenHSKH    hyltty 
-CocobasenjSanna PlaamiHSKH    hyltty 
Alkuun
 
SL2 B (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 12, ihanneaika 51 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RusettimarsuslapkoTiina LampimkiI-HAH48,453,47-2,550-2,55 LUVA
2.SissikerterMarika MarjanenVAU55,303,044,3004,30 
3.SumeeborcolOuti LehvHAU39,584,24-11,421010,00 
-KiloauskelEsa LehtinenKOIVU    hyltty 
-VillaespvesJutta HeikkilKAT    hyltty 
-RioespvesSanna EskelinenHSKH    hyltty 
-RuutiauskelMika YliluomaI-HAH    hyltty 
-OkuborcolHeidi SuikkanenKSSK    hyltty 
-HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH    hyltty 
-KonaborcolHanna SilanderBAT    hyltty 
-MidoespvesHeidi KurkiHEILU    hyltty 
-ChaosauskelYasmin EklundHAU    hyltty 
-RuutiborcolAsko JokinenTSAU    poissa 
-MelliauspaiJulia JanssonATD    poissa 
Alkuun
 
L2 B (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 16, ihanneaika 51 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ChocobelpagAnnika LehtisaloKKK40,404,16-10,600-10,60 LUVA
2.AprilpitcolTuulimari KaikkonenKSSK41,674,03-9,330-9,33 OIVA
3.RiffborcolJanne KomulainenMAH30,825,45-20,1855,00 
4.MeekowhippeMaarit ParkkinenHI-HA35,134,78-15,8755,00 
5.PsbeauceVesa KokkonenRimA46,143,64-4,8655,00 
6.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU31,615,31-19,391010,00 
7.EnzoauskelTiina PehkonenHSKK31,685,30-19,321010,00 
8.DinoborcolTania GrnroosSiSu29,855,63-21,151515,00 
9.BouborcolTessa SeuranenLGI33,754,98-17,251515,00 
-TaoborcolHeidi HaapsaariVAU    hyltty 
-PixieborcolJohanna TrobergPORSK    hyltty 
-RumbaborcolLaura WidensI-HAH    hyltty 
-LamppuborcolAino MutkaI-HAH    hyltty 
-VitoborcolTea HirvonenHEILU    hyltty 
-JjborcolRaisa VhtaloJAU    hyltty 
-YazybelpatAnniina AnttilaHEILU    hyltty 
Alkuun
 
XS1 C (hyppy) (tuom. Esa Muotka, koiria 4, ihanneaika 42 s, radan pituus 150,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HilmayorterHelmi LiikalaJAU35,654,21-6,350-6,35 LUVA
2.SuzujapchiNiina JalonenPORSK44,023,412,0202,02 
3.ArttulanheeTiina HietamiesJAU38,543,89-3,4655,00 
4.SiirichihupKati KoskinenJAU47,903,135,90510,90 
Alkuun
 
S1 C (hyppy) (tuom. Esa Muotka, koiria 14, ihanneaika 42 s, radan pituus 150,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.DieselshelamIlkka GrofLGI26,155,74-15,850-15,85 LUVA
2.RamashelamOlli LeinoHSKH26,595,64-15,410-15,41 LUVA
3.HoppulgpysPaula LuomalaKOIVU29,545,08-12,460-12,46 LUVA
4.NenyakoohonMari NummiI-HAH30,664,89-11,340-11,34 LUVA
5.VerokvilLaura MiettinenSVK31,574,75-10,430-10,43 LUVA
6.ZipjackruJessika MarkkanenSJRT28,975,18-13,0355,00 
7.RoutashelamSuvi HaapaniemiVAU40,283,72-1,7255,00 
8.AatutarupiMarkku KaukinenJAU42,343,540,3455,34 
-VickytoyvilIsa YpySVK    hyltty 
-MoashelamHanna GustafssonI-HAH    hyltty 
-MallashelamMaria SoriTSAU    hyltty 
-NikeparsonLaura PalviainenJAU    hyltty 
-LunaksnaEmilia HammarI-HAH    hyltty 
-SisupopopkKirsti HeljeHSKK    hyltty 
-HuubshelamKiti PalviainenJAU    poissa 
-TarupapillSonja RantalaHI-HA    poissa 
-HerttakpinPia RitaluomaJAU    poissa 
Alkuun
 
M1 C (hyppy) (tuom. Esa Muotka, koiria 10, ihanneaika 42 s, radan pituus 150,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.JyrkromfoKati KollanenJAU31,714,73-10,290-10,29 OIVA
2.VinshelamMaiju SihvolaHEILU34,744,32-7,260-7,26 LUVA
3.MilaparsonRauni HgglundJAU33,954,42-8,0555,00 
4.NikishelamPivi IkonenLAU36,254,14-5,751010,00 
-VilikoohonLotta KoskiHAU    hyltty 
-PyrykoohonVille MannerJAU    hyltty 
-DaimcocspaMaria SoriTSAU    hyltty 
-TepsiespvesKirsi SmedsJAU    hyltty 
-AavanovnouHenna KuokkanenVAU    hyltty 
-VilishelamKristiina SderstrmPORSK    hyltty 
-GamyshelamKatariina SewnAGRY    poissa 
-MontymeksikKristiina JokimiesI-HAH    poissa 
Alkuun
 
