Tulokset JAU Sipoo 16.11.2019

A-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
B-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
C-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2

 
XS1 A (agi) (tuom. Arto Laitinen, koiria 1, ihanneaika 45 s, radan pituus 144,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HilmayorterHelmi LiikalaJAU39,663,63-5,340-5,34 LUVA
Alkuun
 
S1 A (agi) (tuom. Arto Laitinen, koiria 4, ihanneaika 45 s, radan pituus 144,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HugowecocaMira TimperiHAMIN39,443,65-5,560-5,56 LUVA
2.PapuborterTommi OlssonBAT39,113,68-5,891010,00 
-AatutarupiMarkku KaukinenJAU    hyltty 
-RobinksnaAnna LeinoSKSK    hyltty 
Alkuun
 
M1 A (agi) (tuom. Arto Laitinen, koiria 7, ihanneaika 45 s, radan pituus 144,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.LystiespvesPihla TiainenTUUKK31,384,59-13,620-13,62 OIVA
2.HaamuamekarMaija HeimonenJAU37,043,89-7,9655,00 
3.NikishelamPivi IkonenLAU38,363,75-6,641010,00 
-DonnaespvesPia BlomqvistVESIK    hyltty 
-SeelabedlinSuvi KuivanenHSKH    hyltty 
-JyrkromfoKati KollanenJAU    hyltty 
-PirskattikesvilTarja JmsnRimA    hyltty 
-FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH    poissa 
Alkuun
 
SL1 A (agi) (tuom. Arto Laitinen, koiria 7, ihanneaika 45 s, radan pituus 144,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RioespvesSanna EskelinenHSKH34,774,14-10,230-10,23 OIVA
2.FelixwhippeRonja KiuruVAU43,293,33-1,710-1,71 LUVA
3.HillaauspaiFanni SuokkoHAU40,853,53-4,1555,00 
-GeroborcolJaana SaarikkoKANAV    hyltty 
-UffeespvesAsta Vento-MikkolaHEILU    hyltty 
-Tarmox-rotuReija-Riikka StenbckASKOL    hyltty 
-ArmiborcolElina MlkiTUUKK    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiMNTS    poissa 
Alkuun
 
L1 A (agi) (tuom. Arto Laitinen, koiria 14, ihanneaika 45 s, radan pituus 144,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.JjborcolRaisa VhtaloJAU29,544,87-15,460-15,46 OIVA
2.KerttuborcolAnna-Stina VenlinenKKK30,594,71-14,410-14,41 LUVA
3.MontyborcolJaana SaarikkoKANAV31,124,63-13,880-13,88 OIVA
4.SotkubelpatJonna JudinKKK34,084,23-10,920-10,92 OIVA
5.LunaauspaiSusanna KaivonenI-HAH38,653,73-6,350-6,35 LUVA
6.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU28,045,14-16,9655,00 
7.TonyporvesSirpa AakulaAGRY51,082,826,081016,08 
8.QeksiauskelOuti KoskiRimA31,934,51-13,073030,00 
-LystisilnouMarianne MayerOIVA    hyltty 
-NiilonovnouHenna KuokkanenVAU    hyltty 
-HupshovawaNiina SorvariLGI    hyltty 
-FannipitcolJenni SepplATD    hyltty 
-SantraholpalPivi KinnunenKAT    hyltty 
-Akux-rotuAnna MahkonenTUUKK    hyltty 
-EddielyhcolAnniina LanttaKSSK    poissa 
Alkuun
 
XS2 A (agi) (tuom. Anne Savioja, koiria 1, ihanneaika 51 s, radan pituus 173,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
-StevepitmyTomi MetsKARKK    hyltty 
Alkuun
 
