Tulokset JAU Sipoo 20.10.2019

E-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
F-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
G-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
H-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2

 
XS1 E (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 2, ihanneaika 48 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
-ArttulanheeTiina HietamiesJAU    hyltty 
-SuzujapchiNiina JalonenPORSK    hyltty 
Alkuun
 
S1 E (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 11, ihanneaika 48 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NikeparsonLaura PalviainenJAU31,175,13-16,830-16,83 LUVA
2.LiloengkteSonja RanttiPORSK34,194,68-13,810-13,81 OIVA
3.TeslashelamTero LiljeblomJAU33,934,72-14,0755,00 
4.WildashelamFanny LindforsLAW32,334,95-15,671010,00 
5.FreyaparsonSari PuusaariRimA36,554,38-11,451515,00 
6.HupsshelamElena NisulaRimA36,884,34-11,121515,00 
7.SisupopopkKirsti HeljeHyKU Ry46,423,45-1,581515,00 
-FreddieparsonMari EklundJAU    hyltty 
-KokorokvilMerja NousiainenHyKU Ry    hyltty 
-PandajappysTiia RuokolainenHSKH    hyltty 
-ZipjackruJessika MarkkanenSJRT    hyltty 
-HugowecocaMira TimperiHAMIN    poissa 
Alkuun
 
M1 E (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 13, ihanneaika 48 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SompaborterAnnika NorrgrdBAT33,934,72-14,070-14,07 LUVA
2.SeelabedlinSuvi KuivanenHSKH34,124,69-13,8855,00 
3.VilishelamKristiina SderstrmPORSK42,243,79-5,7655,00 
4.EskoksnaMerja MiettinenVEIKK45,543,51-2,4655,00 
-HaamuamekarMaija HeimonenJAU    hyltty 
-PatupyrpapTiina SknilJAU    hyltty 
-HippanovnouTarja PakkalaHAU    hyltty 
-Vee VeestrmshelamAino OikariI-HAH    hyltty 
-JoppinenmudiSini TikkaniemiHAU    hyltty 
-FeniespvesSaila FreyHSKK    hyltty 
-SisuparsonKati SieversHAMIN    hyltty 
-LloydespvesRaisa SaviahoHSKK    hyltty 
-EgoshelamHanna AhtonenHAU    hyltty 
Alkuun
 
SL1 E (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 15, ihanneaika 48 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH28,975,52-19,030-19,03 LUVA
2.RoopeespvesMari RajalaTASSU35,594,50-12,410-12,41 LUVA
3.TyyneborcolTiina SaarinenTUUKK27,495,82-20,5155,00 
4.WimmaespvesReeta MalkamkiATD36,454,39-11,5555,00 
5.MuusaborcolHeidi HaapsaariVAU38,684,14-9,3255,00 
6.AhtiespvesPauliina NiklanderPORSK39,174,08-8,8355,00 
-LeoespvesTeija SirnJANKK    hyltty 
-BmauskelSara NaamankaBAT    hyltty 
-TaranovnouKaisa IhoHAU    hyltty 
-SolaespvesLeena JalonenJAU    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiMNTS    hyltty 
-TiimaborcolJouni VainioHAU    hyltty 
-RusettimarsuslapkoTiina LampimkiI-HAH    hyltty 
-NadaespvesVirve KallioHSKH    hyltty 
-DioborcolInkeri JalonenKAT    hyltty 
-SopuborcolJere PtriKSSK    poissa 
Alkuun
 
L1 E (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 24, ihanneaika 48 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.OiliborcolLaura Isohanni-HonkanenJAU27,315,86-20,690-20,69 LUVA
2.Akux-rotuAnna MahkonenTUUKK30,355,27-17,650-17,65 LUVA
3.AsterixborcolJanita MarkkanenSBCAK31,775,04-16,230-16,23 LUVA
4.ClarapitcolSara UimonenKAT36,424,39-11,580-11,58 LUVA
5.StiiliitaseiSanna Toivola-JrvinenKLUBI38,454,16-9,550-9,55 LUVA
6.HelmibelpamHanna HyytiinenJAU30,335,28-17,6755,00 
7.DjborcolLaura MerkkiniemiJAU30,695,21-17,3155,00 
8.ChocobelpagAnnika LehtisaloKKK34,114,69-13,8955,00 
9.FlikkabelpagTuula HietanenKSSK35,684,48-12,3255,00 
10.McauskelAlessa KoskinenTAMSK31,025,16-16,981010,00 
11.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU31,085,15-16,921515,00 
12.WilsonbelpatNoora LappalainenHyKU Ry42,073,80-5,932020,00 
-LucaporvesEevi KoskinenJAU    hyltty 
-PrimasakpaiSoile MalmivuoriP-HAU    hyltty 
-Jack DaltonborcolNiina AhoNAS    hyltty 
-FreyaborcolNetta SiltanenHAU    hyltty 
-RheaborcolSuvi HakuliHSKH    hyltty 
-AavaauspaiMinka NuutinenKIRSUT    hyltty 
-UunobeauceJemina WathnJAU    hyltty 
-PixieborcolJohanna TrobergPORSK    hyltty 
-MuksborcolSofia PalmuI-HAH    hyltty 
-NooaauspaiJohanna JuntheikkiJAU    hyltty 
-TaikaauspaiMira HalmeKAT    hyltty 
-HtbelpatOtto JrvinenKLUBI    hyltty 
-Joe DaltonborcolEva BergmanNAS    poissa 
-JetzibelpagJohanna SallinenBAT    poissa 
Alkuun
 
