Tulokset JAU Sipoo 12.1.2019

A-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
B-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
C-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2

 
XS1 A (agi) Ei osallistujia

 
S1 A (agi) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 8, ihanneaika 52 s, radan pituus 162,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PirkkukpinMia KttnerI-HAH46,793,46-5,210-5,21 LUVA
2.PoppyschippSusanna StenbergI-HAH48,833,32-3,170-3,17 LUVA
3.RoihuparsonMinna ToropainenVAU40,234,03-11,7755,00 
4.FreddieparsonMari EklundJAU49,313,29-2,6955,00 
5.SisupopopkKirsti HeljeHYKU50,223,23-1,781010,00 
6.NanoparsonHeidi KatajainenVAU54,152,992,151517,15 
-GretakpinMia KttnerI-HAH    hyltty 
-SylvikvilJohanna KauppinenI-HAH    hyltty 
-LunalgpysMonica ijlHEILU    poissa 
Alkuun
 
M1 A (agi) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 11, ihanneaika 52 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.JonsukesvilSinikka KoivusaariTUUKK50,623,32-1,380-1,38 OIVA
2.DopikromfoMartti TakalaTUUKK34,214,91-17,7955,00 
3.NemococspaMaisa HeikkinenTUUKK46,863,59-5,1455,00 
4.MuffestbterMari PellikkaTUUKK47,453,54-4,551010,00 
5.MyytticocspaMia HyttinenVAU58,652,866,651521,65 
-FairyshelamCecilia OreniusKLUBI    hyltty 
-NikishelamPivi IkonenLAU    hyltty 
-DajmstbterKati NieminenIMPHA    hyltty 
-VilishelamKristiina SderstrmPORSK    hyltty 
-IndikoohonKatarina LassheikkiKKK    hyltty 
-QmakesvilAnniina SaloSiSu    hyltty 
-AriellagromSarianna HrknenKAT    poissa 
-FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH    poissa 
Alkuun
 
SL1 A (agi) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 1, ihanneaika 52 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MallaauspaiJaana DolkHEILU38,754,34-13,250-13,25 LUVA
Alkuun
 
L1 A (agi) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 7, ihanneaika 52 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SimobelpatRoosa TanhuanpTUUKK44,403,78-7,600-7,60 LUVA
2.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU40,584,14-11,4255,00 
3.Huscox-rotuSatu HimanenJAU42,973,91-9,0355,00 
4.Mr. DanborcolMarko KivihalmeHAU33,964,95-18,041010,00 
5.TeslaisovilAlli ArppeI-HAH59,682,827,681017,68 
-RiffborcolJanne KomulainenMAH    hyltty 
-NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK    hyltty 
Alkuun
 
XS2 A (agi) Ei osallistujia

 
S2 A (agi) (tuom. Jari Helin, koiria 6, ihanneaika 49 s, radan pituus 156,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HepulitarupiHanna DowntonJAU38,404,06-10,600-10,60 LUVA
2.MoroborterAnni VakkilaBAT46,723,34-2,2855,00 
3.StellacavspaSusann WeckstenAGRY47,753,27-1,2555,00 
-HermeskvilEveliina KarosmaaVAU    hyltty 
-Elmerix-rotuJasmin KoljonenVAU    hyltty 
-ZorroparsonOlga KylmlHSKH    hyltty 
-TimppakpinHenna UotilaMNTS    poissa 
-ShokkishelamMari Sydnmaanlakka-KoivulahtiNAS    poissa 
-KielotarupiKati RossiPORSK    poissa 
Alkuun
 
M2 A (agi) (tuom. Jari Helin, koiria 7, ihanneaika 49 s, radan pituus 156,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HetakromfoTuuli HovilainenSkromfo42,023,71-6,980-6,98 OIVA
2.VolashelamMari MkelI-HAH32,534,80-16,4755,00 
3.HiilicocspaSanna Toivola-JrvinenKLUBI31,904,89-17,101010,00 
4.YltsiamekarOuti PikkarainenERTTI52,812,953,811013,81 
5.LissukromfoTanja ManninenJAU36,244,30-12,761515,00 
-RioborterEmma LahtinenKOVA    hyltty 
-MillalagromSarianna HrknenKAT    hyltty 
Alkuun
 
SL2 A (agi) (tuom. Jari Helin, koiria 4, ihanneaika 49 s, radan pituus 156,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.WiccaauspaiShanti KarinenI-HAH30,705,08-18,300-18,30 OIVA
2.VimmaauspaiLotta FranckAST29,365,31-19,6455,00 
3.KassushelamNina LatvaKSSK36,024,33-12,9855,00 
4.SissikerterMarika MarjanenVAU51,433,032,4357,43 
Alkuun
 
