Tulokset 16.1.2000
 
   mini 1 | maxi 1 | mini 2 | maxi 2 | mini 3 | maxi 3 | Takaisin
 
Vaalipäivän kisaamme ilmoittautuneita oli 202 kpl, joista 196 starttasi radalle. Kiitokset tuomareille ja kaikille kilpailijoille mukavista ja jouhevasti sujuneista kisoista.
 
 
MINI 1 / Pertti Siimes (ihanneaika 52)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
11DalicavspaLaura UuksulainenHAU45,17-6,830-6,83
212RäpsäpetbraTimo MerivirtaMAH47,82-4,180-4,18
33RonishelamTuija LassilaPORSK59,387,38512,38
413DonnashelamVirve PääläinenRISKK55,183,181518,18
59PetuniavehterKata BruceKYKY64,5012,501022,50
619Kurttisx-rotuMirja HallikainenRISKK66,3514,351529,35
74TeddycottulLilli WastimoHAU70,2818,281533,28
85Tollox-rotuTarja MäkeläKANAV93,6041,601051,60
916SassacocspaMervi TammiKKK94,6842,681557,68
hyl18PilviborterMinna RäsänenATD   hyl
hyl15HasekpapillAnna-Maija SaarinenKANAV   hyl
hyl20Pampax-rotuTarja MäkeläKANAV   hyl
hyl17WilmaborterErja Suni-RäsänenATD   hyl
hyl11MiisakesvilAnne-Mari VeijalainenKKK   hyl
hyl7JuusococspaEmma BernoulliTSAU   hyl
hyl2VallucavspaKari VäisänenHSKH   hyl
hyl21DaddywecopeMarkku KaukinenJAU   hyl
hyl10OttowecopeSusanna KaukinenJAU   hyl
hyl6MatiascocspaTiia RossiRISKK   hyl
pois14TarasakmteKatri UuraJAU   pois
pois8LillysilkteTina HeinonenHIHA   pois
Takaisin alkuun
 
MAXI 1 / Pertti Siimes (ihanneaika 52)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
144UkuespvesSirkka PirinenJAU36,37-15,630-15,63
243CosmobelpatRisse KoponenHSKH43,41-8,590-8,59
336RiemubelpagSirke ViitanenHSKH37,17-14,8355,00
434Vendix-rotuTarja VirenKYKY42,86-9,1455,00
522MinnidalmatJari SuomalainenTUUKK44,83-7,1755,00
641BidikerterSaija LahtiluomaRISKK50,52-1,4855,00
737Blondix-rotuAnnina NosoTUUKK55,413,4158,41
826PapuespvesMaarit HalkolaKYKY39,83-12,171010,00
923PipsadalmatSusanna RautanenVALKK44,32-7,681010,00
1031Pepix-rotuSamuli JyränenVALKK56,134,131014,13
1129SorjabelpatSinikka LeinoKANAV40,28-11,721515,00
1227NemoauskelMaiju MiikkiWUOKS40,83-11,171515,00
1338EllisuusnaTarja HärkönenEKK57,305,301520,30
1452CaravehterAnu HujalaHSKH63,3711,371021,37
1547RaffeporvesTarja MannojaKYKY37,79-14,212525,00
1624TahvoairterVirpi SuikkanenATD63,9011,902536,90
hyl40NadrarhokoiSuvi AaltoHSKH   hyl
hyl28GadibelpagSatu MäkinenE-HKK   hyl
hyl49NikegrbagvMartti TakalaTUUKK   hyl
hyl46JymyholpapPertti LeppänenLÄGI   hyl
hyl32RetuholpapSanna PääkkönenATD   hyl
hyl51CastadalmatMinna KirjavainenKYKY   hyl
hyl35BerttaisovilAnne-Mari VeijalainenKKK   hyl
hyl200CinaborcolMiia VeltheimKKK   hyl
hyl30EvekerterKirsimaaria InkinenTAMSK   hyl
hyl45RosaporvesMarjo KeteläKYKY   hyl
hyl50SaravehterHanna TamminenATD   hyl
hyl42CucupitcolMirva VainioPORSK   hyl
hyl33SpeedybelpagMaarit TakapuroJAU   hyl
hyl39OllidalmatKari MankinenHSKH   hyl
pois25BamseparcolAnna SärkeläSPARCO   pois
Takaisin alkuun
 
