Tulokset JAU Sipoo 13.6.2021

D-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
E-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
F-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2

 
XS1 D (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 6, ihanneaika 53 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.OlgaventopJenni PykiOKK46,683,28-6,320-6,32 OIVA
2.HuppisventopJenni PykiOKK48,653,14-4,350-4,35 OIVA
3.KofipitmyTerja HggLGI40,033,82-12,9755,00 
4.PekkophalenLaura HeikkilKAT39,473,88-13,531010,00 
5.SusuchihupJenni RumbinJAU65,082,3512,081022,08 
-NunusilkteJenna TimonenKAT    hyltty 
-KismetpapillJaana AirolaP-HAU    poissa 
Alkuun
 
S1 D (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 9, ihanneaika 51 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.KodashelamJenna InkalaAST35,084,36-15,9255,00 
2.ZarashelamAnna-Katariina HarjunpJAU39,653,86-11,3555,00 
3.PoreparsonTiina TahvanainenJAU40,033,82-10,971010,00 
4.UllacaiterSanna TttermanLGI59,062,598,061018,06 
5.YngvelgpysSara SohlmanBAT64,792,3613,791023,79 
-SumukvilOlli-Pekka KahlosJAU    hyltty 
-EevishelamLinda KorpelaHyKU Ry    hyltty 
-NikeparsonLaura PalviainenJAU    hyltty 
-SimeonkvilLeena SyvojaKIRSUT    hyltty 
Alkuun
 
M1 D (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 13, ihanneaika 51 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.BugshelamPivi PurraNoLOA30,555,01-20,450-20,45 OIVA
2.HuldaauskelAnne KunnasHSKH31,734,82-19,270-19,27 OIVA
3.JedishelamAnn-Sofia PeltonenKOVA43,883,49-7,120-7,12 LUVA
4.Zmillax-rotuChristel LiljestrmJAU47,153,24-3,850-3,85 OIVA
5.OnnishelamPeppi VilnTUUKK35,914,26-15,0955,00 
6.EsmeraldatiiterAnnika SorriKAT45,553,36-5,4555,00 
7.SaraponTaija TuohilampiBAT61,472,4910,47010,47 
-PaavoborterMirja LehtolaKOVA    hyltty 
-HaamuamekarMaija HeimonenJAU    hyltty 
-MellischapeSari KoivistoNAS    hyltty 
-PyrrepyrpapMarja HuovilaVEIKK    hyltty 
-DorisshelamSari MkelJAU    hyltty 
-MarttacocspaMatilda MaasaloHSKH    hyltty 
Alkuun
 
SL1 D (agi) (tuom. Anders Virtanen, koiria 16, ihanneaika 51 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.kevehterMinna HmlinenHSKK48,663,14-2,340-2,34 LUVA
2.NuunuuschapeMarko KapiainenLGI35,754,28-15,2555,00 
3.DioborcolInkeri JalonenKAT41,663,67-9,3455,00 
4.HuldairlterJenni KuulialaLGI45,803,34-5,2055,00 
5.FaniporvesEmmi AaltonenHAU55,802,744,801014,80 
6.LivborcolAnni PartanenACE35,594,30-15,411515,00 
7.VarjolabnouMervi KhnenHEILU37,164,12-13,841515,00 
8.EmmaborcolJemina SakomaaVAU36,814,16-14,192020,00 
-CaraborcolMaria HuttunenJAU    hyltty 
-LennyauskelJaana SievnenHSKH    hyltty 
-LyyliauspaiMinna VahlstrmHSKH    hyltty 
-IisaponVuokko KoskinenKAT    hyltty 
-BandaengspaKiira SorvoVAU    hyltty 
-ZeroauskelJohanna KakkonenKKK    hyltty 
-MorttiborcolEmma JugaTUUKK    hyltty 
-SoraborcolHanna HyvrinenTAMSK    hyltty 
-NuppuborcolSiiri VirtanenSCY    poissa 
Alkuun
 