L2 A (agi) (tuom. Jari Helin, koiria 11, ihanneaika 49 s, radan pituus 156,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.BeabelpagRoosa TanhuanpTUUKK33,214,70-15,790-15,79 LUVA
2.NellalabnouPia HenrikssonLABNOU40,023,90-8,980-8,98 OIVA
3.TeroamstafKaisa PulliainenCITYB40,183,88-8,8255,00 
4.PiinahovawaIrina KarppinenA-KOT39,113,99-9,891010,00 
-MessiborcolKatja RuokolainenTUUKK    hyltty 
-PinkborcolVilma FlinkJAU    hyltty 
-ChaosauskelYasmin EklundHAU    hyltty 
-TempoborcolMari RaulioI-HAH    hyltty 
-TessieborcolJanne ToivolaJAU    hyltty 
-OriborcolPasi HonkanenJAU    hyltty 
-LeiasamojeTaina MarkkulaKOTKA    hyltty 
-MasaborcolTiina SknilJAU    poissa 
-RemiauskelMaija SavolainenJAU    poissa 
Alkuun
 
XS1 B (agi) Ei osallistujia

 
S1 B (agi) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 6, ihanneaika 52 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RoihuparsonMinna ToropainenVAU49,793,33-2,210-2,21 OIVA
2.SylvikvilJohanna KauppinenI-HAH32,405,12-19,6055,00 
3.PoppyschippSusanna StenbergI-HAH54,683,042,6857,68 
4.SisupopopkKirsti HeljeHYKU59,652,787,651522,65 
-NanoparsonHeidi KatajainenVAU    hyltty 
-FreddieparsonMari EklundJAU    hyltty 
Alkuun
 
M1 B (agi) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 13, ihanneaika 52 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.FairyshelamCecilia OreniusKLUBI31,185,32-20,820-20,82 LUVA
2.MyytticocspaMia HyttinenVAU39,574,20-12,4355,00 
3.JonsukesvilSinikka KoivusaariTUUKK50,623,28-1,3855,00 
4.NemococspaMaisa HeikkinenTUUKK46,503,57-5,501010,00 
5.PandasketteAnna-Maija GrnlundHSKH48,933,39-3,071010,00 
6.NikishelamPivi IkonenLAU42,783,88-9,221515,00 
-MuffestbterMari PellikkaTUUKK    hyltty 
-PyrykoohonVille MannerJAU    hyltty 
-DopikromfoMartti TakalaTUUKK    hyltty 
-DajmstbterKati NieminenIMPHA    hyltty 
-VilishelamKristiina SderstrmPORSK    hyltty 
-IndikoohonKatarina LassheikkiKKK    hyltty 
-QmakesvilAnniina SaloSiSu    hyltty 
-AriellagromSarianna HrknenKAT    poissa 
-FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH    poissa 
Alkuun
 
SL1 B (agi) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 4, ihanneaika 52 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MorttiborcolTerhi KestiMNTS32,955,04-19,0555,00 
2.KirishelamTuuli SarvanneBAT48,023,46-3,981515,00 
-MallaauspaiJaana DolkHEILU    hyltty 
-NuppuborcolSiiri VirtanenSCY    hyltty 
Alkuun
 
L1 B (agi) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 9, ihanneaika 52 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK41,344,02-10,660-10,66 LUVA
2.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU36,844,51-15,1655,00 
3.TeslaisovilAlli ArppeI-HAH43,873,78-8,1355,00 
4.Huscox-rotuSatu HimanenJAU49,553,35-2,4555,00 
5.SimobelpatRoosa TanhuanpTUUKK44,423,74-7,581010,00 
6.Icex-rotuMatleena FlinkkilBAT57,392,895,391520,39 
-RiffborcolJanne KomulainenMAH    hyltty 
-HerttakulnouKirsi PssilHSKK    hyltty 
-Mr. DanborcolMarko KivihalmeHAU    hyltty 
Alkuun
 
