Tulokset JAU Sipoo 23.9.2018

D-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
E-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2
F-kisa: XS1 | S1 | M1 | SL1 | L1 | XS2 | S2 | M2 | SL2 | L2

 
XS1 D (agi) (tuom. Sari Mikkil, koiria 1, ihanneaika 50 s, radan pituus 155,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.TarmovlyterEmmi HeikkinenI-HAH50,183,090,1855,18 
Alkuun
 
S1 D (agi) (tuom. Sari Mikkil, koiria 7, ihanneaika 50 s, radan pituus 155,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.JallaborterKatri JokelaHSKH38,184,06-11,8255,00 
2.TelluwalterSari MkelJAU39,903,88-10,1055,00 
3.ChanaashelamPivi RemulaJANKK52,152,972,1557,15 
4.LunalgpysMonica ijlHEILU69,972,2219,97019,97 
5.RoopemittelKati KollanenJAU37,264,16-12,742020,00 
-FreddieparsonMari EklundJAU    hyltty 
-ZorroparsonMaria Ekman-KolariHSKH    hyltty 
Alkuun
 
M1 D (agi) (tuom. Sari Mikkil, koiria 12, ihanneaika 50 s, radan pituus 155,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HuwiespvesSanna NiinikoskiHEILU29,755,21-20,250-20,25 LUVA
2.KingikesvilEmma RaunilaE-HKK37,114,18-12,890-12,89 OIVA
3.ArmikesvilRiikka LaitinenI-HAH50,303,080,3000,30 
4.WaldokvilIda WainioPORSK45,403,41-4,6055,00 
5.AmospumiMinna HanttuHSKH43,653,55-6,351010,00 
6.KaikuborterRagni Christiansson-SarastoBAT33,024,69-16,982020,00 
-KirashelamNoora LappalainenNoDo    hyltty 
-IrrabretonVuokko HaakanaI-HAH    hyltty 
-PyrykoohonVille MannerJAU    hyltty 
-AriellagromSarianna HrknenKAT    hyltty 
-PapuespvesEmilia KainulainenI-HAH    hyltty 
-PirkkoksnaPasi VesenterBAT    hyltty 
Alkuun
 
SL1 D (agi) (tuom. Sari Mikkil, koiria 12, ihanneaika 50 s, radan pituus 155,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SindiauspaiErja TakalaHAU34,124,54-15,880-15,88 OIVA
2.CeranovnouAri AlexanderssonI-HAH36,974,19-13,030-13,03 
3.KelvinkerterMia LundstenBAT37,294,16-12,710-12,71 LUVA
4.NoitaperuniMaija HeimonenJAU42,023,69-7,980-7,98 OIVA
5.PihkaborcolOona PaltolaI-HAH35,344,39-14,6655,00 
6.NovanovnouTiia HmlinenAST36,564,24-13,4455,00 
7.HaltiaperunkEevi KoskinenJAU40,383,84-9,621010,00 
8.LissuborcolAnne SaviojaHAU40,103,87-9,901515,00 
-VimmaauspaiLotta FranckAST    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiMNTS    hyltty 
-MetkuauskelEssi RahikainenMAH    hyltty 
-LeiaauspaiAnne BarckAST    hyltty 
-TinkiauspaiPivi RuotanenHAU    poissa 
Alkuun
 
L1 D (agi) (tuom. Sari Mikkil, koiria 15, ihanneaika 50 s, radan pituus 155,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PinkborcolHeidi MustonenJAU32,584,76-17,4255,00 
2.ArmisuusnaBirgitta HarjuIMPHA40,373,84-9,6355,00 
3.HohtoborcolSonja HolopainenHAU43,623,55-6,3855,00 
4.SikkabelpamMinttu MantereI-HAH34,594,48-15,411010,00 
5.Bobx-rotuSaara HakakoskiHSKH42,283,67-7,721010,00 
-LatelyhcolJani GrundstrmNoDo    hyltty 
-NitaauspaiCamilla HelinHEILU    hyltty 
-RiffborcolJanne KomulainenMAH    hyltty 
-Hillax-rotuAnna VilenAGRY    hyltty 
-DjborcolLaura MerkkiniemiJAU    hyltty 
-ReeReeisovilAlli ArppeI-HAH    hyltty 
-JoeborcolNiina AhoNAS    hyltty 
-JaapborcolMia TaimiHI-HA    hyltty 
-NoblebelpagMervi HuurrosSBPKY    hyltty 
-LennyauspaiTuija KariJAU    hyltty 
-UnaborcolSuvi SarvasI-HAH    poissa 
Alkuun
 