S2 A (agi) (tuom. Anne Savioja, koiria 19, ihanneaika 51 s, radan pituus 173,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MeekomittelKaarin KontturiATD37,944,56-13,060-13,06 OIVA
2.AnyborterKirsi ElorantaPORSK43,753,95-7,250-7,25 OIVA
3.TuroksnaHenna Yli-LepplJAU51,623,350,6200,62 
4.StellacavspaSusann WeckstenAGRY54,153,193,1503,15 
5.RoihuparsonMinna ToropainenVAU47,203,67-3,8055,00 
6.RommimittelHeidi KuulasREKKU50,793,41-0,2155,00 
7.YpborterWilma LaruP-HAU40,724,25-10,281010,00 
8.TuroborterLeena SaarelaBAT42,394,08-8,611010,00 
9.CarlabraterMinna AholaHSKH46,353,73-4,651010,00 
-AlexbosterHeidi VallinevaKIRSUT    hyltty 
-MilomittelKristiina LehtinenHAU    hyltty 
-HxaborterUlla TalvitieAGRY    hyltty 
-LexijackruNora RenellP-HAU    hyltty 
-MuffestbterMari PellikkaTUUKK    hyltty 
-SandrabosterHeidi VallinevaKIRSUT    hyltty 
-ElviborterEmilia KorhonenHAU    hyltty 
-FiinaksnaKaisa HaavistoHEILU    hyltty 
-SisukvilMerja PelkonenPORSK    hyltty 
-KetkuwecocaMikko PalsolaJAU    hyltty 
Alkuun
 
M2 A (agi) (tuom. Anne Savioja, koiria 9, ihanneaika 51 s, radan pituus 173,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.JedibosterRiitta VehmaE-HKK51,133,380,1300,13 
2.JonsukesvilSinikka KoivusaariTUUKK51,363,370,3655,36 
-JanestbterLiisa KopraI-HAH    hyltty 
-PontustarupiSusanna KaukinenJAU    hyltty 
-TippimudiKirsti SaarelaBAT    hyltty 
-DannykoohonTeemu VlijeesiTUUKK    hyltty 
-HugoespvesNina UschanovHyKU Ry    hyltty 
-CamuespvesMinna MertjrviKAT    hyltty 
-TaikabedlinJaana TunturiHSKH    hyltty 
Alkuun
 
SL2 A (agi) (tuom. Anne Savioja, koiria 8, ihanneaika 50 s, radan pituus 173,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MaaruauspaiShanti KarinenI-HAH39,124,42-10,880-10,88 OIVA
2.LiloespvesHenna VrsmkiHSKH45,503,80-4,500-4,50 OIVA
3.RillaespvesLeena KerkelI-HAH46,703,70-3,300-3,30 
4.PenniengspaJohanna JrviniemiLGI46,613,71-3,391010,00 
-ChaosauskelYasmin EklundHAU    hyltty 
-TinkiauspaiPivi RuotanenHAU    hyltty 
-RusettimarsuslapkoTiina LampimkiI-HAH    hyltty 
-VillaespvesJutta HeikkilKAT    hyltty 
Alkuun
 
L2 A (agi) (tuom. Anne Savioja, koiria 12, ihanneaika 50 s, radan pituus 173,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.Huscox-rotuSatu HimanenJAU41,834,14-8,170-8,17 LUVA
2.NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK47,733,62-2,2755,00 
3.HuldahovawaElina CroonLEVEK54,023,204,0259,02 
4.NitaauspaiCamilla HelinHEILU46,963,68-3,041010,00 
5.KerttulyhcolSuvi KoivistoHSKH60,462,8610,46515,46 
-TaoborcolHeidi HaapsaariVAU    hyltty 
-AprilpitcolTuulimari KaikkonenSCY    hyltty 
-SimppabelpamPiia RantalaHSKH    hyltty 
-DinoborcolTania GrnroosSiSu    hyltty 
-LamppuborcolAino MutkaI-HAH    hyltty 
-VickyborcolKia KoskinenJAU    hyltty 
-EnzoauskelTiina PehkonenHSKK    hyltty 
-PinkborcolTeija LiikalaJAU    poissa 
-MyyttidobermAnniina LanttaKSSK    poissa 
Alkuun
 