L1 D (agi) (tuom. Anders Virtanen, koiria 14, ihanneaika 51 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.KiraborcolAnne Maria RiihimkiHAU30,445,03-20,560-20,56 LUVA
2.PreauskelSirpa SaariJANKK34,184,48-16,820-16,82 OIVA
3.MarttaborcolMinna Kiviniemi-RiihinenHEILU34,354,45-16,650-16,65 OIVA
4.OikkulapporKristina SundmanHSKH38,973,93-12,031010,00 
5.RoyborcolMaria HuttunenJAU37,864,04-13,141515,00 
-MrborcolKirsi KostamoinenSBCAK    hyltty 
-AnabelpatValpuri SurvonenVAU    hyltty 
-IisilyhcolSiiri RantalaHSKH    hyltty 
-LeeviborcolLaura LeinonenSBCAK    hyltty 
-JunoslapkoAnselmi HenrikssonI-HAH    hyltty 
-PrimborcolJemina SakomaaVAU    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiHEILU    hyltty 
-NooaauspaiJohanna JuntheikkiJAU    hyltty 
-LystisilnouMarianne MayerSKN    hyltty 
-RheabelpagRia MuurinenE-HKK    poissa 
Alkuun
 
XS2 D (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 5, ihanneaika 53 s, radan pituus 186,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HerttajackruTiina HartikainenAST51,083,64-1,9255,00 
-SimochihupJenni RumbinJAU    hyltty 
-DigijackruEmilia EerolaBAT    hyltty 
-NpjackruMaija MkelI-HAH    hyltty 
-NinjapapillJaana SalonenKAT    hyltty 
Alkuun
 
S2 D (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 10, ihanneaika 53 s, radan pituus 186,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.BoltshelamSatu PaasioHyKU Ry35,315,27-17,6955,00 
2.SimshelamJanne GrnroosSHELT37,804,92-15,2055,00 
3.ElviborterEmilia KorhonenJAU38,334,85-14,671010,00 
-DennisengkteSalla JrvinenAGRY    hyltty 
-SiriuskesvilUlla ViholainenSVK    hyltty 
-WattishelamPaula RuotsalainenJAU    hyltty 
-PegishelamSari MkelJAU    hyltty 
-SeelaausterRiikka KoskiHSKH    hyltty 
-NinnishelamAnu JrvinenFPUKO    hyltty 
-AmoshelamMari HurskainenHEILU    hyltty 
Alkuun
 
M2 D (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 15, ihanneaika 53 s, radan pituus 186,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ZagokoohonJari LaitinenKKK33,485,56-19,520-19,52 LUVA
2.OokkecocspaSanna Toivola-JrvinenKLUBI34,595,38-18,410-18,41 LUVA
3.VinhakesvilLaura VirtanenKIRSUT36,855,05-16,150-16,15 LUVA
4.FionakesvilJuulia RantanenBAT37,474,96-15,530-15,53 
5.DaisyamekarMaarit SaarikoskiJAU39,024,77-13,980-13,98 
6.VinshelamMaiju SihvolaJAU47,493,92-5,510-5,51 
7.DixieespvesElina VainikkaHYKU RY38,314,86-14,6955,00 
8.TeddykoohonIrene Rnn-OlanderPORSK42,794,35-10,2155,00 
9.JppulimvHeidi ValoJANKK52,213,56-0,7955,00 
10.IslastbterIrmeli WestermarckAST47,343,93-5,662020,00 
-PokkashelamAurora KuosaTAMSK    hyltty 
-PirskattikesvilTarja JmsnRimA    hyltty 
-PatupyrpapTiina SknilJAU    hyltty 
-NinniwalterJohanna NykyriWALTER    hyltty 
-LukakesvilNea HannAGRY    hyltty 
Alkuun
 
SL2 D (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 6, ihanneaika 53 s, radan pituus 186,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NasusnautsMarjo PietilHyKU Ry43,804,25-9,201515,00 
-MickeborcolAlexandra LappalainenI-HAH    hyltty 
-LumipitcolMarianne LevnenHyKU Ry    hyltty 
-HelppoauspaiHenni SiltanenP-HAU    hyltty 
-VanillaborcolElena AsikainenI-HAH    hyltty 
-HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH    hyltty 
Alkuun
 
