Tulokset JAU Sipoo 16.3.2019

A-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
B-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
C-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2

 
XS1 A (agi) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 1, ihanneaika 54 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RillapapillSusan NuurtilaKIRSUT38,254,44-15,7555,00 
Alkuun
 
S1 A (agi) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 7, ihanneaika 54 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.TuroksnaHenna Yli-LepplJAU51,253,32-2,750-2,75 LUVA
2.BoltpapillMarika HiltunenVEIKK40,554,19-13,451010,00 
3.CarlabraterMinna AholaHSKH43,823,88-10,181010,00 
4.FreddieparsonMari EklundJAU53,073,20-0,931515,00 
-PegishelamSari MkelJAU    hyltty 
-MarttitarupiNiko MkelinenKSSK    hyltty 
-PontustarupiSusanna KaukinenJAU    hyltty 
Alkuun
 
M1 A (agi) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 6, ihanneaika 54 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH48,803,48-5,2055,00 
2.KarkkicocspaAnna ToivanenKLUBI34,434,94-19,571010,00 
-PirskattikesvilTarja JmsnRimA    hyltty 
-MuiskutarupiHannele PekurinenI-HAH    hyltty 
-VolttishelamLaura VlitaloAGRY    hyltty 
-JyrkromfoKati KollanenJAU    hyltty 
Alkuun
 
SL1 A (agi) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 5, ihanneaika 54 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.VanillaborcolElena AsikainenI-HAH38,614,40-15,390-15,39 LUVA
2.SumiaborcolHanne VirtanenHSKH40,504,20-13,5055,00 
3.HollynovnouJuha Yli-KoskiKAT56,263,022,261012,26 
4.MorttiborcolTerhi KestiMNTS38,124,46-15,881515,00 
-HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH    hyltty 
Alkuun
 
L1 A (agi) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 18, ihanneaika 54 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MoritzauspaiVirva KuusiAPK35,994,72-18,010-18,01 LUVA
2.Huscox-rotuSatu HimanenJAU36,604,64-17,400-17,40 OIVA
3.JekkuborcolPipsa BlomgrenI-HAH32,675,20-21,3355,00 
4.FixborcolJuuso KuparinenJAU36,554,65-17,4555,00 
5.YazybelpatAnniina AnttilaHEILU37,654,52-16,3555,00 
6.RansusakpaiJanni JskeI-HAH41,564,09-12,4455,00 
7.NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK46,973,62-7,0355,00 
8.LunaauspaiSusanna KaivonenI-HAH51,973,27-2,0355,00 
9.RockyborcolRoni RosenstrmTUUKK33,225,12-20,781010,00 
10.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU34,294,96-19,711010,00 
11.PikisakpaiHelene PekkinenHEILU55,753,051,751011,75 
12.TehoborcolTia ArtelaHAU43,783,88-10,221515,00 
13.EddielyhcolAnniina LanttaKSSK55,833,041,832021,83 
14.DjborcolLaura MerkkiniemiJAU53,173,20-0,832525,00 
-MenoauspaiMaija RdJAU    hyltty 
-RuutiborcolAsko JokinenTSAU    hyltty 
-OscarauskelMatti TynkkynenHSKK    hyltty 
-FantabelpatTeija KokkonenKAT    hyltty 
-SrmauspaiEmma TuominenP-HAU    poissa 
-KonaborcolHanna SilanderKAT    poissa 
Alkuun
 
XS2 A (agi) (tuom. Asko Jokinen, koiria 1, ihanneaika 55 s, radan pituus 186,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.IitachihulTitta LhdesmkiI-HAH56,563,291,5601,56 
Alkuun
 
S2 A (agi) (tuom. Asko Jokinen, koiria 9, ihanneaika 53 s, radan pituus 186,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.Elmerix-rotuJasmin KoljonenVAU45,334,10-7,670-7,67 OIVA
2.WilijackruJari ParkkinenJAU50,333,70-2,670-2,67 OIVA
3.TuroborterLeena SaarelaBAT43,104,32-9,9055,00 
4.KielotarupiKati RossiPORSK45,814,06-7,1955,00 
5.Herttax-rotuVeera WelinJAU50,253,70-2,7555,00 
6.UfferanbulMia HeikkinenERTTI59,963,106,9606,96 
7.PirkkukpinMia KttnerI-HAH56,643,283,6458,64 
-ChevyparsonJenni IkvalkoPORSK    hyltty 
-ShokkishelamMari Sydnmaanlakka-KoivulahtiNAS    hyltty 
Alkuun
 