XS1 B (agi) (tuom. Arto Laitinen, koiria 2, ihanneaika 44 s, radan pituus 143,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HilmayorterHelmi LiikalaJAU65,212,1921,211031,21 
-SuzujapchiNiina JalonenPORSK    hyltty 
Alkuun
 
S1 B (agi) (tuom. Arto Laitinen, koiria 5, ihanneaika 44 s, radan pituus 143,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RamashelamOlli LeinoHSKH32,214,44-11,7955,00 
2.RobinksnaAnna LeinoSKSK36,533,91-7,4755,00 
3.AatutarupiMarkku KaukinenJAU38,553,71-5,4555,00 
-HugowecocaMira TimperiHAMIN    hyltty 
-PapuborterTommi OlssonBAT    hyltty 
Alkuun
 
M1 B (agi) (tuom. Arto Laitinen, koiria 10, ihanneaika 44 s, radan pituus 143,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.DonnaespvesPia BlomqvistVESIK30,854,64-13,150-13,15 LUVA
2.SeelabedlinSuvi KuivanenHSKH31,044,61-12,960-12,96 LUVA
3.FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH42,293,38-1,710-1,71 OIVA
4.JppuliHeidi ValoJANKK47,083,043,081013,08 
5.PatupyrpapTiina SknilJAU47,083,043,081518,08 
-NikishelamPivi IkonenLAU    hyltty 
-LystiespvesPihla TiainenTUUKK    hyltty 
-HaamuamekarMaija HeimonenJAU    hyltty 
-JyrkromfoKati KollanenJAU    hyltty 
-PirskattikesvilTarja JmsnRimA    hyltty 
Alkuun
 
SL1 B (agi) (tuom. Arto Laitinen, koiria 12, ihanneaika 44 s, radan pituus 143,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RioespvesSanna EskelinenHSKH31,594,53-12,410-12,41 OIVA
2.ArmiborcolElina MlkiTUUKK36,113,96-7,8955,00 
3.GeroborcolJaana SaarikkoKANAV38,433,72-5,5755,00 
4.HillaauspaiFanni SuokkoHAU40,003,58-4,0055,00 
5.Tarmox-rotuReija-Riikka StenbckASKOL41,113,48-2,891010,00 
6.ZeroborcolJanni KirjavainenHAU42,883,33-1,121010,00 
7.FaniporvesEmmi AaltonenHAU39,163,65-4,841515,00 
8.NuppuborcolSiiri VirtanenSCY63,702,2419,702039,70 
-RoopeespvesMari RajalaTASSU    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiMNTS    hyltty 
-UffeespvesAsta Vento-MikkolaHEILU    hyltty 
-FelixwhippeRonja KiuruVAU    hyltty 
Alkuun
 
L1 B (agi) (tuom. Arto Laitinen, koiria 15, ihanneaika 44 s, radan pituus 143,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.JjborcolRaisa VhtaloJAU26,535,39-17,470-17,47 LUVA
2.Akux-rotuAnna MahkonenTUUKK29,474,85-14,530-14,53 LUVA
3.SotkubelpatJonna JudinKKK30,454,70-13,550-13,55 LUVA
4.UunobeauceJemina WathnJAU30,684,66-13,3255,00 
5.LunaauspaiSusanna KaivonenI-HAH39,933,58-4,0755,00 
6.FannipitcolJenni SepplATD35,084,08-8,921010,00 
7.MaxkulnouHeli VlipirttiTUUKK44,043,250,041010,04 
8.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU30,884,63-13,121515,00 
9.QeksiauskelOuti KoskiRimA26,585,38-17,422020,00 
-KerttuborcolAnna-Stina VenlinenKKK    hyltty 
-LystisilnouMarianne MayerOIVA    hyltty 
-NiilonovnouHenna KuokkanenVAU    hyltty 
-Sisux-rotuReija-Riikka StenbckASKOL    hyltty 
-SantraholpalPivi KinnunenKAT    hyltty 
-MontyborcolJaana SaarikkoKANAV    hyltty 
-EddielyhcolAnniina LanttaKSSK    poissa 
Alkuun
 
