Tulokset JAU Sipoo 14.1.2017

A-kisa: mini 1 | medi 1 | maxi 1 | mini 2 | medi 2 | maxi 2
B-kisa: mini 1 | medi 1 | maxi 1 | mini 2 | medi 2 | maxi 2
C-kisa: mini 1 | medi 1 | maxi 1 | mini 2 | medi 2 | maxi 2

 
MINI 1 A (agi) (tuom. Martti Salonen, koiria 7, ihanneaika 55 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NessakäävilHenni ViikinniemiKOVA38,654,14-16,350-16,35 LUVA
2.SimokäävilTeija SirénJANKK46,543,44-8,4655,00 
3.ViivicavspaSiiri SyvänenHEILU60,332,655,3305,33 
4.NoppetarupiJaana JuvonenJAU57,142,802,1457,14 
5.AkirakäävilMerja NousiainenNODO63,722,518,721018,72 
-NicochihupRia SavolainenAGRY    hylätty 
-TopikääpinTarja Vuolevi-MykkänenJAU    hylätty 
Alkuun
 
MEDI 1 A (agi) (tuom. Martti Salonen, koiria 9, ihanneaika 55 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ValttiparsonAnnina MyllyahoJAU30,585,23-24,420-24,42 LUVA
2.IisinovnouTuomo SyvänperäTUUKK35,984,45-19,020-19,02 LUVA
3.AlmapuliHeidi ValoJANKK39,314,07-15,690-15,69 LUVA
4.TitiuukromfoMinna OjapaloKSSK43,793,65-11,210-11,21 SERT
5.MallanovnouTiina HuovinenJAU39,904,01-15,101010,00 
6.RambostbterSari KauppinenA-KOT45,143,54-9,861515,00 
-KerttuauspaiSirpa KärkkäinenP-HAU    hylätty 
-SinkoespvesMaria KaukonenHAU    hylätty 
-HilarykoohonHenrika PelkonenHSKH    hylätty 
-PepsiporvesHannele KettunenE-HKK    poissa 
Alkuun
 
MAXI 1 A (agi) (tuom. Martti Salonen, koiria 19, ihanneaika 55 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MoccaborcolTero KähäräHEILU29,595,41-25,410-25,41 SERT
2.PopstarauskelSanna RistikartanoI-HAH30,725,21-24,280-24,28 LUVA
3.SanjaborcolSari Johanna LaurikkalaJAU31,175,13-23,830-23,83 LUVA
4.NextborcolPirjo Yli-JuutiHAU32,594,91-22,410-22,41 SERT
5.MaisasilnouHeidi GräsbeckJAU39,744,03-15,260-15,26 SERT
6.PaavolagromMaija-Leena PeuraAGRY44,273,61-10,730-10,73 LUVA
7.MasaborcolTiina SkööniläJAU30,865,18-24,1455,00 
8.Nellyx-rotuMagdalena TörnqvistLOVII34,224,68-20,7855,00 
9.TrixborcolPetteri HuotariP-HAU36,964,33-18,0455,00 
10.EmmaairterHannele KettunenE-HKK58,972,713,9758,97 
11.BeabelpagRoosa TanhuanpääTUUKK33,744,74-21,261010,00 
12.ViksuborcolLaura LeppänenMÄNTS43,043,72-11,961010,00 
13.RastiauskelSanna NummelinJAU32,294,96-22,711515,00 
-GeaborcolMari NiinikoskiJAU    hylätty 
-Wilix-rotuPia HenrikssonLABNOU    hylätty 
-ReinodobermSatu SantamäkiPORSK    hylätty 
-SindiauspaiErja TakalaHAU    hylätty 
-NialadalmatSusanna NybergPAWS    hylätty 
-AdasakpaiAnna ToivanenHAU    hylätty 
Alkuun
 