M2 A (agi) (tuom. Asko Jokinen, koiria 6, ihanneaika 53 s, radan pituus 186,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PapuespvesEmilia KainulainenI-HAH39,424,72-13,580-13,58 LUVA
2.TippimudiKirsti SaarelaBAT51,733,60-1,2755,00 
3.SuloshelamJenna TammistoTSAU42,314,40-10,691010,00 
4.TeddykoohonIrene Rnn-OlanderPORSK53,453,480,451515,45 
-JoriparsonMarja LahikainenMAH    hyltty 
-HiilicocspaHeikki JrvinenKLUBI    hyltty 
-RoyparsonIina ViitanenHEILU    poissa 
Alkuun
 
SL2 A (agi) (tuom. Asko Jokinen, koiria 3, ihanneaika 52 s, radan pituus 186,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SissikerterMarika MarjanenVAU55,643,343,6403,64 
-SiraauspaiTiia NeuvonenAST    hyltty 
-LiloespvesHenna VrsmkiHSKH    hyltty 
Alkuun
 
L2 A (agi) (tuom. Asko Jokinen, koiria 8, ihanneaika 52 s, radan pituus 186,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.OriborcolJanne ToivolaJAU38,444,84-13,560-13,56 OIVA
2.LilborcolMinna Kiviniemi-RiihinenMNTS41,854,44-10,150-10,15 LUVA
3.TeroamstafKaisa PulliainenCITYB46,334,01-5,670-5,67 
4.Colhux-rotuSatu HimanenJAU52,143,570,1400,14 
-TessieborcolJanne ToivolaJAU    hyltty 
-PeleborcolHannamaria KuusioKKK    hyltty 
-LimitborcolTiiu ToijalaHAU    hyltty 
-NitaauspaiCamilla HelinHEILU    hyltty 
Alkuun
 
XS1 B (agi) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 1, ihanneaika 55 s, radan pituus 174,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RillapapillSusan NuurtilaKIRSUT35,544,90-19,460-19,46 LUVA
Alkuun
 
S1 B (agi) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 8, ihanneaika 55 s, radan pituus 174,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.TuroksnaHenna Yli-LepplJAU55,493,140,4955,49 
-PegishelamSari MkelJAU    hyltty 
-MarttitarupiNiko MkelinenKSSK    hyltty 
-CarlabraterMinna AholaHSKH    hyltty 
-BoltpapillMarika HiltunenVEIKK    hyltty 
-PontustarupiSusanna KaukinenJAU    hyltty 
-FreddieparsonMari EklundJAU    hyltty 
-HuubshelamKiti PalviainenJAU    hyltty 
Alkuun
 
M1 B (agi) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 6, ihanneaika 55 s, radan pituus 174,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MuiskutarupiHannele PekurinenI-HAH40,584,29-14,4255,00 
2.FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH48,223,61-6,781010,00 
-PirskattikesvilTarja JmsnRimA    hyltty 
-VolttishelamLaura VlitaloAGRY    hyltty 
-JyrkromfoKati KollanenJAU    hyltty 
-KarkkicocspaAnna ToivanenKLUBI    hyltty 
Alkuun
 
SL1 B (agi) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 6, ihanneaika 55 s, radan pituus 174,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HollynovnouJuha Yli-KoskiKAT44,133,94-10,870-10,87 OIVA
2.VanillaborcolElena AsikainenI-HAH48,323,60-6,680-6,68 LUVA
-NuppuborcolSiiri VirtanenSCY    hyltty 
-SumiaborcolHanne VirtanenHSKH    hyltty 
-HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiMNTS    hyltty 
-BrdiespvesRaisa KauppilaP-HAU    poissa 
Alkuun
 
L1 B (agi) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 21, ihanneaika 55 s, radan pituus 174,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RansusakpaiJanni JskeI-HAH42,824,06-12,180-12,18 LUVA
2.MenoauspaiMaija RdJAU37,004,70-18,0055,00 
3.NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK41,854,16-13,1555,00 
4.RockyborcolRoni RosenstrmTUUKK34,745,01-20,261010,00 
5.KisusakpaiSanna SderholmASKOL52,293,33-2,711515,00 
6.OscarauskelMatti TynkkynenHSKK52,393,32-2,611515,00 
7.PikisakpaiHelene PekkinenHEILU57,943,002,941517,94 
-FixborcolJuuso KuparinenJAU    hyltty 
-SrmauspaiEmma TuominenP-HAU    hyltty 
-JekkuborcolPipsa BlomgrenI-HAH    hyltty 
-LystisilnouMarianne MayerOIVA    hyltty 
-EddielyhcolAnniina LanttaKSSK    hyltty 
-MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU    hyltty 
-TehoborcolTia ArtelaHAU    hyltty 
-MoritzauspaiVirva KuusiAPK    hyltty 
-YazybelpatAnniina AnttilaHEILU    hyltty 
-DjborcolLaura MerkkiniemiJAU    hyltty 
-Huscox-rotuSatu HimanenJAU    hyltty 
-RuutiborcolAsko JokinenTSAU    hyltty 
-HelmibelpamHanna HyytiinenJAU    hyltty 
-LunaauspaiSusanna KaivonenI-HAH    hyltty 
-SantraholpalPivi KinnunenKAT    poissa 
-KonaborcolHanna SilanderKAT    poissa 
Alkuun
 