MINI 2 / Martti Salonen (ihanneaika 50)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
169RosiwalterSari MäkeläJAU43,96-6,040-6,04
264LilishelamSusanna MakkonenTAMSK48,45-1,550-1,55
357TarashelamHeidi PylvänäinenMAH48,50-1,500-1,50
461NasukääpinAnne SaviojaTUUKK49,22-0,780-0,78
5201GoofyborterAnnika JanssonKKK49,51-0,490-0,49
656JadekäävilLeena WarjusKYKY54,074,0704,07
777TäpläshelamHeidi PylvänäinenMAH47,29-2,7155,00
868TrombishelamPirkko-Liisa PylvänäinenMAH49,83-0,1755,00
955KaspericavspaHeidi PehkonenKYKY56,176,1706,17
1058DixiestbterIrmeli WestermarckKKK44,03-5,971515,00
1171DinoshelamSatu MäkinenE-HKK44,84-5,161515,00
1270MikkistbterJuha HirvonenLÄGI48,03-1,971515,00
1381NipsushelamKaisa TervonenRISKK61,7111,71516,71
1474RonttisketteJaana WikströmTUUKK58,588,581018,58
1553Sabix-rotuTiina JantunenVALKK59,609,601019,60
1654SimbashelamJaakko KnuuttiHSKH39,83-10,172020,00
1780NikisketteAnna-Maija GrönlundKKK45,89-4,112020,00
1872ColacocspaEmma BernoulliTSAU62,2512,251022,25
1962NallelängööMilla SaariKKK54,614,612024,61
2078CessistbterIrmeli WestermarckKKK48,59-1,412525,00
2173Lulux-rotuMinna NordlundKKK57,587,582027,58
hyl65VeenakesvilEeva EkholmHIHA   hyl
hyl60NiilokesvilUlla NikulainenSAVPK   hyl
hyl76RasmusshelamMirva IkävalkoP-HAU   hyl
hyl79XenaborterEeva M. YlinenBORTK   hyl
hyl66HennakäävilSanna WarjusKYKY   hyl
hyl59SandyborterSirkka PirinenBORTK   hyl
hyl75WohleborterSirkka PirinenBORTK   hyl
hyl67RommishelamSeija TervonenRISKK   hyl
pois63VilkkusketteTuija JuottonenP-HAU   pois
Takaisin alkuun
 
MAXI 2 / Martti Salonen (ihanneaika 50)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
1125LakubelpatHelena SalonenTAMSK44,59-5,410-5,41
2113NekkubelpagKatri UuraJAU50,660,6600,66
396MacrosakpaiMerja KylmäläWUOKS54,064,0604,06
483VäiskiespvesTuija MehtonenJAU43,47-6,5355,00
585LolabelpamPetri HasuMAH46,81-3,1955,00
682JunnupitcolPaula KuljukkaJAU49,63-0,3755,00
7107SerirottweSiru KoskiHSKH49,81-0,1955,00
886NoonadalmatSeija TiainenHSKH55,615,6105,61
9112SisuslapkoSamuli JyränenVALKK53,373,3758,37
10111LassipitcolSiiri VirtanenPORSK59,479,4709,47
1190MonanovnouLiinu GrönlundHAU47,10-2,901010,00
12105IinavehterTarja MannojaKYKY47,21-2,791010,00
13100WäinöborcolMia PuruskainenATD48,83-1,171010,00
14116PeetubelpatSari SoiniKYKY49,81-0,191010,00
15119SadebelpatRiikka OhinmaaJAU50,890,891010,89
16122NitroborcolPekka NikulainenSAVPK40,72-9,281515,00
1748Kamux-rotuHelena SalonenTAMSK63,7713,77518,77
18118MannaisovilTuula KoponenHIHA64,8314,83519,83
1991HanivehterVote KumpulaVAS59,989,981019,98
20120SaarahovawaMaria NiskaPORSK59,739,731524,73
21106Topix-rotuSanni KariniemiMAH49,09-0,912525,00
2294NikoborcolJaana KoukkarinenKKK56,256,252026,25
23123EvidalmatMinna KirjavainenKYKY61,8911,891526,89
2487SindypitcolSatu NurmiRISKK57,327,322027,32
25126BallepitcolSiiri VirtanenPORSK64,0314,031529,03
2689KipsukromfoMarjukka PuustinenKKK64,9814,981529,98
2798ShokkipitcolJanne KoskinenJAU44,45-5,553030,00
28117TamisakpaiMinna FilanderKYKY84,0834,082054,08
hyl114VenlasnautsMarjukka PuustinenKKK   hyl
hyl95AmiparcolRitva JanssonKYKY   hyl
hyl115VilmapitcolPaula KuljukkaJAU   hyl
hyl110IinesespvesTuija MehtonenJAU   hyl
hyl92NuppupitcolSiiri VirtanenPORSK   hyl
hyl88IsabriardKati KilpeläinenKYKY   hyl
hyl103LadydalmatTimo TulonenAGRY   hyl
hyl84Paksu-LakubriardPaula HynninenKYKY   hyl
hyl127VinhaholpakRitva KarhunenEKK   hyl
hyl104TiinaespvesAnita NärhiJAU   hyl
hyl124PikibelpagLiisa SarjanenKKK   hyl
hyl93VegadalmatTiia TammivuoriHSKH   hyl
hyl109RoosahovawaMirjam KallioTUUKK   hyl
hyl97DisavehterMarjo KeteläKYKY   hyl
hyl99MinttumudiHannu PuukkoKANAV   hyl
pois102JuliapitcolJaana RelanderJANKK   pois
pois101CeniespvesSanna KobylinJAU   pois
Takaisin alkuun
 