MINI 2 A (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 6, ihanneaika 45 s, radan pituus 149,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.EevaparsonTerhi HakalaKOTKA35,804,16-9,2055,00 
2.EddielanheeTiina HietamiesJAU46,543,201,5456,54 
3.VilmacocspaAnu PousiKOVA44,083,38-0,921010,00 
4.SisukääpinRaili VierulaVAU55,482,6910,481020,48 
-DanikääpinAnnika TanskanenRIMA    hylätty 
-HerakäävilHeidi TenkanenHAU    hylätty 
Alkuun
 
MEDI 2 A (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 11, ihanneaika 45 s, radan pituus 149,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.FlaksikromfoTeemu KollanenJAU29,165,11-15,840-15,84 LUVA
2.NittakromfoTilda KangasTAMSK32,214,63-12,790-12,79 LUVA
3.FiffankesvilTommi StrengHAU33,364,47-11,640-11,64 LUVA
4.ÄlliespvesTerhi HakalaRAUMA34,914,27-10,090-10,09 
5.SumokromfoPetra JokilaTAMSK40,043,72-4,9655,00 
6.MilapumiAnja AhonenJAU46,213,221,2156,21 
-FestapyrpapKati ErholtzHSKH    hylätty 
-SorashelamVappu TakalaHSKK    hylätty 
-JäbäshelamSatu PaasioJANKK    hylätty 
-ElliespvesJarno PuranenKKK    hylätty 
-RauhaespvesVeera WelinJAU    hylätty 
-LuishelamJohanna MattilaHAU    poissa 
Alkuun
 
MAXI 2 A (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 14, ihanneaika 45 s, radan pituus 149,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MinkkiborcolRaisa VähätaloJAU31,724,70-13,280-13,28 LUVA
2.WeksibelpatJani NiemeläKAT34,914,27-10,090-10,09 LUVA
3.IisaauskelMatti TynkkynenHSKK48,503,073,5003,50 
4.JuraborcolMika HarinenHSKH33,844,40-11,1655,00 
5.MistyparcolNiina TarkiainenHAU36,394,09-8,6155,00 
6.HaltilapporKati PohjoisvirtaA-KOT45,763,260,7655,76 
-Jodax-rotuTor JanssonSBPKY    hylätty 
-MötködobermTaina AsikainenPORSK    hylätty 
-HekabelpatMerja AapalahtiNODO    hylätty 
-LaloponElli HeiniläLAKKE    hylätty 
-RumbasuusnaMaija MäkeläI-HAH    hylätty 
-HikkaborcolMaija AapalahtiA-KOT    hylätty 
-KarpobelpatNoora SuolaniemiCITYB    hylätty 
-NeoborcolAnna-Leena VäätänenHAU    hylätty 
-RinborcolHenri HavoLAU    poissa 
-FinakerterMia LundstenBAT    poissa 
Alkuun
 
MINI 1 B (agi) (tuom. Martti Salonen, koiria 10, ihanneaika 50 s, radan pituus 155,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MaddytoyvilMirka NotkonenEKK55,242,815,24510,24 
2.PanuschippTuula PuustinenMÄNTY50,993,040,991010,99 
3.NicochihupRia SavolainenAGRY56,902,726,90511,90 
-NuuttishelamLaura VälitaloAGRY    hylätty 
-SimokäävilTeija SirénJANKK    hylätty 
-ViivicavspaSiiri SyvänenHEILU    hylätty 
-AkirakäävilMerja NousiainenNODO    hylätty 
-NoppetarupiJaana JuvonenJAU    hylätty 
-TopikääpinTarja Vuolevi-MykkänenJAU    hylätty 
-NessakäävilHenni ViikinniemiKOVA    hylätty 
-CamikääpinJenica PoutanenHSKH    poissa 
Alkuun
 