L2 D (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 10, ihanneaika 53 s, radan pituus 186,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.Tessax-rotuMarianna RoineHAU43,794,25-9,210-9,21 LUVA
2.UnopitcolRiitta LindstrmTUUKK53,683,460,6800,68 
3.RiepuauspaiMelissa MarkkiHSKH33,505,55-19,5055,00 
4.PaulalabnouSanna SalonenHyKU Ry43,854,24-9,1555,00 
5.OroborcolMarika RuohonenTSAU40,684,57-12,322525,00 
-JjborcolRaisa VhtaloJAU    hyltty 
-TaoborcolHeidi HaapsaariVAU    hyltty 
-FlickborcolJenni KarstunenVAU    hyltty 
-OnnieurasiMaria EerolaSAMY    hyltty 
-Akux-rotuAnna MahkonenTUUKK    hyltty 
-GeaborcolLaura NissinenHEILU    poissa 
-TonyporvesSirpa AakulaAGRY    poissa 
-RemiborcolJohanna Alasvuo-KoskiA-KOT    poissa 
Alkuun
 
XS1 E (agi) (tuom. Anders Virtanen, koiria 6, ihanneaika 55 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.OlgaventopJenni PykiOKK41,293,88-13,710-13,71 LUVA
2.HuppisventopJenni PykiOKK45,273,53-9,730-9,73 LUVA
3.KofipitmyTerja HggLGI38,964,11-16,041010,00 
4.NunusilkteJenna TimonenKAT52,343,06-2,661010,00 
5.SusuchihupJenni RumbinJAU63,092,548,091018,09 
-PekkophalenLaura HeikkilKAT    hyltty 
-ViivipapillInari ToikkanenJAU    poissa 
-KismetpapillJaana AirolaP-HAU    poissa 
Alkuun
 
S1 E (agi) (tuom. Anders Virtanen, koiria 12, ihanneaika 53 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.KodashelamJenna InkalaAST33,634,76-19,370-19,37 OIVA
2.RobinksnmAnna LeinoSKSK48,693,29-4,3155,00 
3.NikiksnmNadja LeinoJAU51,243,12-1,7655,00 
4.YngvelgpysSara SohlmanBAT55,752,872,7557,75 
5.SumukvilOlli-Pekka KahlosJAU56,482,833,482023,48 
-PoreparsonTiina TahvanainenJAU    hyltty 
-UllacaiterSanna TttermanLGI    hyltty 
-EevishelamLinda KorpelaHyKU Ry    hyltty 
-NikeparsonLaura PalviainenJAU    hyltty 
-SimeonkvilLeena SyvojaKIRSUT    hyltty 
-UniborterHeli HildnBAT    hyltty 
-ZarashelamAnna-Katariina HarjunpJAU    hyltty 
-VimmashelamJanina MnnikkHSKH    poissa 
Alkuun
 
M1 E (agi) (tuom. Anders Virtanen, koiria 15, ihanneaika 53 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.BugshelamPivi PurraNoLOA31,235,12-21,770-21,77 LUVA
2.OnnishelamPeppi VilnTUUKK33,834,73-19,170-19,17 LUVA
3.HuldaauskelAnne KunnasHSKH35,944,45-17,060-17,06 OIVA
4.Zmillax-rotuChristel LiljestrmJAU47,973,34-5,030-5,03 OIVA
5.SaraponTaija TuohilampiBAT57,892,764,8904,89 
6.PaavoborterMirja LehtolaKOVA45,943,48-7,061010,00 
7.EsmeraldatiiterAnnika SorriKAT66,232,4213,231023,23 
-HaamuamekarMaija HeimonenJAU    hyltty 
-MyyschapeKirsi PssilHSKK    hyltty 
-MellischapeSari KoivistoNAS    hyltty 
-JedishelamAnn-Sofia PeltonenKOVA    hyltty 
-PyrrepyrpapMarja HuovilaVEIKK    hyltty 
-DorisshelamSari MkelJAU    hyltty 
-MarttacocspaMatilda MaasaloHSKH    hyltty 
-KapuparsonElisa GrundstrmHyKU Ry    hyltty 
Alkuun
 