XS2 E (hyppy) Ei osallistujia

 
S2 E (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 4, ihanneaika 43 s, radan pituus 154,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.StellacavspaSusann WeckstenAGRY40,273,82-2,730-2,73 LUVA
2.PegishelamSari MkelJAU38,404,01-4,601010,00 
-ZorroparsonMaria Ekman-KolariHSKH    hyltty 
-JuusoshelamJemina ImmonenHAU    hyltty 
-VinkpinAino OikariI-HAH    poissa 
-TuroksnaHenna Yli-LepplJAU    poissa 
-HxaborterUlla TalvitieAGRY    poissa 
Alkuun
 
M2 E (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 5, ihanneaika 43 s, radan pituus 154,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PeppiparsonElina PirhonenHAU27,125,68-15,880-15,88 LUVA
2.IndikoohonKatarina LassheikkiNAS31,664,86-11,340-11,34 
3.LeksaparsonVeera WelinJAU39,183,93-3,8255,00 
4.SaamislapkoMarja KoskioAST53,792,8610,791020,79 
5.HiilicocspaSanna Toivola-JrvinenKLUBI48,933,155,931520,93 
-VapputarupiOssi LehtinenHAU    poissa 
-KapuborterIda-Sofia VihersaariTUUKK    poissa 
-SaniparsonKalle JskelinenHyKU Ry    poissa 
-KujemudiKrista VlkkilKAT    poissa 
Alkuun
 
SL2 E (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 6, ihanneaika 43 s, radan pituus 154,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RuutiauskelMika YliluomaI-HAH27,625,58-15,380-15,38 LUVA
2.TinkiauspaiPivi RuotanenHAU28,585,39-14,420-14,42 LUVA
3.VillaespvesJutta HeikkilKAT29,915,15-13,090-13,09 
4.HollynovnouJuha Yli-KoskiKAT33,724,57-9,280-9,28 
5.NasusnautsMarjo PietilHyKU Ry35,124,38-7,8855,00 
6.SindiauspaiErja TakalaHAU39,873,86-3,1355,00 
-FreyaborcolNina SurolaTUUKK    poissa 
Alkuun
 
L2 E (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 8, ihanneaika 43 s, radan pituus 154,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MenoauspaiMaija RdJAU31,584,88-11,420-11,42 LUVA
2.NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK33,164,64-9,840-9,84 LUVA
3.Tessax-rotuMarianna RoineHAU37,654,09-5,351010,00 
4.BecalabnouMonica KorkYLKK44,873,431,871011,87 
-NoblebelpagMervi HuurrosSBPKY    hyltty 
-MyrttigorsetMari Ali-RaatikainenRimA    hyltty 
-GeaborcolLaura NissinenBAT    hyltty 
-TehoborcolTia ArtelaHAU    hyltty 
-LamppuborcolAino MutkaI-HAH    poissa 
-HaikubelpamMaria JrvinenRimA    poissa 
-VickyborcolKia KoskinenJAU    poissa 
Alkuun
 
XS1 F (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 2, ihanneaika 44 s, radan pituus 145,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SuzujapchiNiina JalonenPORSK42,863,38-1,140-1,14 LUVA
2.ArttulanheeTiina HietamiesJAU43,773,31-0,230-0,23 LUVA
Alkuun
 
S1 F (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 18, ihanneaika 44 s, radan pituus 145,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HupsshelamElena NisulaRimA25,025,80-18,980-18,98 LUVA
2.WildashelamFanny LindforsLAW25,955,59-18,050-18,05 LUVA
3.HerttakpinPia RitaluomaJAU29,864,86-14,140-14,14 LUVA
4.PariskvilTiina JussilaSVK34,604,19-9,400-9,40 LUVA
5.FreddieparsonMari EklundJAU39,203,70-4,800-4,80 LUVA
6.MaunoksnaAnu TuruIMPHA41,143,52-2,860-2,86 LUVA
7.SissishelamElsa SarvikiviHAU42,793,39-1,210-1,21 LUVA
8.LunajappysTiia RuokolainenHSKH44,823,240,8200,82 
9.PinjaksnaSusanna KarlssonIMPHA39,193,70-4,8155,00 
10.ZipjackruJessika MarkkanenSJRT38,473,77-5,532020,00 
-KokorokvilMerja NousiainenHyKU Ry    hyltty 
-HugowecocaMira TimperiHAMIN    hyltty 
-DonaldcaiterPatricia GyllenbgelHAU    hyltty 
-TeslashelamTero LiljeblomJAU    hyltty 
-SisupopopkKirsti HeljeHyKU Ry    hyltty 
-NikeparsonLaura PalviainenJAU    hyltty 
-LiloengkteSonja RanttiPORSK    hyltty 
-FreyaparsonSari PuusaariRimA    hyltty 
Alkuun
 