XS2 D (agi) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 1, ihanneaika 47 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MaisachihupTitta LhdesmkiI-HAH54,932,797,9307,93 
-UrhoyorterHeikki KallioLAGU    poissa 
Alkuun
 
S2 D (agi) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 7, ihanneaika 47 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.RusinamittelMinni SangiJAU34,934,38-12,070-12,07 OIVA
2.TimppakpinHenna UotilaMNTS41,433,69-5,570-5,57 LUVA
3.BrunojackruEmilia EerolaBAT36,744,16-10,2655,00 
4.RiinaparsonMilla ToivonenHEILU42,753,58-4,251010,00 
-NhishelamOlli FredriksonHSKH    hyltty 
-WilijackruTiina GlumovJAU    hyltty 
-VelhoshelamMinna JuustovaaraTAMSK    hyltty 
-IriskpinTaina VainioI-HAH    poissa 
-SarokpinSalla SuominenHEILU    poissa 
Alkuun
 
M2 D (agi) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 11, ihanneaika 47 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NanamudiKatja AlalauriP-HAU30,085,09-16,920-16,92 OIVA
2.KaapokesvilEmma RaunilaE-HKK35,084,36-11,9255,00 
3.AlmapuliHeidi ValoJANKK44,413,45-2,591010,00 
-KaunokesvilMarika AsikainenHSKH    hyltty 
-JustiinapumiCarita FribergMNTS    hyltty 
-JetibosterEssi AiraksinenVAU    hyltty 
-RiemuparsonHanna DowntonJAU    hyltty 
-SadekesvilSalla HuolmanLAU    hyltty 
-SzukapumiNoora-Stiina KekkiPUMIT    hyltty 
-IirisbedlinSuvi KuivanenHSKH    hyltty 
-JanestbterLiisa KopraI-HAH    hyltty 
-SallislapkoMaiju TurunenTUUKK    poissa 
Alkuun
 
SL2 D (agi) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 3, ihanneaika 47 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
-TeslaespvesAnnastiina LhdesmkiTUUKK    hyltty 
-FanniespvesEiri SuopankiHSKH    hyltty 
-IloborcolEmma RaunilaE-HKK    hyltty 
-EmmawalspaSatu SuominenTUUKK    poissa 
Alkuun
 
L2 D (agi) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 21, ihanneaika 47 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.Miinax-rotuSusanne NieminenTUUKK30,025,10-16,980-16,98 LUVA
2.RemiauskelMaija SavolainenJAU31,144,91-15,860-15,86 LUVA
3.MasaborcolTiina SknilJAU29,125,25-17,8855,00 
4.VickyborcolKia KoskinenJAU33,844,52-13,1655,00 
5.RoyborcolSaija MustonenLAW38,833,94-8,1755,00 
6.EllavanlamLaura PylvnenLAU39,473,88-7,5355,00 
7.RioauspaiSuvi HakkarainenI-HAH48,353,161,3556,35 
8.SophielyhcolEssi SirolaHEILU41,503,69-5,501010,00 
9.RuuborcolMinna PalviainenBAT51,132,994,131014,13 
10.LetborcolKati DahlstrmTAKUT39,813,84-7,191515,00 
-KasKasborcolMarjo ViljamaaNAS    hyltty 
-RumbasuusnaMaija MkelI-HAH    hyltty 
-KlooniborcolNoora SuntioHSKH    hyltty 
-CnbelpamJanne LnnqvistJAU    hyltty 
-OriborcolPasi HonkanenJAU    hyltty 
-PersoborcolAino MutkaI-HAH    hyltty 
-TiralabnouVeera KoskinenHEILU    hyltty 
-DankoborcolHeidi TolonenAST    hyltty 
-ChaosauskelYasmin EklundHAU    hyltty 
-Maikki Mai MaiborcolTiina HasuJAU    hyltty 
-TeroamstafKaisa PulliainenCITYB    hyltty 
-ViksuborcolTerhi KestiMNTS    poissa 
Alkuun
 