XS2 B (agi) (tuom. Asko Jokinen, koiria 2, ihanneaika 57 s, radan pituus 194,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.IitachihulTitta LhdesmkiI-HAH58,543,311,5401,54 
-MimmiwecopeEevaliisa TakalahtiHSKH    hyltty 
Alkuun
 
S2 B (agi) (tuom. Asko Jokinen, koiria 9, ihanneaika 56 s, radan pituus 194,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.TuroborterLeena SaarelaBAT48,424,01-7,5855,00 
2.Herttax-rotuVeera WelinJAU51,413,77-4,5955,00 
3.PirkkukpinMia KttnerI-HAH52,943,66-3,0655,00 
4.UfferanbulMia HeikkinenERTTI74,042,6218,04523,04 
-ChevyparsonJenni IkvalkoPORSK    hyltty 
-Elmerix-rotuJasmin KoljonenVAU    hyltty 
-KielotarupiKati RossiPORSK    hyltty 
-WilijackruJari ParkkinenJAU    hyltty 
-ShokkishelamMari Sydnmaanlakka-KoivulahtiNAS    hyltty 
-IriskpinTaina VainioI-HAH    poissa 
Alkuun
 
M2 B (agi) (tuom. Asko Jokinen, koiria 8, ihanneaika 56 s, radan pituus 194,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RoyparsonIina ViitanenHEILU41,794,64-14,210-14,21 
2.ArmikesvilRiikka LaitinenI-HAH68,872,8212,87517,87 
-JoriparsonMarja LahikainenMAH    hyltty 
-TippimudiKirsti SaarelaBAT    hyltty 
-HiilicocspaHeikki JrvinenKLUBI    hyltty 
-SuloshelamJenna TammistoTSAU    hyltty 
-PapuespvesEmilia KainulainenI-HAH    hyltty 
-TeddykoohonIrene Rnn-OlanderPORSK    hyltty 
Alkuun
 
SL2 B (agi) (tuom. Asko Jokinen, koiria 4, ihanneaika 55 s, radan pituus 194,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SiraauspaiTiia NeuvonenAST46,764,15-8,241010,00 
2.SissikerterMarika MarjanenVAU62,713,097,71512,71 
-AinokroatiAnniina LanttaKSSK    hyltty 
-LiloespvesHenna VrsmkiHSKH    hyltty 
Alkuun
 
L2 B (agi) (tuom. Asko Jokinen, koiria 9, ihanneaika 55 s, radan pituus 194,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
-Colhux-rotuSatu HimanenJAU    hyltty 
-TessieborcolJanne ToivolaJAU    hyltty 
-LilborcolMinna Kiviniemi-RiihinenMNTS    hyltty 
-NitaauspaiCamilla HelinHEILU    hyltty 
-OriborcolJanne ToivolaJAU    hyltty 
-KismetdobermAnniina LanttaKSSK    hyltty 
-TeroamstafKaisa PulliainenCITYB    hyltty 
-PeleborcolHannamaria KuusioKKK    hyltty 
-LimitborcolTiiu ToijalaHAU    hyltty 
Alkuun
 
XS1 C (hyppy) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 1, ihanneaika 50 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ArttulanheeTiina HietamiesJAU51,793,281,791011,79 
-PojutoyvilEija SillanmkiKOIVU    poissa 
Alkuun
 
S1 C (hyppy) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 10, ihanneaika 50 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ElviborterEmilia KanniainenHAU34,394,94-15,610-15,61 LUVA
2.CarlabraterMinna AholaHSKH35,034,85-14,9755,00 
3.PegishelamSari MkelJAU39,124,35-10,8855,00 
4.TelluwalterSari MkelJAU46,863,63-3,1455,00 
5.TuroksnaHenna Yli-LepplJAU52,933,212,9357,93 
-MarttitarupiNiko MkelinenKSSK    hyltty 
-DorylakterMaria LeutolaHSKH    hyltty 
-BoltpapillMarika HiltunenVEIKK    hyltty 
-NikeparsonLaura PalviainenJAU    hyltty 
-HuubshelamKiti PalviainenJAU    hyltty 
Alkuun
 