SL1 E (agi) (tuom. Anders Virtanen, koiria 18, ihanneaika 53 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.CaraborcolMaria HuttunenJAU34,474,64-18,531010,00 
2.NuppuborcolSiiri VirtanenSCY65,832,4312,832032,83 
-LennyauskelJaana SievnenHSKH    hyltty 
-AlmaporvesTiina PiironenTUUKK    hyltty 
-FaniporvesEmmi AaltonenHAU    hyltty 
-LyyliauspaiMinna VahlstrmHSKH    hyltty 
-IisaponVuokko KoskinenKAT    hyltty 
-BandaengspaKiira SorvoVAU    hyltty 
-NuunuuschapeMarko KapiainenLGI    hyltty 
-ZeroauskelJohanna KakkonenKKK    hyltty 
-kevehterMinna HmlinenHSKK    hyltty 
-VarjolabnouMervi KhnenHEILU    hyltty 
-LivborcolAnni PartanenACE    hyltty 
-EmmaborcolJemina SakomaaVAU    hyltty 
-HuisislapkoHeikki KarjalainenAGRY    hyltty 
-HuldairlterJenni KuulialaLGI    hyltty 
-SoraborcolHanna HyvrinenTAMSK    hyltty 
-DioborcolInkeri JalonenKAT    hyltty 
Alkuun
 
L1 E (agi) (tuom. Anders Virtanen, koiria 17, ihanneaika 53 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RondalabnouTaru AntilaJAU44,613,59-8,390-8,39 LUVA
2.MarttaborcolMinna Kiviniemi-RiihinenHEILU33,704,75-19,3055,00 
3.RoyborcolMaria HuttunenJAU34,584,63-18,4255,00 
4.MrborcolKirsi KostamoinenSBCAK35,084,56-17,9255,00 
5.HelmibelpamHanna HyytiinenJAU34,534,63-18,471010,00 
6.JunoslapkoAnselmi HenrikssonI-HAH54,802,921,802021,80 
-AnabelpatValpuri SurvonenVAU    hyltty 
-IisilyhcolSiiri RantalaHSKH    hyltty 
-LeeviborcolLaura LeinonenSBCAK    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiHEILU    hyltty 
-PiruborcolJenny RonkainenHiFi    hyltty 
-KiraborcolAnne Maria RiihimkiHAU    hyltty 
-NooaauspaiJohanna JuntheikkiJAU    hyltty 
-PreauskelSirpa SaariJANKK    hyltty 
-RheabelpagRia MuurinenE-HKK    hyltty 
-LystisilnouMarianne MayerSKN    hyltty 
-OikkulapporKristina SundmanHSKH    hyltty 
-ViilolyhcolAnne HmlinenKOIVU    poissa 
Alkuun
 
XS2 E (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 5, ihanneaika 48 s, radan pituus 176,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.DigijackruEmilia EerolaBAT44,863,92-3,1455,00 
2.SimochihupJenni RumbinJAU47,933,67-0,0755,00 
-HerttajackruTiina HartikainenAST    hyltty 
-NinjapapillJaana SalonenKAT    hyltty 
-NpjackruMaija MkelI-HAH    hyltty 
Alkuun
 
S2 E (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 10, ihanneaika 48 s, radan pituus 176,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SimshelamJanne GrnroosSHELT32,405,43-15,600-15,60 OIVA
2.ElviborterEmilia KorhonenJAU35,324,98-12,6855,00 
3.DennisengkteSalla JrvinenAGRY36,384,84-11,6255,00 
4.SiriuskesvilUlla ViholainenSVK45,833,84-2,1755,00 
5.WattishelamPaula RuotsalainenJAU47,933,67-0,0755,00 
6.NinnishelamAnu JrvinenFPUKO44,173,98-3,831010,00 
7.SeelaausterRiikka KoskiHSKH59,182,9711,18516,18 
-PegishelamSari MkelJAU    hyltty 
-BoltshelamSatu PaasioHyKU Ry    hyltty 
-AmoshelamMari HurskainenHEILU    hyltty 
Alkuun
 