XS1 E (agi) (tuom. Sari Mikkil, koiria 2, ihanneaika 52 s, radan pituus 157,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.TarmovlyterEmmi HeikkinenI-HAH57,122,755,12510,12 
-PojutoyvilEija SillanmkiKOIVU    hyltty 
Alkuun
 
S1 E (agi) (tuom. Sari Mikkil, koiria 7, ihanneaika 52 s, radan pituus 157,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.JallaborterKatri JokelaHSKH32,514,83-19,490-19,49 LUVA
2.TelluwalterSari MkelJAU38,974,03-13,030-13,03 LUVA
3.ZorroparsonMaria Ekman-KolariHSKH46,973,34-5,030-5,03 OIVA
4.RoopemittelKati KollanenJAU42,423,70-9,582020,00 
-DoraengkteSonja RanttiBAT    hyltty 
-ChanaashelamPivi RemulaJANKK    hyltty 
-FreddieparsonMari EklundJAU    hyltty 
Alkuun
 
M1 E (agi) (tuom. Sari Mikkil, koiria 15, ihanneaika 52 s, radan pituus 157,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.HuwiespvesSanna NiinikoskiHEILU29,985,24-22,020-22,02 LUVA
2.PirkkoksnaPasi VesenterBAT33,974,62-18,030-18,03 LUVA
3.ArmikesvilRiikka LaitinenI-HAH52,962,960,9600,96 
4.WaldokvilIda WainioPORSK47,233,32-4,7755,00 
5.LukakesvilNea HannAGRY47,793,29-4,2155,00 
6.AmospumiMinna HanttuHSKH46,863,35-5,141010,00 
7.IrrabretonVuokko HaakanaI-HAH50,403,12-1,601010,00 
8.PapuespvesEmilia KainulainenI-HAH50,793,09-1,211010,00 
9.LissukromfoTanja ManninenJAU39,973,93-12,031515,00 
-PyrykoohonVille MannerJAU    hyltty 
-PokokesvilSanna EskelinenHSKH    hyltty 
-KaikuborterRagni Christiansson-SarastoBAT    hyltty 
-AriellagromSarianna HrknenKAT    hyltty 
-WandashelamHeini SchulmanHAU    hyltty 
-KirashelamNoora LappalainenNoDo    hyltty 
-YodashelamRia JuutiJAU    poissa 
Alkuun
 
SL1 E (agi) (tuom. Sari Mikkil, koiria 14, ihanneaika 52 s, radan pituus 157,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MetkuauskelEssi RahikainenMAH31,305,02-20,700-20,70 LUVA
2.LeiaauspaiAnne BarckAST33,414,70-18,590-18,59 LUVA
3.JucoshelamEija AronenKOTKA34,714,52-17,290-17,29 LUVA
4.CeranovnouAri AlexanderssonI-HAH36,254,33-15,750-15,75 
5.KelvinkerterMia LundstenBAT41,883,75-10,120-10,12 OIVA
6.LissuborcolAnne SaviojaHAU40,893,84-11,1155,00 
7.NoitaperuniMaija HeimonenJAU44,903,50-7,1055,00 
8.HaltiaperunkEevi KoskinenJAU40,683,86-11,321515,00 
-RillaespvesLeena KerkelAGRY    hyltty 
-PihkaborcolOona PaltolaI-HAH    hyltty 
-VimmaauspaiLotta FranckAST    hyltty 
-RioespvesSanna EskelinenHSKH    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiMNTS    hyltty 
-NovanovnouTiia HmlinenAST    hyltty 
-TinkiauspaiPivi RuotanenHAU    poissa 
Alkuun
 