M1 F (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 18, ihanneaika 44 s, radan pituus 145,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.FeniespvesSaila FreyHSKK28,095,16-15,910-15,91 LUVA
2.EgoshelamHanna AhtonenHAU28,875,02-15,1355,00 
3.SisuparsonKati SieversHAMIN29,194,97-14,8155,00 
4.HippanovnouTarja PakkalaHAU31,564,59-12,4455,00 
5.FiaespvesSari NielsenHSKH33,084,38-10,9255,00 
6.SompaborterAnnika NorrgrdBAT34,454,21-9,5555,00 
7.EskoksnaMerja MiettinenVEIKK39,913,63-4,091010,00 
8.RikkshelamIlona JoensuuJAU41,343,51-2,661010,00 
9.DionshelamTiina KorpelaLGI58,022,5014,021529,02 
-VilishelamKristiina SderstrmPORSK    hyltty 
-HaamuamekarMaija HeimonenJAU    hyltty 
-PatupyrpapTiina SknilJAU    hyltty 
-Vee VeestrmshelamAino OikariI-HAH    hyltty 
-JoppinenmudiSini TikkaniemiHAU    hyltty 
-KaraespvesMia HyrskylahtiJAU    hyltty 
-LloydespvesRaisa SaviahoHSKK    hyltty 
-CocoespvesKirsi LaukkanenLGI    hyltty 
-SeelabedlinSuvi KuivanenHSKH    hyltty 
-MissborcolSuvi ManninenKSSK    poissa 
Alkuun
 
SL1 F (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 21, ihanneaika 44 s, radan pituus 145,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.AhtiespvesPauliina NiklanderPORSK28,935,01-15,070-15,07 LUVA
2.WimmaespvesReeta MalkamkiATD30,114,82-13,890-13,89 LUVA
3.RusettimarsuslapkoTiina LampimkiI-HAH33,434,34-10,570-10,57 OIVA
4.TiimaborcolJouni VainioHAU28,865,02-15,1455,00 
5.RaeborcolHanna-Leena TastulaHyKU Ry29,164,97-14,8455,00 
6.TyyneborcolTiina SaarinenTUUKK32,364,48-11,6455,00 
7.RioespvesSanna EskelinenHSKH36,244,00-7,7655,00 
8.MorttiborcolTerhi KestiMNTS44,003,300,0055,00 
9.ArmiborcolElina MlkiTUUKK27,765,22-16,241010,00 
10.MuusaborcolHeidi HaapsaariVAU34,404,22-9,601010,00 
-LeoespvesTeija SirnJANKK    hyltty 
-BaliborcolNiko TastulaHyKU Ry    hyltty 
-RoopeespvesMari RajalaTASSU    hyltty 
-BmauskelSara NaamankaBAT    hyltty 
-TaranovnouKaisa IhoHAU    hyltty 
-SolaespvesLeena JalonenJAU    hyltty 
-LunaespvesJosephine JohanssonHAU    hyltty 
-NuppuborcolSiiri VirtanenSCY    hyltty 
-HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH    hyltty 
-NadaespvesVirve KallioHSKH    hyltty 
-DioborcolInkeri JalonenKAT    hyltty 
-SopuborcolJere PtriKSSK    poissa 
Alkuun
 
L1 F (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 29, ihanneaika 44 s, radan pituus 160,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PixieborcolJohanna TrobergPORSK27,295,86-16,710-16,71 LUVA
2.CallesilnouPetra Snellman-NiemenpaloHAU30,285,28-13,720-13,72 LUVA
3.KisusakpaiSanna SderholmASKOL31,485,08-12,520-12,52 OIVA
4.ClarapitcolSara UimonenKAT34,034,70-9,970-9,97 LUVA
5.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU29,895,35-14,1155,00 
6.MinnilyhcolSanna PiironenI-HAH30,435,26-13,5755,00 
7.ChocobelpagAnnika LehtisaloKKK31,225,12-12,7855,00 
8.Jack DaltonborcolNiina AhoNAS31,195,13-12,811010,00 
9.TaikaauspaiMira HalmeKAT44,503,600,501010,50 
10.UunobeauceJemina WathnJAU35,134,55-8,871515,00 
11.PrimasakpaiSoile MalmivuoriP-HAU29,415,44-14,592020,00 
-McauskelAlessa KoskinenTAMSK    hyltty 
-LucaporvesEevi KoskinenJAU    hyltty 
-StureborcolJaana KlemettiTUUKK    hyltty 
-DjborcolLaura MerkkiniemiJAU    hyltty 
-OiliborcolLaura Isohanni-HonkanenJAU    hyltty 
-FreyaborcolNetta SiltanenHAU    hyltty 
-StiiliitaseiSanna Toivola-JrvinenKLUBI    hyltty 
-RheaborcolSuvi HakuliHSKH    hyltty 
-PekkaauspaiElina HynninenKKK    hyltty 
-NamibelpamSanna LehtinenKAT    hyltty 
-AsterixborcolJanita MarkkanenSBCAK    hyltty 
-WilsonbelpatNoora LappalainenHyKU Ry    hyltty 
-FlikkabelpagTuula HietanenKSSK    hyltty 
-AavaauspaiMinka NuutinenKIRSUT    hyltty 
-HelmibelpamHanna HyytiinenJAU    hyltty 
-MuksborcolSofia PalmuI-HAH    hyltty 
-NooaauspaiJohanna JuntheikkiJAU    hyltty 
-HtbelpatOtto JrvinenKLUBI    hyltty 
-Joe DaltonborcolEva BergmanNAS    poissa 
-JetzibelpagJohanna SallinenBAT    poissa 
Alkuun
 