XS2 B (agi) Ei osallistujia

 
S2 B (agi) (tuom. Jari Helin, koiria 7, ihanneaika 46 s, radan pituus 146,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HermeskvilEveliina KarosmaaVAU36,763,97-9,2455,00 
2.IriskpinTaina VainioI-HAH41,273,54-4,7355,00 
3.MoroborterAnni VakkilaBAT46,403,150,401515,40 
4.StellacavspaSusann WeckstenAGRY55,862,619,861524,86 
-HepulitarupiHanna DowntonJAU    hyltty 
-Elmerix-rotuJasmin KoljonenVAU    hyltty 
-ZorroparsonOlga kylmlHSKH    hyltty 
-TimppakpinHenna UotilaMNTS    poissa 
-ShokkishelamMari Sydnmaanlakka-KoivulahtiNAS    poissa 
-KielotarupiKati RossiPORSK    poissa 
Alkuun
 
M2 B (agi) (tuom. Jari Helin, koiria 9, ihanneaika 46 s, radan pituus 146,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RioborterEmma LahtinenKOVA37,233,92-8,770-8,77 OIVA
2.HetakromfoTuuli HovilainenSkromfo42,273,45-3,730-3,73 LUVA
3.KirashelamNoora LappalainenHYKU39,363,71-6,6455,00 
4.SarapumiMinna NiskapohjaKSSK51,472,845,471520,47 
-LissukromfoTanja ManninenJAU    hyltty 
-YltsiamekarOuti PikkarainenERTTI    hyltty 
-VolashelamMari MkelI-HAH    hyltty 
-HiilicocspaSanna Toivola-JrvinenKLUBI    hyltty 
-MillalagromSarianna HrknenKAT    hyltty 
Alkuun
 
SL2 B (agi) (tuom. Jari Helin, koiria 4, ihanneaika 46 s, radan pituus 146,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.WiccaauspaiShanti KarinenI-HAH28,655,10-17,350-17,35 OIVA
2.SissikerterMarika MarjanenVAU41,413,53-4,590-4,59 
3.VimmaauspaiLotta FranckAST27,055,40-18,9555,00 
4.KassushelamNina LatvaKSSK32,044,56-13,9655,00 
Alkuun
 
L2 B (agi) (tuom. Jari Helin, koiria 15, ihanneaika 46 s, radan pituus 146,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MasaborcolTiina SknilJAU28,655,10-17,350-17,35 OIVA
2.Colhux-rotuSatu HimanenJAU35,984,06-10,020-10,02 LUVA
3.NellalabnouPia HenrikssonLABNOU36,723,98-9,280-9,28 LUVA
4.ViksuborcolTerhi KestiMNTS31,194,68-14,8155,00 
5.ChaosauskelYasmin EklundHAU32,154,54-13,8555,00 
6.MessiborcolKatja RuokolainenTUUKK29,564,94-16,441010,00 
7.TempoborcolMari RaulioI-HAH30,024,86-15,981010,00 
8.PiinahovawaIrina KarppinenA-KOT34,044,29-11,961010,00 
9.TessieborcolJanne ToivolaJAU31,114,69-14,891515,00 
10.LeiasamojeTaina MarkkulaKOTKA54,082,708,081018,08 
-PinkborcolVilma FlinkJAU    hyltty 
-BeabelpagRoosa TanhuanpTUUKK    hyltty 
-OriborcolPasi HonkanenJAU    hyltty 
-TeroamstafKaisa PulliainenCITYB    hyltty 
-ReeReeisovilAlli ArppeI-HAH    hyltty 
-RemiauskelMaija SavolainenJAU    poissa 
-JymyeurasiEija AronenKOTKA    poissa 
Alkuun
 
XS1 C (hyppy) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 1, ihanneaika 49 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ArttulanheeTiina HietamiesJAU44,053,77-4,950-4,95 LUVA
Alkuun
 
S1 C (hyppy) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 6, ihanneaika 49 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SylvikvilJohanna KauppinenI-HAH28,405,85-20,600-20,60 LUVA
2.NanoparsonHeidi KatajainenVAU39,574,20-9,4355,00 
3.PinjajackruMonna PerjokiTUUKK56,242,957,2407,24 
4.SisupopopkKirsti HeljeHYKU48,123,45-0,881010,00 
5.PoppyschippSusanna StenbergI-HAH56,222,957,22512,22 
-NikeparsonLaura PalviainenJAU    hyltty 
Alkuun
 
M1 C (hyppy) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 11, ihanneaika 49 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.FairyshelamCecilia OreniusKLUBI30,005,53-19,0055,00 
2.PyrykoohonVille MannerJAU35,794,64-13,2155,00 
3.NemococspaMaisa HeikkinenTUUKK36,584,54-12,4255,00 
4.JonsukesvilSinikka KoivusaariTUUKK44,593,72-4,4155,00 
5.MuffestbterMari PellikkaTUUKK36,454,55-12,551010,00 
6.NikishelamPivi IkonenLAU44,953,69-4,051010,00 
-MyytticocspaMia HyttinenVAU    hyltty 
-MessishelamNina LatvaKSSK    hyltty 
-DajmstbterKati NieminenIMPHA    hyltty 
-VilishelamKristiina SderstrmPORSK    hyltty 
-QmakesvilAnniina SaloSiSu    hyltty 
Alkuun
 
