Haasteottelu 29.4.2000
 
     minien tulokset | maxien tulokset | Takaisin
 
Kolmatta kertaa järjestettyyn joukkuehaasteotteluun oli jälleen kutsuttu kaikki Helsingin seudun ja Uudenmaan kennelpiirin agilityä harrastavat yhdistykset sekä kolme muuta lähiseudun seuraa, kaikenkaikkiaan 17 kerhoa. Osanotto jäi hieman edellisvuotista laimeammaksi osittain varmasti pitkän vappuviikonlopun takia; mineissä kisasi 8 ja maxeissa 9 joukkuetta. Joukkueeseen sai kuulua max. 6 koiraa, joista neljän parhaan tulos huomioitiin. Tuomarina toimi Matti Rousku Kotkasta.
 
 - Minien tulokset, ihanneaika 45 s. -
 
NIMI ROTU OHJAAJA AIKA AV RV TULOS
1. Järvenpään agilityurheilijat 128,56 -51,44 5 5,00
Huuko walter Leena Brotherus 32,88 -12,12 0 -12,12
Taika kääpin Mari Väänänen 34,28 -10,72 5 5,00
Basti walter Juha Korhonen 38,15 -6,85 5 5,00
Tekla stbter Mari Väänänen 33,51 -11,49 5 5,00
Repe walter Elisa Kunnamo 32,00 -13,00 0 -13,00
Hepuli kromfo Kaisa Eskola 30,17 -14,83 0 -14,83
2. Agility ry. 152,26 -27,74 5 5,00
Willy koohon Merja Turunen 32,27 -12,73 15 15,00
Pepe lakter Jutta Nieminen 38,16 -6,84 5 5,00
Arttu kääsna Tarja Korhonen 38,43 -6,57 0 -6,57
Kilu x-rotu Anna Ventoniemi 43,37 -1,63 10 10,00
Miki pebagv Jutta Törnqvist 34,15 -10,85 0 -10,85
Eppu lakter Jutta Nieminen 41,52 -3,48 0 -3,48
3. Kirkkonummen kennelkerho 133,59 -46,41 15 15,00
Goofy borter Annika Jansson 39,24 -5,76 0 -5,76
Jade borter Jaana Lindfors 32,33 -12,67 5 5,00
Pike stbter Kirsi Kesseli 33,77 -11,23 5 5,00
Rasmus wecope Kirsti Degerlund       hylätty
Roosa kromfo Mikko Grönqvist 28,25 -16,75 5 5,00
Ines pjrter Emilia Katara 35,37 -9,63 5 5,00
4. Porvoonseudun koiraharrastajat 230,01 51,84 35 86,84
Jere pitmäy Reija-Riikka Stenbäck 59,88 14,88 15 29,88
Misty kesvil Laura Pääkkönen       hylätty
Kofi cavspa Ari Koskela 63,39 18,39 10 28,39
Nero shelam Tuija Parviainen 43,17 -1,83 0 -1,83
Cessi shelam Lotta Sundström 63,57 18,57 10 28,57
Itä-Helsingin agilityharrastajat HYL
Mauno cocspa Leena Rantamäki-Lahtinen       hylätty
Ricky x-rotu Heidi Attola       hylätty
Allu stbter Mia Suovaniemi 54,69 9,69 10 19,69
Minttu bicfri Ulla Soinila       hylätty
Maisa cocspa Leena Rantamäki-Lahtinen 83,07 38,07 10 48,07
Milli kesvil Heidi Attola 36,78 -8,22 5 5,00
Espoon koirakerho HYL
Veera bicfri Hanna Mäenpää 40,59 -4,41 0 -4,41
Santtu x-rotu Camilla Söderholm 42,64 -2,36 10 10,00
Justus phalen Heidi Miikki       hylätty
Cassu cavspa Marjatta Backholm 33,90 -11,10 0 -11,10
Sakke borter Leena Saarela       hylätty
Helsingin Agility Urheilijat HYL
Sani caiter Anna Vaahtokari 42,12 -2,88 10 10,00
Dali cavspa Laura Uuksulainen       hylätty
Dixie skette Sanna Koivula 47,27 2,27 10 12,27
Viki caiter Anna Vaahtokari 41,86 -3,14 5 5,00
Hakunilan seudun koiraharrastajat HYL
Pipsa shelam Anja Lehtiö 30,09 -14,91 15 15,00
Simba shelam Jaakko Knuutti       hylätty
Minttu shelam Anja Lehtiö 32,43 -12,57 5 5,00
Pinja stbter Soile Lahti 35,29 -9,71 10 10,00
Vallu cavspa Kari Väisänen       hylätty
 