XS2 F (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 1, ihanneaika 47 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
-RoosachihupSalla HakakoskiHSKH    hyltty 
Alkuun
 
S2 F (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 6, ihanneaika 47 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.JuusoshelamJemina ImmonenHAU39,614,24-7,3955,00 
-ZorroparsonMaria Ekman-KolariHSKH    hyltty 
-VinkpinAino OikariI-HAH    hyltty 
-PegishelamSari MkelJAU    hyltty 
-StellacavspaSusann WeckstenAGRY    hyltty 
-HxaborterUlla TalvitieAGRY    hyltty 
-TuroksnaHenna Yli-LepplJAU    poissa 
Alkuun
 
M2 F (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 8, ihanneaika 47 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PeppiparsonElina PirhonenHAU30,815,45-16,1955,00 
2.KapuborterIda-Sofia VihersaariTUUKK49,033,432,031517,03 
3.IslastbterIrmeli WestermarckAST52,413,215,411520,41 
4.HiilicocspaSanna Toivola-JrvinenKLUBI38,664,35-8,342525,00 
-PeraborterAnu LohikainenHEILU    hyltty 
-SaamislapkoMarja KoskioAST    hyltty 
-LeksaparsonTerhi SelkinahoHAU    hyltty 
-IndikoohonKatarina LassheikkiNAS    hyltty 
-VapputarupiOssi LehtinenHAU    poissa 
-JanestbterLiisa KopraI-HAH    poissa 
-TianakesvilJuulia RantanenBAT    poissa 
-SaniparsonKalle JskelinenHyKU Ry    poissa 
-AdalagromSara SaarenmaaBAT    poissa 
-KujemudiKrista VlkkilKAT    poissa 
Alkuun
 
SL2 F (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 9, ihanneaika 47 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.KiloauskelEsa LehtinenKOIVU36,024,66-10,980-10,98 LUVA
2.SindiauspaiErja TakalaHAU33,505,01-13,5055,00 
3.HollynovnouJuha Yli-KoskiKAT38,254,39-8,7555,00 
4.VillaespvesJutta HeikkilKAT39,124,29-7,881515,00 
-RiehamudiLaura Jaakola-KailaHAU    hyltty 
-RuutiauskelMika YliluomaI-HAH    hyltty 
-KonaborcolSanna LehtinenKAT    hyltty 
-TinkiauspaiPivi RuotanenHAU    hyltty 
-NasusnautsMarjo PietilHyKU Ry    hyltty 
-DemowhippeNea HeinonenVAU    poissa 
-RanelapporSari SaariHyKU Ry    poissa 
Alkuun
 
L2 F (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 17, ihanneaika 47 s, radan pituus 168,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.BecalabnouMonica KorkYLKK41,054,09-5,950-5,95 LUVA
2.PsbeauceVesa KokkonenRIMA42,153,99-4,850-4,85 LUVA
3.Huscox-rotuSatu HimanenJAU38,694,34-8,3155,00 
4.NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK39,704,23-7,301010,00 
5.VickyborcolKia KoskinenJAU41,064,09-5,941010,00 
6.PekkoauspaiAnna VilpasTUUKK42,623,94-4,382525,00 
-LamppuborcolAino MutkaI-HAH    hyltty 
-MenoauspaiMaija RdJAU    hyltty 
-NoblebelpagMervi HuurrosSBPKY    hyltty 
-MyrttigorsetMari Ali-RaatikainenRimA    hyltty 
-GeaborcolLaura NissinenBAT    hyltty 
-RuutibelpagHanna SilanderBAT    hyltty 
-NitaauspaiCamilla HelinHEILU    hyltty 
-TehoborcolTia ArtelaHAU    hyltty 
-HaikubelpamMaria JrvinenRimA    hyltty 
-Mr. DanborcolMarko KivihalmeHAU    hyltty 
-Tessax-rotuMarianna RoineHAU    hyltty 
Alkuun
 
XS1 G (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 3, ihanneaika 48 s, radan pituus 159,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.ArttulanheeTiina HietamiesJAU44,833,55-3,170-3,17 LUVA
2.TimikleinsEmma KarjalainenHEILU36,834,32-11,171010,00 
-SuzujapchiNiina JalonenPORSK    hyltty 
Alkuun
 