M2 E (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 15, ihanneaika 48 s, radan pituus 176,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ZagokoohonJari LaitinenKKK31,145,65-16,860-16,86 OIVA
2.PokkashelamAurora KuosaTAMSK34,485,10-13,520-13,52 LUVA
3.VinhakesvilLaura VirtanenKIRSUT34,505,10-13,500-13,50 OIVA
4.DaisyamekarMaarit SaarikoskiJAU34,875,05-13,130-13,13 
5.FionakesvilJuulia RantanenBAT35,185,00-12,820-12,82 
6.TeddykoohonIrene Rnn-OlanderPORSK39,994,40-8,010-8,01 
7.VinshelamMaiju SihvolaJAU41,184,27-6,820-6,82 
8.OokkecocspaSanna Toivola-JrvinenKLUBI35,684,93-12,3255,00 
9.JppulimvHeidi ValoJANKK41,074,29-6,931010,00 
10.PatupyrpapTiina SknilJAU47,023,74-0,981010,00 
11.NinniwalterJohanna NykyriWALTER54,733,226,73511,73 
12.IslastbterIrmeli WestermarckAST49,233,581,231516,23 
-DixieespvesElina VainikkaHYKU RY    hyltty 
-PirskattikesvilTarja JmsnRimA    hyltty 
-LukakesvilNea HannAGRY    hyltty 
Alkuun
 
SL2 E (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 7, ihanneaika 48 s, radan pituus 176,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.LumipitcolMarianne LevnenHyKU Ry42,904,10-5,100-5,10 OIVA
2.NasusnautsMarjo PietilHyKU Ry42,094,18-5,9155,00 
3.HelppoauspaiHenni SiltanenP-HAU44,693,94-3,311010,00 
-MickeborcolAlexandra LappalainenI-HAH    hyltty 
-TildacirnecElina KarlssonI-HAH    hyltty 
-VanillaborcolElena AsikainenI-HAH    hyltty 
-HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH    hyltty 
Alkuun
 
L2 E (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 11, ihanneaika 48 s, radan pituus 176,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.OroborcolMarika RuohonenTSAU38,564,56-9,440-9,44 LUVA
2.PaulalabnouSanna SalonenHyKU Ry41,224,27-6,780-6,78 OIVA
3.ShineysakpaiKairi SlikNAS44,133,99-3,871010,00 
4.OnnieurasiMaria EerolaSAMY66,542,6518,541028,54 
-JjborcolRaisa VhtaloJAU    hyltty 
-RiepuauspaiMelissa MarkkiHSKH    hyltty 
-TaoborcolHeidi HaapsaariVAU    hyltty 
-Tessax-rotuMarianna RoineHAU    hyltty 
-FlickborcolJenni KarstunenVAU    hyltty 
-UnopitcolRiitta LindstrmTUUKK    hyltty 
-Akux-rotuAnna MahkonenTUUKK    hyltty 
-GeaborcolLaura NissinenHEILU    poissa 
-TonyporvesSirpa AakulaAGRY    poissa 
-RemiborcolJohanna Alasvuo-KoskiA-KOT    poissa 
Alkuun
 
XS1 F (hyppy) (tuom. Anders Virtanen, koiria 3, ihanneaika 45 s, radan pituus 139,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PekkophalenLaura HeikkilKAT33,624,13-11,3855,00 
2.SusuchihupJenni RumbinJAU39,503,52-5,5055,00 
-NunusilkteJenna TimonenKAT    hyltty 
-ViivipapillInari ToikkanenJAU    poissa 
-KismetpapillJaana AirolaP-HAU    poissa 
Alkuun
 