MEDI 1 B (agi) (tuom. Martti Salonen, koiria 9, ihanneaika 50 s, radan pituus 155,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ValttiparsonAnnina MyllyahoJAU31,934,85-18,070-18,07 SERT
2.IisinovnouTuomo SyvänperäTUUKK34,794,46-15,210-15,21 LUVA
3.SinkoespvesMaria KaukonenHAU36,424,26-13,5855,00 
-RambostbterSari KauppinenA-KOT    hylätty 
-AlmapuliHeidi ValoJANKK    hylätty 
-HuldaborterKaisa AhonenTUUKK    hylätty 
-KerttuauspaiSirpa KärkkäinenP-HAU    hylätty 
-HilarykoohonHenrika PelkonenHSKH    hylätty 
-MallanovnouTiina HuovinenJAU    hylätty 
-PepsiporvesHannele KettunenE-HKK    poissa 
Alkuun
 
MAXI 1 B (agi) (tuom. Martti Salonen, koiria 21, ihanneaika 50 s, radan pituus 155,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NumaborcolRiitta Jantunen-KorriHEILU42,763,62-7,240-7,24 LUVA
2.SanjaborcolSari Johanna LaurikkalaJAU31,884,86-18,1255,00 
3.ReinodobermSatu SantamäkiPORSK36,744,22-13,2655,00 
4.DisaairterKatariina MarteliusHSKK38,534,02-11,4755,00 
5.NialadalmatSusanna NybergPAWS48,723,18-1,2855,00 
6.EmmaairterHannele KettunenE-HKK54,112,864,1159,11 
7.AdasakpaiAnna ToivanenHAU36,024,30-13,981515,00 
8.ViksuborcolLaura LeppänenMÄNTS43,083,60-6,921515,00 
9.VivaauspaiTania TorvinenEKK44,973,45-5,031515,00 
-GeaborcolMari NiinikoskiJAU    hylätty 
-RillaespvesLeena KerkeläAGRY    hylätty 
-Wilix-rotuPia HenrikssonLABNOU    hylätty 
-TrixborcolPetteri HuotariP-HAU    hylätty 
-LeiaborcolKatja LehtoJAU    hylätty 
-SindiauspaiErja TakalaHAU    hylätty 
-PaavolagromMaija-Leena PeuraAGRY    hylätty 
-Nellyx-rotuMagdalena TörnqvistLOVII    hylätty 
-PopstarauskelSanna RistikartanoI-HAH    hylätty 
-BeabelpagRoosa TanhuanpääTUUKK    hylätty 
-RastiauskelSanna NummelinJAU    hylätty 
-MasaborcolTiina SkööniläJAU    hylätty 
-MaisasilnouHeidi GräsbeckJAU    poissa 
-NextborcolPirjo Yli-JuutiHAU    poissa 
-MoccaborcolTero KähäräHEILU    poissa 
Alkuun
 
MINI 2 B (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 8, ihanneaika 44 s, radan pituus 146,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.VilmacocspaAnu PousiKOVA41,863,49-2,140-2,14 LUVA
2.VillamittelEssi RaivioJAU45,613,201,6101,61 
3.DanikääpinAnnika TanskanenRIMA43,613,35-0,3955,00 
4.EddielanheeTiina HietamiesJAU41,723,50-2,281010,00 
-KirkleinsMari SaukkoJAU    hylätty 
-HerakäävilHeidi TenkanenHAU    hylätty 
-EevaparsonTerhi HakalaKOTKA    hylätty 
-SisukääpinRaili VierulaVAU    hylätty 
-IitakääsnaPäivi HaapalainenSKSK    poissa 
Alkuun
 