L1 E (agi) (tuom. Sari Mikkil, koiria 18, ihanneaika 52 s, radan pituus 157,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.PinkborcolHeidi MustonenJAU30,435,16-21,570-21,57 OIVA
2.LatelyhcolJani GrundstrmNoDo35,934,37-16,070-16,07 LUVA
3.HohtoborcolSonja HolopainenHAU42,963,65-9,040-9,04 LUVA
4.Hillax-rotuAnna VilenAGRY43,863,58-8,140-8,14 LUVA
5.RiffborcolJanne KomulainenMAH31,484,99-20,5255,00 
6.MenoauspaiMaija RdJAU39,214,00-12,7955,00 
7.ArmisuusnaBirgitta HarjuIMPHA40,233,90-11,7755,00 
8.NitaauspaiCamilla HelinHEILU42,723,68-9,2855,00 
9.DjborcolLaura MerkkiniemiJAU37,674,17-14,331010,00 
10.Bobx-rotuSaara HakakoskiHSKH45,613,44-6,391010,00 
11.JaapborcolMia TaimiHI-HA49,783,15-2,221010,00 
12.ReeReeisovilAlli ArppeI-HAH39,643,96-12,361515,00 
13.LennyauspaiTuija KariJAU45,253,47-6,751515,00 
-PekkaauspaiElina HynninenKKK    hyltty 
-SikkabelpamMinttu MantereI-HAH    hyltty 
-JoeborcolNiina AhoNAS    hyltty 
-NoblebelpagMervi HuurrosSBPKY    hyltty 
-MaxkulnouHeli VlipirttiKAT    hyltty 
-UnaborcolSuvi SarvasI-HAH    poissa 
-HerttakulnouKirsi PssilHSKK    poissa 
Alkuun
 
XS2 E (agi) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 2, ihanneaika 47 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MimmiwecopeEevaliisa TakalahtiHSKH47,683,210,6800,68 
2.MaisachihupTitta LhdesmkiI-HAH52,292,935,2905,29 
-OlgayorterHeikki KallioLAGU    poissa 
Alkuun
 
S2 E (agi) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 10, ihanneaika 47 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MarttakpinPia RitaluomaJAU38,473,98-8,530-8,53 PAVA
2.VelhoshelamMinna JuustovaaraTAMSK36,404,20-10,6055,00 
3.SarokpinSalla SuominenHEILU40,263,80-6,7455,00 
4.NalamittelAija Lampinen-HelleI-HAH51,882,954,8859,88 
-BrunojackruEmilia EerolaBAT    hyltty 
-TimppakpinHenna UotilaMNTS    hyltty 
-NhishelamOlli FredriksonHSKH    hyltty 
-RusinamittelMinni SangiJAU    hyltty 
-WilijackruTiina GlumovJAU    hyltty 
-RiinaparsonMilla ToivonenHEILU    hyltty 
-IriskpinTaina VainioI-HAH    poissa 
Alkuun
 
M2 E (agi) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 16, ihanneaika 47 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SzukapumiNoora-Stiina KekkiPUMIT36,074,24-10,930-10,93 LUVA
2.KaapokesvilEmma RaunilaE-HKK36,764,16-10,2455,00 
3.AlmapuliHeidi ValoJANKK37,734,06-9,2755,00 
4.JustiinapumiCarita FribergMNTS42,223,62-4,7855,00 
-KingikesvilEmma RaunilaE-HKK    hyltty 
-DannykoohonTeemu VlijeesiTUUKK    hyltty 
-KaunokesvilMarika AsikainenHSKH    hyltty 
-JetibosterEssi AiraksinenVAU    hyltty 
-RiemuparsonHanna DowntonJAU    hyltty 
-SallislapkoMaiju TurunenTUUKK    hyltty 
-SadekesvilSalla HuolmanLAU    hyltty 
-Edix-rotuMiisa PetjistHSKH    hyltty 
-NanamudiKatja AlalauriP-HAU    hyltty 
-IirisbedlinSuvi KuivanenHSKH    hyltty 
-TeddykoohonIrene Rnn-OlanderPORSK    hyltty 
-JanestbterLiisa KopraI-HAH    hyltty 
Alkuun
 