XS2 B (agi) (tuom. Anne Savioja, koiria 1, ihanneaika 50 s, radan pituus 169,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.StevepitmyTomi MetsKARKK63,822,6513,82013,82 
Alkuun
 
S2 B (agi) (tuom. Anne Savioja, koiria 22, ihanneaika 50 s, radan pituus 169,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.AnyborterKirsi ElorantaPORSK41,444,08-8,560-8,56 OIVA
2.FiinaksnaKaisa HaavistoHEILU44,433,80-5,570-5,57 LUVA
3.TuroksnaHenna Yli-LepplJAU49,053,45-0,950-0,95 LUVA
4.TuroborterLeena SaarelaBAT40,864,14-9,1455,00 
5.LexijackruNora RenellP-HAU45,223,74-4,7855,00 
6.SisukvilMerja PelkonenPORSK47,583,55-2,4255,00 
7.AlexbosterHeidi VallinevaKIRSUT58,172,918,1708,17 
8.HillaranbulMarjo PietilHyKU Ry41,974,03-8,031010,00 
9.RoihuparsonMinna ToropainenVAU46,503,63-3,501010,00 
10.RommimittelHeidi KuulasREKKU49,583,41-0,421010,00 
11.VinkpinAino OikariI-HAH54,573,104,571014,57 
12.StellacavspaSusann WeckstenAGRY65,112,6015,111025,11 
-MilomittelKristiina LehtinenHAU    hyltty 
-HxaborterUlla TalvitieAGRY    hyltty 
-MuffestbterMari PellikkaTUUKK    hyltty 
-MeekomittelKaarin KontturiATD    hyltty 
-MaisamittelElina KuismaHSKH    hyltty 
-SandrabosterHeidi VallinevaKIRSUT    hyltty 
-ElviborterEmilia KorhonenHAU    hyltty 
-YpborterWilma LaruP-HAU    hyltty 
-CarlabraterMinna AholaHSKH    hyltty 
-KetkuwecocaMikko PalsolaJAU    hyltty 
Alkuun
 
M2 B (agi) (tuom. Anne Savioja, koiria 9, ihanneaika 50 s, radan pituus 169,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PontustarupiSusanna KaukinenJAU41,904,03-8,100-8,10 LUVA
2.PikipumiCarita FribergMNTS42,054,02-7,950-7,95 OIVA
3.JanestbterLiisa KopraI-HAH44,443,80-5,560-5,56 
4.JonsukesvilSinikka KoivusaariTUUKK49,633,41-0,371010,00 
-JedibosterRiitta VehmaE-HKK    hyltty 
-TippimudiKirsti SaarelaBAT    hyltty 
-HugoespvesNina UschanovHyKU Ry    hyltty 
-CamuespvesMinna MertjrviKAT    hyltty 
-TaikabedlinJaana TunturiHSKH    hyltty 
Alkuun
 
SL2 B (agi) (tuom. Anne Savioja, koiria 9, ihanneaika 50 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ChaosauskelYasmin EklundHAU32,025,31-17,980-17,98 LUVA
2.HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH51,223,321,222021,22 
-NasusnautsMarjo PietilHyKU Ry    hyltty 
-MaaruauspaiShanti KarinenI-HAH    hyltty 
-PenniengspaJohanna JrviniemiLGI    hyltty 
-TinkiauspaiPivi RuotanenHAU    hyltty 
-RusettimarsuslapkoTiina LampimkiI-HAH    hyltty 
-VillaespvesJutta HeikkilKAT    hyltty 
-RillaespvesLeena KerkelI-HAH    hyltty 
-LiloespvesHenna VrsmkiHSKH    poissa 
Alkuun
 