S1 G (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 20, ihanneaika 48 s, radan pituus 159,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.WildashelamFanny LindforsLAW26,725,95-21,280-21,28 LUVA
2.KokorokvilMerja NousiainenHyKU Ry33,904,69-14,100-14,10 LUVA
3.PariskvilTiina JussilaSVK34,024,67-13,980-13,98 LUVA
4.HerttakpinPia RitaluomaJAU34,064,67-13,940-13,94 LUVA
5.SisupopopkKirsti HeljeHyKU Ry38,924,09-9,080-9,08 LUVA
6.MaunoksnaAnu TuruIMPHA44,833,55-3,170-3,17 LUVA
7.HupsshelamElena NisulaRimA26,855,92-21,1555,00 
8.TeslashelamTero LiljeblomJAU32,994,82-15,0155,00 
9.ZipjackruJessika MarkkanenSJRT34,504,61-13,5055,00 
10.TicoshelamTerhi VehkoHAU46,223,44-1,7855,00 
11.HugowecocaMira TimperiHAMIN53,023,005,02510,02 
12.DonaldcaiterPatricia GyllenbgelHAU59,152,6911,15516,15 
13.IneslgpysIlona MattilaAST55,832,857,831017,83 
-FreddieparsonMari EklundJAU    hyltty 
-SissishelamElsa SarvikiviHAU    hyltty 
-PandajappysTiia RuokolainenHSKH    hyltty 
-PinjaksnaSusanna KarlssonIMPHA    hyltty 
-NikeparsonLaura PalviainenJAU    hyltty 
-LiloengkteSonja RanttiPORSK    hyltty 
-FreyaparsonSari PuusaariRimA    hyltty 
-HillaranbulMarjo PietilHyKU Ry    poissa 
Alkuun
 
M1 G (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 19, ihanneaika 48 s, radan pituus 159,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SeelabedlinSuvi KuivanenHSKH30,545,21-17,460-17,46 LUVA
2.FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH45,933,46-2,070-2,07 LUVA
3.FemmacocspaAnne-Maria PesonenI-HAH37,834,20-10,1755,00 
4.PandasketteAnna-Maija GrnlundHSKH44,773,55-3,2355,00 
5.VilishelamKristiina SderstrmPORSK38,964,08-9,041010,00 
6.DionshelamTiina KorpelaLGI47,883,32-0,121515,00 
-HaamuamekarMaija HeimonenJAU    hyltty 
-PatupyrpapTiina SknilJAU    hyltty 
-HippanovnouTarja PakkalaHAU    hyltty 
-FiaespvesSari NielsenHSKH    hyltty 
-SompaborterAnnika NorrgrdBAT    hyltty 
-JoppinenmudiSini TikkaniemiHAU    hyltty 
-EskoksnaMerja MiettinenVEIKK    hyltty 
-KaraespvesMia HyrskylahtiJAU    hyltty 
-LystiespvesMiia TiainenTUUKK    hyltty 
-LystiespvesJuuli LaunonenVEIKK    hyltty 
-SisuparsonKati SieversHAMIN    hyltty 
-RikkshelamIlona JoensuuJAU    hyltty 
-CocoespvesKirsi LaukkanenLGI    hyltty 
-ArmikesvilMarianna LeponenSVK    poissa 
-FionakesvilJuulia RantanenBAT    poissa 
-MissborcolSuvi ManninenKSSK    poissa 
Alkuun
 
SL1 G (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 19, ihanneaika 48 s, radan pituus 159,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.BmauskelSara NaamankaBAT28,505,58-19,500-19,50 LUVA
2.AhtiespvesPauliina NiklanderPORSK29,955,31-18,050-18,05 
3.RioespvesSanna EskelinenHSKH30,665,19-17,340-17,34 LUVA
4.HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH34,834,57-13,170-13,17 LUVA
5.LeoespvesTeija SirnJANKK35,544,47-12,460-12,46 LUVA
6.RusettimarsuslapkoTiina LampimkiI-HAH35,784,44-12,220-12,22 OIVA
7.MuusaborcolHeidi HaapsaariVAU27,255,83-20,7555,00 
8.ZeroborcolJanni KirjavainenHAU30,205,26-17,8055,00 
9.BaliborcolNiko TastulaHyKU Ry26,985,89-21,021010,00 
10.MorttiborcolTerhi KestiMNTS27,185,85-20,821010,00 
-RoopeespvesMari RajalaTASSU    hyltty 
-SolaespvesLeena JalonenJAU    hyltty 
-LunaespvesJosephine JohanssonHAU    hyltty 
-NuppuborcolSiiri VirtanenSCY    hyltty 
-ArmiborcolElina MlkiTUUKK    hyltty 
-VinborcolRiikka-Emilia KarplundKOVA    hyltty 
-RaeborcolHanna-Leena TastulaHyKU Ry    hyltty 
-NadaespvesVirve KallioHSKH    hyltty 
-DioborcolInkeri JalonenKAT    hyltty 
-SopuborcolJere PtriKSSK    poissa 
Alkuun
 