M1 C (hyppy) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 7, ihanneaika 50 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.KaraespvesMia HyrskylahtiJAU30,435,59-19,570-19,57 LUVA
2.FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH46,423,66-3,580-3,58 LUVA
3.KarkkicocspaSanna Toivola-JrvinenKLUBI30,965,49-19,0455,00 
4.PirskattikesvilTarja JmsnRimA39,154,34-10,8555,00 
5.IslastbterIrmeli WestermarckAST46,683,64-3,3255,00 
6.JyrkromfoKati KollanenJAU43,563,90-6,441010,00 
-MuiskutarupiHannele PekurinenI-HAH    hyltty 
Alkuun
 
SL1 C (hyppy) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 5, ihanneaika 50 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MontymeksikKristiina JokimiesI-HAH38,444,42-11,5655,00 
2.SumiaborcolHanne VirtanenHSKH41,954,05-8,051010,00 
-NuppuborcolSiiri VirtanenSCY    hyltty 
-HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiMNTS    hyltty 
-BrdiespvesRaisa KauppilaP-HAU    poissa 
Alkuun
 
L1 C (hyppy) (tuom. Marja Lahikainen, koiria 21, ihanneaika 50 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ProoborcolPivi KarjalainenKAT29,505,76-20,500-20,50 LUVA
2.StiiliitaseiSanna Toivola-JrvinenKLUBI39,494,30-10,510-10,51 LUVA
3.NuppukulnouMonna PerjokiTUUKK42,374,01-7,630-7,63 LUVA
4.RockyborcolRoni RosenstrmTUUKK35,734,76-14,2755,00 
5.RansusakpaiJanni JskeI-HAH38,334,44-11,6755,00 
6.MenoauspaiMaija RdJAU39,244,33-10,7655,00 
7.HelmibelpamHanna HyytiinenJAU34,274,96-15,731010,00 
8.YazybelpatAnniina AnttilaHEILU37,844,49-12,161010,00 
9.SrmauspaiEmma TuominenP-HAU40,684,18-9,321010,00 
10.FantabelpatTeija KokkonenKAT44,723,80-5,281010,00 
11.DjborcolLaura MerkkiniemiJAU30,845,51-19,161515,00 
12.PikisakpaiHelene PekkinenHEILU39,434,31-10,571515,00 
13.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU36,974,60-13,032020,00 
-FixborcolJuuso KuparinenJAU    hyltty 
-JekkuborcolPipsa BlomgrenI-HAH    hyltty 
-PixieborcolJohanna TrobergPORSK    hyltty 
-TehoborcolTia ArtelaHAU    hyltty 
-NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK    hyltty 
-RuutiborcolAsko JokinenTSAU    hyltty 
-KisusakpaiSanna SderholmASKOL    hyltty 
-OscarauskelMatti TynkkynenHSKK    hyltty 
-SantraholpalPivi KinnunenKAT    poissa 
Alkuun
 
XS2 C (hyppy) (tuom. Asko Jokinen, koiria 1, ihanneaika 47 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.IitachihulTitta LhdesmkiI-HAH57,442,7910,441020,44 
-BellakvilEija SillanmkiKOIVU    poissa 
Alkuun
 
S2 C (hyppy) (tuom. Asko Jokinen, koiria 4, ihanneaika 46 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.Herttax-rotuVeera WelinJAU36,864,34-9,140-9,14 LUVA
2.PirkkukpinMia KttnerI-HAH43,193,70-2,810-2,81 
3.UfferanbulMia HeikkinenERTTI50,863,154,8659,86 
-TuroborterLeena SaarelaBAT    hyltty 
-IriskpinTaina VainioI-HAH    poissa 
Alkuun
 
M2 C (hyppy) (tuom. Asko Jokinen, koiria 6, ihanneaika 46 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RoyparsonIina ViitanenHEILU31,655,06-14,350-14,35 LUVA
2.JoriparsonMarja LahikainenMAH33,814,73-12,190-12,19 LUVA
3.PapuespvesEmilia KainulainenI-HAH34,764,60-11,241515,00 
-ArmikesvilRiikka LaitinenI-HAH    hyltty 
-TippimudiKirsti SaarelaBAT    hyltty 
-HiilicocspaHeikki JrvinenKLUBI    hyltty 
Alkuun
 
SL2 C (hyppy) (tuom. Asko Jokinen, koiria 2, ihanneaika 46 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SiraauspaiTiia NeuvonenAST44,023,63-1,981010,00 
-AinokroatiAnniina LanttaKSSK    hyltty 
Alkuun
 
L2 C (hyppy) (tuom. Asko Jokinen, koiria 5, ihanneaika 46 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.LimitborcolTiiu ToijalaHAU30,535,24-15,470-15,47 LUVA
-NitaauspaiCamilla HelinHEILU    hyltty 
-OriborcolJanne ToivolaJAU    hyltty 
-KismetdobermAnniina LanttaKSSK    hyltty 
-TeroamstafKaisa PulliainenCITYB    hyltty 
Alkuun