L2 B (agi) (tuom. Anne Savioja, koiria 13, ihanneaika 50 s, radan pituus 170,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.Huscox-rotuSatu HimanenJAU39,484,31-10,520-10,52 LUVA
2.LamppuborcolAino MutkaI-HAH36,154,70-13,8555,00 
3.AprilpitcolTuulimari KaikkonenSCY45,123,77-4,8855,00 
4.NuppukulnouMonna PerjokiTUUKK46,113,69-3,8955,00 
5.EnzoauskelTiina PehkonenHSKK42,753,98-7,251010,00 
6.NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK44,813,79-5,191010,00 
7.RlliborcolTytti ReinikainenTUUKK42,813,97-7,191515,00 
8.VickyborcolKia KoskinenJAU53,713,173,711518,71 
-TaoborcolHeidi HaapsaariVAU    hyltty 
-SimppabelpamPiia RantalaHSKH    hyltty 
-DinoborcolTania GrnroosSiSu    hyltty 
-HuldahovawaElina CroonLEVEK    hyltty 
-NitaauspaiCamilla HelinHEILU    hyltty 
-PinkborcolTeija LiikalaJAU    poissa 
-KerttulyhcolSuvi KoivistoHSKH    poissa 
-MyyttidobermAnniina LanttaKSSK    poissa 
Alkuun
 
XS1 C (hyppy) (tuom. Arto Laitinen, koiria 3, ihanneaika 38 s, radan pituus 127,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HilmayorterHelmi LiikalaJAU32,153,95-5,850-5,85 LUVA
2.SuzujapchiNiina JalonenPORSK43,802,905,80510,80 
-KerttupetbraTiina PllnenLAU    hyltty 
Alkuun
 
S1 C (hyppy) (tuom. Arto Laitinen, koiria 4, ihanneaika 38 s, radan pituus 127,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NikeparsonLaura PalviainenJAU23,495,41-14,510-14,51 LUVA
2.RobinksnaAnna LeinoSKSK33,563,78-4,441010,00 
-HugowecocaMira TimperiHAMIN    hyltty 
-PapuborterTommi OlssonBAT    hyltty 
Alkuun
 
M1 C (hyppy) (tuom. Arto Laitinen, koiria 9, ihanneaika 38 s, radan pituus 127,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SkyshelamIrene ErlingHAU23,935,31-14,070-14,07 LUVA
2.AavanovnouHenna KuokkanenVAU24,195,25-13,8155,00 
3.JppuliHeidi ValoJANKK29,204,35-8,8055,00 
4.NikishelamPivi IkonenLAU40,273,152,2757,27 
5.JyrkromfoKati KollanenJAU33,893,75-4,111010,00 
6.PatupyrpapTiina SknilJAU39,863,191,861011,86 
-SeelabedlinSuvi KuivanenHSKH    hyltty 
-HaamuamekarMaija HeimonenJAU    hyltty 
-EmmapumiSanna RiikonenJAU    hyltty 
Alkuun
 
SL1 C (hyppy) (tuom. Arto Laitinen, koiria 9, ihanneaika 38 s, radan pituus 127,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RoopeespvesMari RajalaTASSU26,684,76-11,320-11,32 LUVA
2.FaniporvesEmmi AaltonenHAU34,093,73-3,9155,00 
3.UffeespvesAsta Vento-MikkolaHEILU35,433,58-2,5755,00 
4.Tarmox-rotuReija-Riikka StenbckASKOL39,683,201,6856,68 
5.ZeroborcolJanni KirjavainenHAU31,004,10-7,001010,00 
-GeroborcolJaana SaarikkoKANAV    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiMNTS    hyltty 
-NuppuborcolSiiri VirtanenSCY    hyltty 
-FelixwhippeRonja KiuruVAU    hyltty 
Alkuun
 