L1 G (hyppy) (tuom. Henri Luomala, koiria 27, ihanneaika 48 s, radan pituus 159,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU27,185,85-20,820-20,82 LUVA
2.ChocobelpagAnnika LehtisaloKKK28,405,60-19,600-19,60 LUVA
3.McauskelAlessa KoskinenTAMSK29,225,44-18,780-18,78 LUVA
4.NooaauspaiJohanna JuntheikkiJAU29,455,40-18,550-18,55 
5.UunobeauceJemina WathnJAU29,835,33-18,170-18,17 LUVA
6.ClarapitcolSara UimonenKAT35,234,51-12,770-12,77 
7.HelmibelpamHanna HyytiinenJAU30,085,29-17,9255,00 
8.DjborcolLaura MerkkiniemiJAU30,715,18-17,2955,00 
9.MinnilyhcolSanna PiironenI-HAH31,685,02-16,3255,00 
10.StiiliitaseiSanna Toivola-JrvinenKLUBI36,554,35-11,4555,00 
11.KisusakpaiSanna SderholmASKOL37,194,28-10,8155,00 
12.CallesilnouPetra Snellman-NiemenpaloHAU35,394,49-12,611010,00 
13.MuksborcolSofia PalmuI-HAH39,973,98-8,031515,00 
14.NamibelpamSanna LehtinenKAT66,572,3918,571028,57 
-LucaporvesEevi KoskinenJAU    hyltty 
-StureborcolJaana KlemettiTUUKK    hyltty 
-PrimasakpaiSoile MalmivuoriP-HAU    hyltty 
-Jack DaltonborcolNiina AhoNAS    hyltty 
-OiliborcolLaura Isohanni-HonkanenJAU    hyltty 
-FreyaborcolNetta SiltanenHAU    hyltty 
-RheaborcolSuvi HakuliHSKH    hyltty 
-PekkaauspaiElina HynninenKKK    hyltty 
-AsterixborcolJanita MarkkanenSBCAK    hyltty 
-FlikkabelpagTuula HietanenKSSK    hyltty 
-PixieborcolJohanna TrobergPORSK    hyltty 
-TaikaauspaiMira HalmeKAT    hyltty 
-HtbelpatOtto JrvinenKLUBI    hyltty 
-Joe DaltonborcolEva BergmanNAS    poissa 
-WilsonbelpatArja JaakkolaHEILU    poissa 
Alkuun
 
XS2 G (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 2, ihanneaika 52 s, radan pituus 185,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
-RoosachihupSalla HakakoskiHSKH    hyltty 
-SimochihupJenni RumbinJAU    hyltty 
Alkuun
 
S2 G (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 10, ihanneaika 52 s, radan pituus 185,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PirkkukpinMia KttnerI-HAH42,564,35-9,440-9,44 OIVA
2.SisukvilMerja PelkonenPORSK44,264,18-7,740-7,74 LUVA
3.PegishelamSari MkelJAU42,414,36-9,5955,00 
4.VinkpinAino OikariI-HAH48,093,85-3,9155,00 
5.HxaborterUlla TalvitieAGRY46,333,99-5,671515,00 
6.TuroksnaHenna Yli-LepplJAU61,363,019,361524,36 
-ZorroparsonMaria Ekman-KolariHSKH    hyltty 
-JuusoshelamJemina ImmonenHAU    hyltty 
-NanoborterJaana LindforsNAS    hyltty 
-RoihuparsonMinna ToropainenVAU    hyltty 
-YodashelamEmilia PaavilainenP-HAU    poissa 
Alkuun
 
M2 G (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 11, ihanneaika 52 s, radan pituus 185,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.KapuborterIda-Sofia VihersaariTUUKK44,684,14-7,320-7,32 OIVA
2.Serax-rotuCecilia GrnqvistLSK50,973,63-1,030-1,03 OIVA
3.SaamislapkoMarja KoskioAST49,353,75-2,6555,00 
4.JanestbterLiisa KopraI-HAH52,713,510,711010,71 
5.PeraborterAnu LohikainenHEILU57,623,215,621015,62 
-RiemukoohonPetra Snellman-NiemenpaloHAU    hyltty 
-PeppiparsonElina PirhonenHAU    hyltty 
-HiilicocspaSanna Toivola-JrvinenKLUBI    hyltty 
-IslastbterIrmeli WestermarckAST    hyltty 
-LeksaparsonTerhi SelkinahoHAU    hyltty 
-KujemudiKrista VlkkilKAT    hyltty 
-VapputarupiOssi LehtinenHAU    poissa 
-TianakesvilJuulia RantanenBAT    poissa 
-SaniparsonKalle JskelinenHyKU Ry    poissa 
-AdalagromSara SaarenmaaBAT    poissa 
Alkuun
 
SL2 G (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 10, ihanneaika 52 s, radan pituus 185,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PuroborcolHenna LundeniusHSKH38,194,84-13,810-13,81 LUVA
2.HollynovnouJuha Yli-KoskiKAT39,024,74-12,980-12,98 LUVA
3.RanelapporSari SaariHyKU Ry45,554,06-6,450-6,45 
4.RiehamudiLaura Jaakola-KailaHAU35,865,16-16,1455,00 
5.KonaborcolHanna SilanderBAT40,484,57-11,5255,00 
6.NasusnautsMarjo PietilHyKU Ry44,364,17-7,641010,00 
-RuutiauskelMika YliluomaI-HAH    hyltty 
-CeranovnouAri AlexanderssonI-HAH    hyltty 
-SindiauspaiErja TakalaHAU    hyltty 
-KiloauskelEsa LehtinenKOIVU    hyltty 
-DemowhippeNea HeinonenVAU    poissa 
Alkuun
 