SL1 C (hyppy) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 5, ihanneaika 49 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MallaauspaiJaana DolkHEILU42,473,91-6,5355,00 
2.KirishelamTuuli SarvanneBAT32,685,08-16,321010,00 
3.NuppuborcolSiiri VirtanenSCY57,632,888,631018,63 
-MorttiborcolTerhi KestiMNTS    hyltty 
-NeppisborcolMisa RiialiJAU    hyltty 
Alkuun
 
L1 C (hyppy) (tuom. Leena Rantamki-Lahtinen, koiria 9, ihanneaika 49 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.Mr. DanborcolMarko KivihalmeHAU25,796,44-23,210-23,21 LUVA
2.SiksborcolSanna RautioHAU28,385,85-20,620-20,62 LUVA
3.RiffborcolJanne KomulainenMAH28,615,80-20,390-20,39 LUVA
4.SimobelpatRoosa TanhuanpTUUKK37,504,43-11,500-11,50 LUVA
5.Icex-rotuMatleena FlinkkilBAT46,633,56-2,370-2,37 LUVA
6.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU34,744,78-14,2655,00 
7.NuppukulnouMonna PerjokiTUUKK38,664,29-10,3455,00 
8.HerttakulnouKirsi PssilHSKK61,412,7012,41517,41 
-NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK    hyltty 
Alkuun
 
XS2 C (hyppy) Ei osallistujia

 
S2 C (hyppy) (tuom. Jari Helin, koiria 5, ihanneaika 49 s, radan pituus 157,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.TimppakpinHenna UotilaMNTS39,473,98-9,530-9,53 OIVA
2.StellacavspaSusann WeckstenAGRY40,403,89-8,600-8,60 
3.HepulitarupiHanna DowntonJAU34,414,56-14,5955,00 
4.IriskpinTaina VainioI-HAH37,354,20-11,6555,00 
-ZorroparsonOlga KylmlHSKH    hyltty 
-KielotarupiKati RossiPORSK    poissa 
Alkuun
 
M2 C (hyppy) (tuom. Jari Helin, koiria 6, ihanneaika 49 s, radan pituus 157,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.VolashelamMari MkelI-HAH28,665,48-20,340-20,34 
2.HetakromfoTuuli HovilainenSkromfo31,724,95-17,280-17,28 LUVA
3.SarapumiMinna NiskapohjaKSSK44,733,51-4,270-4,27 
4.LissukromfoTanja ManninenJAU32,044,90-16,9655,00 
5.KirashelamNoora LappalainenHYKU36,684,28-12,3255,00 
6.HiilicocspaSanna Toivola-JrvinenKLUBI31,544,98-17,461010,00 
Alkuun
 
SL2 C (hyppy) (tuom. Jari Helin, koiria 2, ihanneaika 49 s, radan pituus 157,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS HUOM
-VimmaauspaiLotta FranckAST   hyltty 
-KassushelamNina LatvaKSSK   hyltty 
Alkuun
 
L2 C (hyppy) (tuom. Jari Helin, koiria 11, ihanneaika 49 s, radan pituus 157,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.OriborcolPasi HonkanenJAU26,935,83-22,070-22,07 
2.ViksuborcolTerhi KestiMNTS29,085,40-19,920-19,92 OIVA
3.Colhux-rotuSatu HimanenJAU32,504,83-16,500-16,50 LUVA
4.BeabelpagRoosa TanhuanpTUUKK32,714,80-16,2955,00 
5.PiinahovawaIrina KarppinenA-KOT34,914,50-14,0955,00 
6.MessiborcolKatja RuokolainenTUUKK31,035,06-17,971010,00 
7.TeroamstafKaisa PulliainenCITYB37,154,23-11,851010,00 
8.PinkborcolVilma FlinkJAU36,084,35-12,921515,00 
-TempoborcolMari RaulioI-HAH    hyltty 
-LeiasamojeTaina MarkkulaKOTKA    hyltty 
-ReeReeisovilAlli ArppeI-HAH    hyltty 
-RemiauskelMaija SavolainenJAU    poissa 
-JymyeurasiEija AronenKOTKA    poissa 
Alkuun