SL2 E (agi) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 5, ihanneaika 47 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.EmmawalspaSatu SuominenTUUKK35,624,30-11,380-11,38 OIVA
2.IloborcolEmma RaunilaE-HKK37,584,07-9,421010,00 
-SindiauspaiErja TakalaHAU    hyltty 
-TeslaespvesAnnastiina LhdesmkiTUUKK    hyltty 
-FanniespvesEiri SuopankiHSKH    hyltty 
Alkuun
 
L2 E (agi) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 22, ihanneaika 47 s, radan pituus 153,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.Maikki Mai MaiborcolTiina HasuJAU31,434,87-15,570-15,57 LUVA
2.SophielyhcolEssi SirolaHEILU32,794,67-14,210-14,21 LUVA
3.EllavanlamLaura PylvnenLAU37,424,09-9,580-9,58 LUVA
4.RuuborcolMinna PalviainenBAT40,893,74-6,1155,00 
5.KasKasborcolMarjo ViljamaaNAS33,274,60-13,731010,00 
-Miinax-rotuSusanne NieminenTUUKK    hyltty 
-RioauspaiSuvi HakkarainenI-HAH    hyltty 
-RumbasuusnaMaija MkelI-HAH    hyltty 
-VickyborcolKia KoskinenJAU    hyltty 
-MessiborcolHeli VlipirttiKAT    hyltty 
-KlooniborcolNoora SuntioHSKH    hyltty 
-CnbelpamJanne LnnqvistJAU    hyltty 
-RemiauskelMaija SavolainenJAU    hyltty 
-OriborcolPasi HonkanenJAU    hyltty 
-MasaborcolTiina SknilJAU    hyltty 
-PersoborcolAino MutkaI-HAH    hyltty 
-TiralabnouVeera KoskinenHEILU    hyltty 
-RoyborcolSaija MustonenLAW    hyltty 
-DankoborcolHeidi TolonenAST    hyltty 
-ChaosauskelYasmin EklundHAU    hyltty 
-LetborcolKati DahlstrmTAKUT    hyltty 
-TeroamstafKaisa PulliainenCITYB    hyltty 
-ViksuborcolTerhi KestiMNTS    poissa 
Alkuun
 
XS1 F (hyppy) (tuom. Sari Mikkil, koiria 1, ihanneaika 53 s, radan pituus 167,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.TarmovlyterEmmi HeikkinenI-HAH55,792,992,791012,79 
Alkuun
 
S1 F (hyppy) (tuom. Sari Mikkil, koiria 10, ihanneaika 53 s, radan pituus 167,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.BellakvilEija SillanmkiKOIVU51,333,25-1,6755,00 
-DoraengkteSonja RanttiBAT    hyltty 
-JallaborterKatri JokelaHSKH    hyltty 
-ChanaashelamPivi RemulaJANKK    hyltty 
-NikeparsonLaura PalviainenJAU    hyltty 
-RoopemittelKati KollanenJAU    hyltty 
-FreddieparsonMari EklundJAU    hyltty 
-ElviborterEmilia KanniainenHAU    hyltty 
-TelluwalterSari MkelJAU    hyltty 
-ZorroparsonMaria Ekman-KolariHSKH    hyltty 
Alkuun
 