L2 G (hyppy) (tuom. Jouni Kautto, koiria 21, ihanneaika 52 s, radan pituus 185,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.LamppuborcolAino MutkaI-HAH35,435,22-16,570-16,57 LUVA
2.PsbeauceVesa KokkonenRIMA39,814,65-12,190-12,19 LUVA
3.RuutibelpagSanna LehtinenKAT40,364,58-11,640-11,64 LUVA
4.VickyborcolKia KoskinenJAU39,634,67-12,3755,00 
5.NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK48,203,84-3,801515,00 
6.Ilsex-rotuPivi RuotanenHAU59,663,107,661017,66 
-BecalabnouMonica KorkYLKK    hyltty 
-Huscox-rotuSatu HimanenJAU    hyltty 
-MenoauspaiMaija RdJAU    hyltty 
-NoblebelpagMervi HuurrosSBPKY    hyltty 
-LilborcolMinna Kiviniemi-RiihinenMNTS    hyltty 
-MyrttigorsetMari Ali-RaatikainenRimA    hyltty 
-GeaborcolLaura NissinenBAT    hyltty 
-NitaauspaiCamilla HelinHEILU    hyltty 
-TehoborcolTia ArtelaHAU    hyltty 
-EnzoauskelTiina PehkonenHSKK    hyltty 
-PekkoauspaiAnna VilpasTUUKK    hyltty 
-HaikubelpamMaria JrvinenRimA    hyltty 
-Mr. DanborcolMarko KivihalmeHAU    hyltty 
-Tessax-rotuMarianna RoineHAU    hyltty 
-HilubelpamSari PehkonenRIMA    hyltty 
Alkuun
 
XS1 H (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 3, ihanneaika 49 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.TimikleinsEmma KarjalainenHEILU41,743,98-7,261010,00 
2.PiripopopkKirsti HeljeHyKU Ry61,922,6812,92517,92 
-SuzujapchiNiina JalonenPORSK    hyltty 
Alkuun
 
S1 H (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 9, ihanneaika 49 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HerttakpinPia RitaluomaJAU38,064,36-10,940-10,94 OIVA
2.HillaranbulMarjo PietilHyKU Ry42,613,90-6,390-6,39 OIVA
3.FreddieparsonMari EklundJAU45,933,61-3,070-3,07 OIVA
4.GretakpinMia KttnerI-HAH49,483,350,4800,48 
-HugowecocaMira TimperiHAMIN    hyltty 
-TicoshelamTerhi VehkoHAU    hyltty 
-DonaldcaiterPatricia GyllenbgelHAU    hyltty 
-LunajappysTiia RuokolainenHSKH    hyltty 
-PariskvilTiina JussilaSVK    hyltty 
-IneslgpysIlona MattilaAST    poissa 
Alkuun
 
M1 H (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 11, ihanneaika 49 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.KaraespvesMia HyrskylahtiJAU30,145,51-18,860-18,86 LUVA
2.FemmacocspaAnne-Maria PesonenI-HAH45,483,65-3,5255,00 
3.FrodoshelamRiitta-Leena InkiHSKH48,793,40-0,2155,00 
4.VilishelamKristiina SderstrmPORSK41,124,04-7,881010,00 
-FionakesvilJuulia RantanenBAT    hyltty 
-PandasketteAnna-Maija GrnlundHSKH    hyltty 
-AriellagromSarianna HrknenKAT    hyltty 
-LystiespvesPihla TiainenTUUKK    hyltty 
-LystiespvesJuuli LaunonenVEIKK    hyltty 
-CocoespvesKirsi LaukkanenLGI    hyltty 
-SaraponTaija TuohilampiBAT    hyltty 
-ArmikesvilMarianna LeponenSVK    poissa 
-SeelabedlinSuvi KuivanenHSKH    poissa 
Alkuun
 
SL1 H (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 8, ihanneaika 49 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HippuborcolTerhi KoivusaariHSKH36,584,54-12,420-12,42 OIVA
2.ZeroborcolJanni KirjavainenHAU40,624,09-8,381010,00 
3.NadaespvesVirve KallioHSKH30,965,36-18,041515,00 
-LunaespvesJosephine JohanssonHAU    hyltty 
-RioespvesSanna EskelinenHSKH    hyltty 
-ArmiborcolElina MlkiTUUKK    hyltty 
-VinborcolRiikka-Emilia KarplundKOVA    hyltty 
-RaeborcolHanna-Leena TastulaHyKU Ry    hyltty 
-SolaespvesLeena JalonenJAU    poissa 
Alkuun
 