MEDI 2 B (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 13, ihanneaika 44 s, radan pituus 146,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ÄlliespvesTerhi HakalaRAUMA34,464,24-9,540-9,54 LUVA
2.LuishelamJohanna MattilaHAU34,844,19-9,160-9,16 SERT
3.MilapumiAnja AhonenJAU41,523,52-2,480-2,48 LUVA
4.ElliespvesJarno PuranenKKK30,254,83-13,7555,00 
5.JäbäshelamSatu PaasioJANKK39,723,68-4,2855,00 
6.TitiuukromfoMinna OjapaloKSSK49,562,955,5605,56 
7.SumokromfoPetra JokilaTAMSK49,812,935,81510,81 
-FestapyrpapKati ErholtzHSKH    hylätty 
-NittakromfoTilda KangasTAMSK    hylätty 
-FlaksikromfoTeemu KollanenJAU    hylätty 
-SorashelamVappu TakalaHSKK    hylätty 
-FiffankesvilTommi StrengHAU    hylätty 
-RauhaespvesVeera WelinJAU    hylätty 
Alkuun
 
MAXI 2 B (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 16, ihanneaika 44 s, radan pituus 146,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MinkkiborcolRaisa VähätaloJAU31,874,58-12,130-12,13 LUVA
2.NikiborcolLiisa MännistöJAU35,234,14-8,770-8,77 SERT
3.Jodax-rotuTor JanssonSBPKY40,183,63-3,8255,00 
4.WeksibelpatJani NiemeläKAT41,823,49-2,1855,00 
5.IisaauskelMatti TynkkynenHSKK52,102,808,1008,10 
6.HekabelpatMerja AapalahtiNODO45,353,221,351011,35 
7.MötködobermTaina AsikainenPORSK40,113,64-3,891515,00 
8.WallunovnouCamilla FinneNOVA58,382,5014,381024,38 
-MistyparcolNiina TarkiainenHAU    hylätty 
-LaloponElli HeiniläLAKKE    hylätty 
-RumbasuusnaMaija MäkeläI-HAH    hylätty 
-HikkaborcolMaija AapalahtiA-KOT    hylätty 
-JuraborcolMika HarinenHSKH    hylätty 
-KarpobelpatNoora SuolaniemiCITYB    hylätty 
-HaltilapporKati PohjoisvirtaA-KOT    hylätty 
-NeoborcolAnna-Leena VäätänenHAU    hylätty 
-RinborcolHenri HavoLAU    poissa 
-FinakerterMia LundstenBAT    poissa 
Alkuun
 
MINI 1 C (hyppy) (tuom. Martti Salonen, koiria 7, ihanneaika 45 s, radan pituus 130,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PanuschippTuula PuustinenMÄNTY35,743,64-9,260-9,26 SERT
2.NicochihupRia SavolainenAGRY45,192,880,1900,19 
3.AkirakäävilMerja NousiainenNODO46,222,811,221011,22 
4.MaddytoyvilMirka NotkonenEKK48,322,693,321013,32 
5.ViivicavspaSiiri SyvänenHEILU61,182,1216,18521,18 
-NuuttishelamLaura VälitaloAGRY    hylätty 
-NessakäävilHenni ViikinniemiKOVA    hylätty 
-CamikääpinJenica PoutanenHSKH    poissa 
Alkuun
 
MEDI 1 C (hyppy) (tuom. Martti Salonen, koiria 8, ihanneaika 45 s, radan pituus 130,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SiilipyrpalSami SuvantoLÄGI29,294,44-15,710-15,71 LUVA
2.SinkoespvesMaria KaukonenHAU35,933,62-9,071010,00 
2.MallanovnouTiina HuovinenJAU35,933,62-9,071010,00 
4.RambostbterSari KauppinenA-KOT42,183,08-2,821010,00 
-AlmapuliHeidi ValoJANKK    hylätty 
-ZorroshelamAnnariina NikkuJAU    hylätty 
-IisinovnouTuomo SyvänperäTUUKK    hylätty 
-KerttuauspaiSirpa KärkkäinenP-HAU    hylätty 
-PepsiporvesHannele KettunenE-HKK    poissa 
-ValttiparsonAnnina MyllyahoJAU    poissa 
Alkuun
 