L1 C (hyppy) (tuom. Arto Laitinen, koiria 11, ihanneaika 38 s, radan pituus 127,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU22,475,65-15,530-15,53 LUVA
2.QeksiauskelOuti KoskiRimA23,465,41-14,540-14,54 LUVA
3.SantraholpalPivi KinnunenKAT25,375,01-12,630-12,63 LUVA
4.PihkalabnouSanna SalonenHyKU Ry30,354,18-7,650-7,65 LUVA
5.Sisux-rotuReija-Riikka StenbckASKOL48,942,6010,941020,94 
-MaxkulnouHeli VlipirttiTUUKK    hyltty 
-LystisilnouMarianne MayerOIVA    hyltty 
-SotkubelpatJonna JudinKKK    hyltty 
-Akux-rotuAnna MahkonenTUUKK    hyltty 
-UunobeauceJemina WathnJAU    hyltty 
-JjborcolRaisa VhtaloJAU    hyltty 
-NooaauspaiJohanna JuntheikkiJAU    poissa 
Alkuun
 
XS2 C (hyppy) Ei osallistujia

 
S2 C (hyppy) (tuom. Anne Savioja, koiria 10, ihanneaika 46 s, radan pituus 165,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.AnyborterKirsi ElorantaPORSK37,224,43-8,780-8,78 OIVA
2.HillaranbulMarjo PietilHyKU Ry39,704,16-6,300-6,30 LUVA
3.RoihuparsonMinna ToropainenVAU40,694,06-5,310-5,31 
4.VinkpinAino OikariI-HAH41,034,02-4,970-4,97 
5.KetkuwecocaMikko PalsolaJAU38,534,28-7,4755,00 
6.LexijackruNora RenellP-HAU44,973,67-1,031010,00 
-MuffestbterMari PellikkaTUUKK    hyltty 
-FiinaksnaKaisa HaavistoHEILU    hyltty 
-PegishelamSari MkelJAU    hyltty 
-CarlabraterMinna AholaHSKH    hyltty 
-AlexbosterHeidi VallinevaKIRSUT    poissa 
-SandrabosterHeidi VallinevaKIRSUT    poissa 
-TuroksnaHenna Yli-LepplJAU    poissa 
Alkuun
 
M2 C (hyppy) (tuom. Anne Savioja, koiria 5, ihanneaika 46 s, radan pituus 165,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PikipumiCarita FribergMNTS37,374,42-8,630-8,63 OIVA
2.TaikabedlinJaana TunturiHSKH45,583,62-0,420-0,42 
-TippimudiKirsti SaarelaBAT    hyltty 
-JonsukesvilSinikka KoivusaariTUUKK    hyltty 
-AdalagromSara SaarenmaaBAT    hyltty 
-JanestbterLiisa KopraI-HAH    poissa 
-JedibosterRiitta VehmaE-HKK    poissa 
Alkuun
 
SL2 C (hyppy) (tuom. Anne Savioja, koiria 5, ihanneaika 46 s, radan pituus 165,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NasusnautsMarjo PietilHyKU Ry33,574,92-12,430-12,43 LUVA
2.RusettimarsuslapkoTiina LampimkiI-HAH39,614,17-6,390-6,39 
3.VillaespvesJutta HeikkilKAT43,403,80-2,601010,00 
-HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH    hyltty 
-RillaespvesLeena KerkelI-HAH    hyltty 
Alkuun
 
L2 C (hyppy) (tuom. Anne Savioja, koiria 10, ihanneaika 46 s, radan pituus 165,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.TaoborcolHeidi HaapsaariVAU30,645,39-15,360-15,36 LUVA
2.DinoborcolTania GrnroosSiSu31,055,31-14,950-14,95 LUVA
3.Huscox-rotuSatu HimanenJAU37,364,42-8,640-8,64 
4.NuppukulnouMonna PerjokiTUUKK38,074,33-7,930-7,93 
5.RlliborcolTytti ReinikainenTUUKK32,935,01-13,0755,00 
6.LamppuborcolAino MutkaI-HAH34,984,72-11,0255,00 
7.NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK38,424,29-7,5855,00 
-AprilpitcolTuulimari KaikkonenSCY    hyltty 
-VickyborcolKia KoskinenJAU    hyltty 
-NitaauspaiCamilla HelinHEILU    hyltty 
-PinkborcolTeija LiikalaJAU    poissa 
Alkuun