S1 F (hyppy) (tuom. Anders Virtanen, koiria 9, ihanneaika 43 s, radan pituus 139,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RobinksnmAnna LeinoSKSK34,564,02-8,440-8,44 OIVA
2.KodashelamJenna InkalaAST31,344,44-11,661010,00 
-SumukvilOlli-Pekka KahlosJAU    hyltty 
-TinkaparsonKaisa HeimalaPRT    hyltty 
-SirushelamNoora LappalainenHyKU Ry    hyltty 
-PoreparsonTiina TahvanainenJAU    hyltty 
-NikiksnmNadja LeinoJAU    hyltty 
-SimeonkvilLeena SyvojaKIRSUT    hyltty 
-UniborterHeli HildnBAT    hyltty 
-MyyttikromfoMinna PessiSkromfo    poissa 
-VimmashelamJanina MnnikkHSKH    poissa 
Alkuun
 
M1 F (hyppy) (tuom. Anders Virtanen, koiria 17, ihanneaika 43 s, radan pituus 139,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.DorisshelamSari MkelJAU27,295,09-15,710-15,71 OIVA
2.MarttacocspaMatilda MaasaloHSKH33,424,16-9,580-9,58 LUVA
3.Zmillax-rotuChristel LiljestrmJAU35,623,90-7,380-7,38 LUVA
4.LloydespvesRaisa SaviahoHSKK33,714,12-9,2955,00 
5.JedishelamAnn-Sofia PeltonenKOVA35,173,95-7,8355,00 
6.UntoshelamRiikka AlankoJAU36,933,76-6,071010,00 
7.MellischapeSari KoivistoNAS40,463,44-2,541515,00 
8.EsmeraldatiiterAnnika SorriKAT48,332,885,331520,33 
-PaavoborterMirja LehtolaKOVA    hyltty 
-HaamuamekarMaija HeimonenJAU    hyltty 
-MyyschapeKirsi PssilHSKK    hyltty 
-YlkborterKirsi ViitasaariBAT    hyltty 
-BugshelamPivi PurraNoLOA    hyltty 
-ZivamudiNoora JantunenJAU    hyltty 
-KapuparsonElisa GrundstrmHyKU Ry    hyltty 
-LusalagromTea RantamkiKAT    hyltty 
-RitashibaCarita VyyrylinenHSKK    hyltty 
Alkuun
 
SL1 F (hyppy) (tuom. Anders Virtanen, koiria 15, ihanneaika 43 s, radan pituus 139,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NuunuuschapeMarko KapiainenLGI34,214,06-8,790-8,79 LUVA
2.BandaengspaKiira SorvoVAU36,363,82-6,640-6,64 LUVA
3.PumbaborcolMaria LundstrmHAU29,854,66-13,1555,00 
4.LyyliauspaiMinna VahlstrmHSKH31,354,43-11,6555,00 
5.WilaauspaiCamilla KalliomkiNAS33,894,10-9,111010,00 
6.CaraborcolMaria HuttunenJAU31,264,45-11,741515,00 
-AlmaporvesTiina PiironenTUUKK    hyltty 
-IisaponVuokko KoskinenKAT    hyltty 
-SelkeeborcolOuti LehvHAU    hyltty 
-LivborcolAnni PartanenACE    hyltty 
-HuisislapkoHeikki KarjalainenAGRY    hyltty 
-LaraborcolJohanna LehtoHSKH    hyltty 
-HuldairlterJenni KuulialaLGI    hyltty 
-FreyaauspaiRiina KylmniemiAGRY    hyltty 
-RuusaespvesEssi HaneliusHAU    hyltty 
Alkuun
 