MAXI 1 C (hyppy) (tuom. Martti Salonen, koiria 17, ihanneaika 45 s, radan pituus 130,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ViksuborcolLaura LeppänenMÄNTS31,824,09-13,180-13,18 SERT
2.Nellyx-rotuMagdalena TörnqvistLOVII32,024,06-12,9855,00 
3.DisaairterKatariina MarteliusHSKK32,044,06-12,9655,00 
4.NumaborcolRiitta Jantunen-KorriHEILU33,203,92-11,8055,00 
5.RastiauskelSanna NummelinJAU32,893,95-12,111010,00 
6.TrixborcolPetteri HuotariP-HAU34,333,79-10,671010,00 
7.SindiauspaiErja TakalaHAU42,753,04-2,251010,00 
8.LeiaborcolKatja LehtoJAU30,584,25-14,421515,00 
9.AdasakpaiAnna ToivanenHAU35,393,67-9,612020,00 
-GeaborcolMari NiinikoskiJAU    hylätty 
-RillaespvesLeena KerkeläAGRY    hylätty 
-EmmaairterHannele KettunenE-HKK    hylätty 
-TroyborcolPia SavolainenVAU    hylätty 
-VivaauspaiTania TorvinenEKK    hylätty 
-PaavolagromMaija-Leena PeuraAGRY    hylätty 
-BeabelpagRoosa TanhuanpääTUUKK    hylätty 
-MasaborcolTiina SkööniläJAU    hylätty 
-NextborcolPirjo Yli-JuutiHAU    poissa 
Alkuun
 
MINI 2 C (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 5, ihanneaika 44 s, radan pituus 155,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.KirkleinsMari SaukkoJAU41,473,74-2,530-2,53 
2.VillamittelEssi RaivioJAU45,523,411,5201,52 
3.VilmacocspaAnu PousiKOVA44,173,510,1755,17 
-EevaparsonTerhi HakalaKOTKA    hylätty 
-SisukääpinRaili VierulaVAU    hylätty 
-IitakääsnaPäivi HaapalainenSKSK    poissa 
Alkuun
 
MEDI 2 C (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 10, ihanneaika 44 s, radan pituus 155,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NittakromfoTilda KangasTAMSK32,484,77-11,520-11,52 
2.ÄlliespvesTerhi HakalaRAUMA34,224,53-9,780-9,78 LUVA
3.MilapumiAnja AhonenJAU35,984,31-8,020-8,02 
4.SumokromfoPetra JokilaTAMSK37,254,16-6,750-6,75 
5.TitiuukromfoMinna OjapaloKSSK47,363,273,3603,36 
6.ElliespvesJarno PuranenKKK31,184,97-12,8255,00 
7.RauhaespvesVeera WelinJAU31,754,88-12,251010,00 
8.FlaksikromfoTeemu KollanenJAU36,174,29-7,831010,00 
9.FestapyrpapKati ErholtzHSKH36,224,28-7,782020,00 
-FiffankesvilTommi StrengHAU    hylätty 
Alkuun
 
MAXI 2 C (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 11, ihanneaika 44 s, radan pituus 155,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HaltilapporKati PohjoisvirtaA-KOT40,613,82-3,390-3,39 LUVA
2.WeksibelpatJani NiemeläKAT37,934,09-6,0755,00 
3.HekabelpatMerja AapalahtiNODO43,143,59-0,861010,00 
4.LaloponElli HeiniläLAKKE46,023,372,021517,02 
-MötködobermTaina AsikainenPORSK    hylätty 
-RitabelpagNoora LagerstedtTUUKK    hylätty 
-NikiborcolLiisa MännistöJAU    hylätty 
-WallunovnouCamilla FinneNOVA    hylätty 
-MinkkiborcolRaisa VähätaloJAU    hylätty 
-HikkaborcolMaija AapalahtiA-KOT    hylätty 
-KarpobelpatNoora SuolaniemiCITYB    hylätty 
-RinborcolHenri HavoLAU    poissa 
-FinakerterMia LundstenBAT    poissa 
Alkuun