M1 F (hyppy) (tuom. Sari Mikkil, koiria 17, ihanneaika 53 s, radan pituus 167,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SimoespvesEmilia RainetojaJAU31,195,35-21,810-21,81 LUVA
2.TuuracocspaAija SulanderHSKH32,775,10-20,230-20,23 LUVA
3.PirkkoksnaPasi VesenterBAT33,085,05-19,920-19,92 LUVA
4.LukakesvilNea HannAGRY36,084,63-16,920-16,92 LUVA
5.PikipumiCarita FribergMNTS37,334,47-15,670-15,67 LUVA
6.PapuespvesEmilia KainulainenI-HAH30,085,55-22,9255,00 
7.AmospumiMinna HanttuHSKH40,234,15-12,7755,00 
8.KirashelamNoora LappalainenNoDo42,723,91-10,2855,00 
9.ArmikesvilRiikka LaitinenI-HAH61,152,738,1508,15 
10.WaldokvilIda WainioPORSK49,283,39-3,721010,00 
-HuwiespvesSanna NiinikoskiHEILU    hyltty 
-IrrabretonVuokko HaakanaI-HAH    hyltty 
-PyrykoohonVille MannerJAU    hyltty 
-PokokesvilSanna EskelinenHSKH    hyltty 
-KaikuborterRagni Christiansson-SarastoBAT    hyltty 
-LissukromfoTanja ManninenJAU    hyltty 
-WandashelamHeini SchulmanHAU    hyltty 
-YodashelamRia JuutiJAU    poissa 
Alkuun
 
SL1 F (hyppy) (tuom. Sari Mikkil, koiria 16, ihanneaika 53 s, radan pituus 167,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.VimmaauspaiLotta FranckAST30,745,43-22,260-22,26 LUVA
2.AhtiespvesPauliina NiklanderPORSK33,484,99-19,520-19,52 LUVA
3.CeranovnouAri AlexanderssonI-HAH40,154,16-12,850-12,85 PAVA
4.NovanovnouTiia HmlinenAST35,934,65-17,0755,00 
5.PihkaborcolOona PaltolaI-HAH36,284,60-16,7255,00 
6.LissuborcolAnne SaviojaHAU42,163,96-10,8455,00 
7.HaltiaperunkEevi KoskinenJAU43,543,84-9,4655,00 
8.KirishelamTuuli SarvanneBAT44,583,75-8,4255,00 
9.NoitaperuniMaija HeimonenJAU45,543,67-7,4655,00 
10.RillaespvesLeena KerkelAGRY49,713,36-3,291010,00 
-JucoshelamEija AronenKOTKA    hyltty 
-RioespvesSanna EskelinenHSKH    hyltty 
-MorttiborcolTerhi KestiMNTS    hyltty 
-MetkuauskelEssi RahikainenMAH    hyltty 
-LeiaauspaiAnne BarckAST    hyltty 
-NeppisborcolMisa RiialiJAU    hyltty 
-TinkiauspaiPivi RuotanenHAU    poissa 
Alkuun
 
L1 F (hyppy) (tuom. Sari Mikkil, koiria 20, ihanneaika 53 s, radan pituus 167,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.NitaauspaiCamilla HelinHEILU39,424,24-13,580-13,58 LUVA
2.JymyeurasiEija AronenKOTKA41,414,03-11,590-11,59 LUVA
3.SikkabelpamMinttu MantereI-HAH31,105,37-21,9055,00 
4.PinkborcolTeemu KollanenJAU34,454,85-18,5555,00 
5.JoeborcolNiina AhoNAS39,254,25-13,7555,00 
6.Hillax-rotuAnna VilenAGRY50,593,30-2,4155,00 
7.NoblebelpagMervi HuurrosSBPKY36,274,60-16,731010,00 
8.MenoauspaiMaija RdJAU49,153,40-3,852020,00 
-PekkaauspaiElina HynninenKKK    hyltty 
-EbbaborcolJenni SipilBAT    hyltty 
-LamppuborcolAino MutkaI-HAH    hyltty 
-HohtoborcolSonja HolopainenHAU    hyltty 
-LatelyhcolJani GrundstrmNoDo    hyltty 
-ArmisuusnaBirgitta HarjuIMPHA    hyltty 
-RiffborcolJanne KomulainenMAH    hyltty 
-DjborcolLaura MerkkiniemiJAU    hyltty 
-ReeReeisovilAlli ArppeI-HAH    hyltty 
-JaapborcolMia TaimiHI-HA    hyltty 
-MaxkulnouHeli VlipirttiKAT    hyltty 
-LennyauspaiTuija KariJAU    hyltty 
-UnaborcolSuvi SarvasI-HAH    poissa 
-IlonaborcolVappu AlataloHAU    poissa 
-HerttakulnouKirsi PssilHSKK    poissa 
Alkuun
 