SL1 C (hyppy) (tuom. Esa Muotka, koiria 14, ihanneaika 42 s, radan pituus 150,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.CarlosespvesNea HnninenJAU26,865,58-15,140-15,14 LUVA
2.HeilislapkoHenna HrkkKOIVU40,023,75-1,980-1,98 OIVA
3.TiimaborcolJouni VainioHAU27,975,36-14,0355,00 
4.LumipitcolMarianne LevnenHyKU Ry37,434,01-4,5755,00 
5.TempoparcolNiina TarkiainenHAU44,113,402,1157,11 
6.TaigaauspaiSusanna OjalaKAT44,883,342,881012,88 
7.PatuauskelHeidi LindholmVAU37,044,05-4,961515,00 
-ZeroborcolJanni KirjavainenHAU    hyltty 
-NuppuborcolSiiri VirtanenSCY    hyltty 
-RyhisponWilma PuroilaI-HAH    hyltty 
-MayborcolPasi NordbergHAU    hyltty 
-FelixwhippeRonja KiuruVAU    hyltty 
-SolaespvesLeena JalonenJAU    hyltty 
-UffeespvesAsta Vento-MikkolaHEILU    hyltty 
Alkuun
 
L1 C (hyppy) (tuom. Esa Muotka, koiria 20, ihanneaika 42 s, radan pituus 150,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PaulalabnouSanna SalonenHYKU RY32,864,56-9,140-9,14 LUVA
2.Herttax-rotuNea SaunamkiBAT33,594,47-8,4155,00 
3.KisusakpaiSanna SderholmASKOL35,154,27-6,8555,00 
4.FlyauskelPaula ValpasBAT39,243,82-2,7655,00 
5.LucaporvesEevi KoskinenJAU46,933,204,931014,93 
6.TypypitcolSiiri VirtanenSCY57,862,5915,86015,86 
-JuuligorsetKaisa UrbanusHSKH    hyltty 
-ProoborcolPivi KarjalainenKAT    hyltty 
-VilttisuusnaRiikka MiettinenLGI    hyltty 
-HerttakulnouKirsi PssilHSKK    hyltty 
-PekkaauspaiElina HynninenKKK    hyltty 
-UnopitcolRiitta LindstrmTUUKK    hyltty 
-ImalyhcolMaria Evstigneeva(RUS)    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiMNTS    hyltty 
-SiiriauspaiMaiju TurunenHEILU    hyltty 
-PihkalabnouSanna SalonenHyKU Ry    hyltty 
-MuksborcolSofia PalmuI-HAH    hyltty 
-ReinodalmatRiina ZettermanHSKH    hyltty 
-LystisilnouMarianne MayerSKN    hyltty 
-KiraborcolAnne Maria RiihimkiHAU    hyltty 
Alkuun
 
XS2 C (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 1, ihanneaika 44 s, radan pituus 158,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NpjackruMaija MkelI-HAH43,483,63-0,520-0,52 LUVA
Alkuun
 
S2 C (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 8, ihanneaika 44 s, radan pituus 158,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PegishelamSari MkelJAU32,454,87-11,550-11,55 LUVA
2.CarlabraterMinna AholaHSKH37,544,21-6,460-6,46 LUVA
3.SisushelamTuula KunnasNAS42,863,69-1,140-1,14 
4.ViskikpinPirkko RnkkBAT44,993,510,9955,99 
5.FreyaparsonSari PuusaariRimA37,414,22-6,591010,00 
6.RoihuparsonMinna ToropainenVAU43,333,65-0,671010,00 
-DorylakterMaria LeutolaHSKH    hyltty 
-Pikku MyyshelamKatja KumpulainenHEILU    hyltty 
Alkuun
 
M2 C (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 9, ihanneaika 44 s, radan pituus 158,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.FiaespvesSari NielsenHSKH30,595,17-13,410-13,41 LUVA
2.LystiespvesMiia TiainenKAT31,724,98-12,280-12,28 LUVA
3.MessishelamNina LatvaKSSK31,874,96-12,130-12,13 
-FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH    hyltty 
-LukashelamTiina SaranpBAT    hyltty 
-MuskaespvesRiitta HaaranenVESIK    hyltty 
-CocobasenjSanna PlaamiHSKH    hyltty 
-VapputarupiOssi LehtinenHAU    hyltty 
-YltsiamekarOuti PikkarainenERTTI    hyltty 
Alkuun
 
SL2 C (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 9, ihanneaika 44 s, radan pituus 158,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.VillaespvesJutta HeikkilKAT31,175,07-12,830-12,83 LUVA
2.MidoespvesHeidi KurkiHEILU32,124,92-11,880-11,88 LUVA
3.RuutiauskelMika YliluomaI-HAH32,874,81-11,130-11,13 
4.OkuborcolHeidi SuikkanenKSSK38,374,12-5,631010,00 
-KiloauskelEsa LehtinenKOIVU    hyltty 
-HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH    hyltty 
-KonaborcolHanna SilanderBAT    hyltty 
-SumeeborcolOuti LehvHAU    hyltty 
-RusettimarsuslapkoTiina LampimkiI-HAH    hyltty 
-RuutiborcolAsko JokinenTSAU    poissa 
Alkuun
 
L2 C (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 12, ihanneaika 44 s, radan pituus 158,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RiffborcolJanne KomulainenMAH30,475,19-13,530-13,53 LUVA
2.YazybelpatAnniina AnttilaHEILU32,184,91-11,820-11,82 LUVA
3.ChocobelpagAnnika LehtisaloKKK33,684,69-10,320-10,32 LUVA
4.PixieborcolJohanna TrobergPORSK30,115,25-13,8955,00 
5.VitoborcolTea HirvonenHEILU35,364,47-8,6455,00 
6.BouborcolTessa SeuranenLGI31,055,09-12,951010,00 
7.DinoborcolTania GrnroosSiSu38,304,13-5,703030,00 
-MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU    hyltty 
-RumbaborcolLaura WidensI-HAH    hyltty 
-MeekowhippeMaarit ParkkinenHI-HA    hyltty 
-LamppuborcolAino MutkaI-HAH    hyltty 
-JjborcolRaisa VhtaloJAU    hyltty 
Alkuun