L1 F (hyppy) (tuom. Anders Virtanen, koiria 17, ihanneaika 43 s, radan pituus 139,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PreauskelSirpa SaariJANKK27,415,07-15,590-15,59 OIVA
2.FelixcirnecEmma HiilesniemiNAS28,314,91-14,690-14,69 LUVA
3.PyryborcolSofia UschanovHyKU Ry26,675,21-16,3355,00 
4.NooaauspaiJohanna JuntheikkiJAU30,444,57-12,5655,00 
5.JunoslapkoAnselmi HenrikssonI-HAH37,523,70-5,4855,00 
6.AnabelpatValpuri SurvonenVAU35,973,86-7,031515,00 
7.RondalabnouTaru AntilaJAU48,542,865,541015,54 
-MrborcolKirsi KostamoinenSBCAK    hyltty 
-SheyaauspaiAnne PullinenKOIVU    hyltty 
-IisilyhcolSiiri RantalaHSKH    hyltty 
-RoyborcolMaria HuttunenJAU    hyltty 
-PipsaparcolErja NiutanenJANKK    hyltty 
-LeeviborcolLaura LeinonenSBCAK    hyltty 
-PojuborcolNiina AhoNAS    hyltty 
-PiruborcolJenny RonkainenHiFi    hyltty 
-HelmibelpamHanna HyytiinenJAU    hyltty 
-RheabelpagRia MuurinenE-HKK    hyltty 
-ViilolyhcolAnne HmlinenKOIVU    poissa 
-OskusamojeMaria EerolaSAMY    poissa 
Alkuun
 
XS2 F (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 3, ihanneaika 40 s, radan pituus 148,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HerttajackruTiina HartikainenAST31,794,66-8,210-8,21 LUVA
2.DigijackruEmilia EerolaBAT37,693,93-2,311010,00 
-SimochihupJenni RumbinJAU    hyltty 
Alkuun
 
S2 F (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 8, ihanneaika 40 s, radan pituus 148,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PegishelamSari MkelJAU27,335,42-12,670-12,67 OIVA
2.DennisengkteSalla JrvinenAGRY28,295,23-11,710-11,71 LUVA
3.NinnishelamAnu JrvinenFPUKO29,205,07-10,800-10,80 
4.SiriuskesvilUlla ViholainenSVK35,244,20-4,760-4,76 
5.SimshelamJanne GrnroosSHELT28,545,19-11,4655,00 
6.SeelaausterRiikka KoskiHSKH48,023,088,02513,02 
-BoltshelamSatu PaasioHyKU Ry    hyltty 
-AmoshelamMari HurskainenHEILU    hyltty 
Alkuun
 
M2 F (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 9, ihanneaika 40 s, radan pituus 148,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PokkashelamAurora KuosaTAMSK26,295,63-13,710-13,71 LUVA
2.DaisyamekarMaarit SaarikoskiJAU27,655,35-12,350-12,35 LUVA
3.NinniwalterJohanna NykyriWALTER37,093,99-2,910-2,91 
4.FionakesvilJuulia RantanenBAT30,584,84-9,4255,00 
5.VinshelamMaiju SihvolaJAU39,073,79-0,9355,00 
6.JppulimvHeidi ValoJANKK38,503,84-1,501010,00 
7.IslastbterIrmeli WestermarckAST43,903,373,901518,90 
-DixieespvesElina VainikkaHYKU RY    hyltty 
-TaikabedlinJaana TunturiHSKH    hyltty 
-ZagokoohonJari LaitinenKKK    poissa 
Alkuun
 
SL2 F (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 4, ihanneaika 40 s, radan pituus 148,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.TildacirnecElina KarlssonI-HAH31,124,76-8,880-8,88 OIVA
2.HelppoauspaiHenni SiltanenP-HAU30,834,80-9,1755,00 
3.LumipitcolMarianne LevnenHyKU Ry32,684,53-7,3255,00 
-HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH    hyltty 
Alkuun
 
L2 F (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 5, ihanneaika 40 s, radan pituus 148,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.FlickborcolJenni KarstunenVAU24,246,11-15,760-15,76 LUVA
2.ShineysakpaiKairi SlikNAS39,793,72-0,2155,00 
-RiepuauspaiMelissa MarkkiHSKH    hyltty 
-Tessax-rotuMarianna RoineHAU    hyltty 
-OroborcolMarika RuohonenTSAU    hyltty 
-JjborcolRaisa VhtaloJAU    poissa 
-TonyporvesSirpa AakulaAGRY    poissa 
-RemiborcolJohanna Alasvuo-KoskiA-KOT    poissa 
-PaulalabnouSanna SalonenHyKU Ry    poissa 
Alkuun