XS2 F (hyppy) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 1, ihanneaika 43 s, radan pituus 140,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
-MimmiwecopeEevaliisa TakalahtiHSKH    hyltty 
-UrhoyorterHeikki KallioLAGU    poissa 
Alkuun
 
S2 F (hyppy) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 5, ihanneaika 43 s, radan pituus 140,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SarokpinSalla SuominenHEILU29,024,82-13,980-13,98 LUVA
2.NalamittelAija Lampinen-HelleI-HAH38,103,67-4,900-4,90 
3.TimppakpinHenna UotilaMNTS39,653,53-3,3555,00 
4.VelhoshelamMinna JuustovaaraTAMSK41,763,35-1,241010,00 
-MarttakpinPia RitaluomaJAU    hyltty 
-IriskpinTaina VainioI-HAH    poissa 
Alkuun
 
M2 F (hyppy) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 11, ihanneaika 43 s, radan pituus 140,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.Edix-rotuMiisa PetjistHSKH32,384,32-10,620-10,62 
2.DannykoohonTeemu VlijeesiTUUKK33,214,22-9,790-9,79 LUVA
3.SallislapkoMaiju TurunenTUUKK36,873,80-6,130-6,13 LUVA
4.JetibosterEssi AiraksinenVAU30,604,58-12,4055,00 
5.IirisbedlinSuvi KuivanenHSKH30,924,53-12,0855,00 
6.NanamudiKatja AlalauriP-HAU32,224,35-10,7855,00 
7.JanestbterLiisa KopraI-HAH32,434,32-10,5755,00 
8.TeddykoohonIrene Rnn-OlanderPORSK33,884,13-9,1255,00 
9.JustiinapumiCarita FribergMNTS35,723,92-7,2855,00 
10.AlmapuliHeidi ValoJANKK40,683,44-2,321010,00 
-SadekesvilSalla HuolmanLAU    hyltty 
Alkuun
 
SL2 F (hyppy) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 3, ihanneaika 43 s, radan pituus 140,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.FanniespvesEiri SuopankiHSKH30,544,58-12,461010,00 
-SindiauspaiErja TakalaHAU    hyltty 
-TeslaespvesAnnastiina LhdesmkiTUUKK    hyltty 
-QuickborcolVappu AlataloHAU    poissa 
Alkuun
 
L2 F (hyppy) (tuom. Petteri Kerminen, koiria 20, ihanneaika 43 s, radan pituus 140,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.OriborcolPasi HonkanenJAU24,165,79-18,840-18,84 LUVA
2.VickyborcolKia KoskinenJAU26,595,27-16,410-16,41 LUVA
3.RemiauskelMaija SavolainenJAU27,735,05-15,270-15,27 LUVA
4.RoyborcolSaija MustonenLAW26,675,25-16,3355,00 
5.RioauspaiSuvi HakkarainenI-HAH34,634,04-8,3755,00 
6.DankoborcolHeidi TolonenAST27,575,08-15,431010,00 
7.KasKasborcolMarjo ViljamaaNAS32,724,28-10,281515,00 
-Miinax-rotuSusanne NieminenTUUKK    hyltty 
-MessiborcolHeli VlipirttiKAT    hyltty 
-KlooniborcolNoora SuntioHSKH    hyltty 
-CnbelpamJanne LnnqvistJAU    hyltty 
-RuuborcolMinna PalviainenBAT    hyltty 
-MasaborcolTiina SknilJAU    hyltty 
-PersoborcolAino MutkaI-HAH    hyltty 
-TiralabnouVeera KoskinenHEILU    hyltty 
-ChaosauskelYasmin EklundHAU    hyltty 
-Maikki Mai MaiborcolTiina HasuJAU    hyltty 
-EllavanlamLaura PylvnenLAU    hyltty 
-LetborcolKati DahlstrmTAKUT    hyltty 
-TeroamstafKaisa PulliainenCITYB    hyltty 
-ViksuborcolTerhi KestiMNTS    poissa 
Alkuun