L1 H (agi) (tuom. Henri Luomala, koiria 10, ihanneaika 49 s, radan pituus 166,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MuksborcolSofia PalmuI-HAH33,874,90-15,1355,00 
2.Herttax-rotuNea SaunamkiBAT37,934,38-11,0755,00 
3.ChocobelpagAnnika LehtisaloKKK40,654,08-8,3555,00 
-StureborcolJaana KlemettiTUUKK    hyltty 
-DjborcolLaura MerkkiniemiJAU    hyltty 
-OiliborcolLaura Isohanni-HonkanenJAU    hyltty 
-MaddeborcolHeidi GrsbeckJAU    hyltty 
-PekkaauspaiElina HynninenKKK    hyltty 
-NamibelpamSanna LehtinenKAT    hyltty 
-PixieborcolJohanna TrobergPORSK    hyltty 
-AavaauspaiMinka NuutinenKIRSUT    poissa 
Alkuun
 
XS2 H (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 2, ihanneaika 59 s, radan pituus 192,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
-RoosachihupSalla HakakoskiHSKH    hyltty 
-SimochihupJenni RumbinJAU    hyltty 
Alkuun
 
S2 H (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 9, ihanneaika 59 s, radan pituus 192,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HxaborterUlla TalvitieAGRY45,024,26-13,980-13,98 LUVA
2.SisukvilMerja PelkonenPORSK46,504,13-12,500-12,50 LUVA
3.RoihuparsonMinna ToropainenVAU45,764,20-13,2455,00 
4.PirkkukpinMia KttnerI-HAH47,114,08-11,8955,00 
5.TuroksnaHenna Yli-LepplJAU60,653,171,6556,65 
-ZorroparsonMaria Ekman-KolariHSKH    hyltty 
-JuusoshelamJemina ImmonenHAU    hyltty 
-NanoborterJaana LindforsNAS    hyltty 
-YodashelamEmilia PaavilainenP-HAU    hyltty 
Alkuun
 
M2 H (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 10, ihanneaika 59 s, radan pituus 192,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PikipumiCarita FribergMNTS49,693,86-9,310-9,31 OIVA
2.Serax-rotuCecilia GrnqvistLSK61,493,122,4902,49 
3.RiemukoohonPetra Snellman-NiemenpaloHAU51,803,71-7,2055,00 
4.IslastbterIrmeli WestermarckAST57,873,32-1,131515,00 
-PeppiparsonElina PirhonenHAU    hyltty 
-PeraborterAnu LohikainenHEILU    hyltty 
-HiilicocspaSanna Toivola-JrvinenKLUBI    hyltty 
-JanestbterLiisa KopraI-HAH    hyltty 
-LeksaparsonTerhi SelkinahoHAU    hyltty 
-KujemudiKrista VlkkilKAT    hyltty 
-VapputarupiOssi LehtinenHAU    poissa 
-SaniparsonKalle JskelinenHyKU Ry    poissa 
Alkuun
 
SL2 H (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 9, ihanneaika 59 s, radan pituus 192,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SindiauspaiErja TakalaHAU40,474,74-18,530-18,53 
2.PuroborcolHenna LundeniusHSKH42,064,56-16,941010,00 
-RiehamudiLaura Jaakola-KailaHAU    hyltty 
-RuutiauskelMika YliluomaI-HAH    hyltty 
-KonaborcolHanna SilanderBAT    hyltty 
-CeranovnouAri AlexanderssonI-HAH    hyltty 
-TinkiauspaiPivi RuotanenHAU    hyltty 
-RanelapporSari SaariHyKU Ry    hyltty 
-KiloauskelEsa LehtinenKOIVU    hyltty 
-DemowhippeNea HeinonenVAU    poissa 
Alkuun
 
L2 H (agi) (tuom. Jouni Kautto, koiria 21, ihanneaika 59 s, radan pituus 192,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HilubelpamSari PehkonenRIMA41,084,67-17,920-17,92 OIVA
2.VickyborcolKia KoskinenJAU41,304,65-17,700-17,70 LUVA
3.RuutibelpagSanna LehtinenKAT44,034,36-14,970-14,97 LUVA
4.Mr. DanborcolMarko KivihalmeHAU33,475,74-25,5355,00 
5.LilborcolMinna Kiviniemi-RiihinenMNTS45,124,26-13,8855,00 
6.BecalabnouMonica KorkYLKK45,494,22-13,5155,00 
7.NoxsakpaiPeppi VilnTUUKK47,894,01-11,1155,00 
8.PsbeauceVesa KokkonenRIMA48,753,94-10,2555,00 
9.NitaauspaiCamilla HelinHEILU58,273,30-0,731010,00 
10.TeslaisovilAlli ArppeI-HAH67,712,848,712533,71 
-LamppuborcolAino MutkaI-HAH    hyltty 
-Huscox-rotuSatu HimanenJAU    hyltty 
-MenoauspaiMaija RdJAU    hyltty 
-MyrttigorsetMari Ali-RaatikainenRimA    hyltty 
-GeaborcolLaura NissinenBAT    hyltty 
-TehoborcolTia ArtelaHAU    hyltty 
-EnzoauskelTiina PehkonenHSKK    hyltty 
-PekkoauspaiAnna VilpasTUUKK    hyltty 
-HaikubelpamMaria JrvinenRimA    hyltty 
-ReeReeisovilAlli ArppeI-HAH    hyltty 
-Tessax-rotuMarianna RoineHAU    hyltty 
Alkuun