Takaisin alkuun
 
 - Maxien tulokset, ihanneaika 40 s. -
 
NIMI ROTU OHJAAJA AIKA AV RV TULOS
1. Järvenpään agilityurheilijat 124,53 -35,47 5 5,00
Miska pitcol Tiina Alatalo 32,50 -7,50 5 5,00
Armi espves Elina Rantakangas 40,56 0,56 15 15,56
Penni kromfo Kaisa Eskola 28,96 -11,04 0 -11,04
Ransu pumi Nora Ojala 30,30 -9,70 0 -9,70
Dino belpag Jukka Moilanen 33,30 -6,70 5 5,00
Enska espves Mari Lassila 32,77 -7,23 0 -7,23
2. Kirkkonummen kennelkerho 130,78 -29,22 5 5,00
Doora lyhcol Merja Mäenpää 32,03 -7,97 0 -7,97
Mindi belpat Christian Söderlund 34,40 -5,60 5 5,00
Osku borcol Pasi Himilä 32,02 -7,98 0 -7,98
Väiski kromfo Nina Sundell 34,69 -5,31 5 5,00
Soni belpat Seppo Kemppainen 32,33 -7,67 0 -7,67
Vito belpam Mira Masalin 32,10 -7,90 10 10,00
3. Hakunilan seudun koiraharrastajat 152,22 2,06 15 17,06
Seri rottwe Siru Koski 41,20 1,20 0 1,20
Tedi borcol Soini Saarela 37,23 -2,77 10 10,00
Rasmus pyrpap Inari Hassinen 40,86 0,86 5 5,86
Manta belpat Pirjo Vasarainen 32,93 -7,07 0 -7,07
Reco belpag Katja Pitkänen       hylätty
Ceci shelam Jaakko Knuutti 38,91 -1,09 10 10,00
4. Hiiden-Haukut 166,92 14,57 50 64,57
Hetti sakpai Kati Nurminen       hylätty
Jakke parcol Petri Kähkönen 34,82 -5,18 15 15,00
Emmi vehter Maria Kujanpää 45,58 5,58 25 30,58
Bestis novnou Tiia Nurminen 48,99 8,99 5 13,99
Touho pon Petri Kähkönen 37,53 -2,47 5 5,00
Espoon koirakerho HYL
Vinha holpak Ritva Karhunen       hylätty
Hobbe x-rotu Lina Nordberg       hylätty
Bella entbpk Marianne Lehtinen 42,75 2,75 10 12,75
Ara sakpai Sari Tähtitanner 48,52 8,52 5 13,52
Elli suusna Tarja Härkönen       hylätty
Hyvinkään seudun kennelkerho HYL
Renny snauts Tuija Rantanen 49,36 9,36 5 14,36
Halla slapko Sirpa Palmunen 70,69 30,69 5 35,69
Nora snauts Helena Helminen       hylätty
Reetu snauts Elina Kenttä       hylätty
Bette snauts Tuija Rantanen       hylätty
Riina slapko Sirpa Palmunen 62,20 22,20 10 32,20
Helsingin Agility Urheilijat HYL
Mona novnou Liinu Grönlund 37,48 -2,52 0 -2,52
Sunny novnou Kristiina Henriksen 46,10 6,10 0 6,10
Tico airter Jonna Paasila       hylätty
Elve snauts Sanna Siukola       hylätty
Nepa borcol Tessalina Raukko 36,63 -3,37 0 -3,37
Porvoonseudun koiraharrastajat HYL
Saara hovawa Maria Niska 41,51 1,51 10 11,51
Cucu pitcol Mirva Vainio       hylätty
Kiira doberm Ari Koskela 43,30 3,30 5 8,30
Ira tandog Heidi Menna 39,30 -0,70 5 5,00
Itä-Helsingin agilityharrastajat HYL
Joonas x-rotu Päivi Nummi 39,68 -0,32 5 5,00
Tellu whippe Raila Terävä       hylätty
Pepsi x-rotu Marjo Halonen 59,17 19,17 15 34,17
Pyry x-rotu Päivi Nummi       hylätty
 
Takaisin alkuun