MINI 3 / Pertti Siimes (ihanneaika 43)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
1133SaraborterMarko LindlöfBORTK37,99-5,010-5,01
2160AnniborterJanne KarstunenBORTK38,95-4,050-4,05
3159MiinaborterHanna PietiläinenBORTK39,17-3,830-3,83
4153DevinshelamAnnette DalgaardDSSK40,23-2,770-2,77
5147EkaborterTiina VaronenBORTK41,73-1,270-1,27
6149ElliborterMia WikströmJAU42,31-0,690-0,69
7143JelloborterJanne KarstunenBORTK37,16-5,8455,00
8164LuluborterTuija SaariBORTK40,01-2,9955,00
9131JadeshelamAnu SilvennoinenMAH41,13-1,8755,00
10161TarashelamAnu SilvennoinenMAH48,605,6005,60
11134MinttushelamMarko ValtonenMAH43,680,6855,68
12142JekqwecopeEmilia KoskinenP-HAU48,695,6905,69
13155BarongribruMarianne HeiskanenKYKY43,830,8355,83
14158RepewalterElisa KunnamoJAU45,532,5357,53
15129EetuborterTiina VaronenBORTK38,88-4,121010,00
16163PaavoborterPasi LuostarinenBORTK41,87-1,131010,00
17130AffeshelamMinna KoskinenATT43,610,611010,61
18165Millix-rotuKari NordlundKKK51,258,25513,25
19148Sakux-rotuKatja WahlbergKYKY56,4413,44013,44
20202TessaborterAnnika JanssonKKK52,539,53514,53
21137Essyx-rotuTeija MäkiATD49,806,801016,80
22139WinlunkoiSatu HilliJAU50,667,661017,66
23136GretaborterSteen PetersenBORTK53,7710,771020,77
24140SandykesvilEeva EkholmHIHA58,1915,191025,19
25162Ginnyx-rotuKirsi HiltunenATD58,5815,581025,58
26157FitzborterKirsi ViitasaariBORTK63,7720,771535,77
27146NöttecocspaEmma BernoulliTSAU60,3617,362037,36
hyl128IinakäävilRisto WarjusKYKY   hyl
hyl152HepulikromfoKaisa EskolaJAU   hyl
hyl151Bobbyx-rotuNora OjalaJAU   hyl
hyl138PatuborterTapio NiemiBORTK   hyl
hyl150AllutiiterAnna-Maija SaarinenKANAV   hyl
hyl135MoccaborterTuija SaariBORTK   hyl
hyl156Rikux-rotuPasi VesenteräP-HAU   hyl
hyl144Tyttix-rotuKirsi HiltunenATD   hyl
hyl132ToivoborterHanna PietiläinenBORTK   hyl
hyl145PinjastbterSoile LahtiHSKH   hyl
hyl141PimukäävilKirsi HauhiaKYKY   hyl
hyl154BeashelamSirpa SaariTSAU   hyl
Takaisin alkuun
 
MAXI 3 / Pertti Siimes (ihanneaika 43)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
1173OskuborcolPasi HimiläKKK39,62-3,380-3,38
2172VitobelpamMira MasalinKKK40,14-2,860-2,86
3181RansupumiNora OjalaJAU40,98-2,020-2,02
4168EnskaespvesMari LassilaJAU41,77-1,230-1,23
5199Muskax-rotuHannu JuottonenP-HAU42,69-0,310-0,31
6175RobibelpatPia MoroKKK43,790,7900,79
7171MiskapitcolTiina AlataloJAU45,392,3902,39
8177Zadrinax-rotuSirkka TurunenHIHA45,602,6002,60
9174Tarax-rotuTuija PeltolaP-HAU40,67-2,3355,00
10196NallepitcolLiisa AlataloJAU48,605,6005,60
11191DinobelpagJukka MoilanenJAU44,461,4656,46
12194ArmiespvesElina RantakangasJAU44,831,8356,83
13170FannypitcolAnna-Milla VainioJANKK45,852,8557,85
14193JekkuborcolHarri WesterlundJAU46,973,9758,97
15183LakuvehterPetri MäkipeuraJAU43,830,831010,83
16186AffekeeshoMaarit HalkolaKYKY44,601,601011,60
17178RollopimuseTapani TurunenHSKH44,951,951011,95
18176Jettax-rotuLiisa AlataloJAU51,388,38513,38
19187AnttivehterMauri OinonenKKK48,915,911015,91
20182MitzydalmatTiia TammivuoriAGRY49,916,911016,91
21190JulisnautsVirpi SaarinenTUUKK62,7919,791029,79
22180TomiborcolAnu LönnströmLÄGI49,286,282531,28
23179JakibeauceAsko JokinenATT45,852,853032,85
24169RenikulnouMia JärvinenKANAV54,8011,803041,80
hyl121RiaslapkoJonna LindforsTUUKK   hyl
hyl167PilvibelpatTapio HaatajaLÄGI   hyl
hyl108PeleisovilNina Nerg-ToivolaKANAV   hyl
hyl166AmipitcolEero ArolaAGRY   hyl
hyl188SonibelpatSeppo KemppainenKKK   hyl
hyl184TyttikerterKata BruceKYKY   hyl
hyl197Tytyx-rotuTuija PeltolaP-HAU   hyl
hyl189TediborcolSoini SaarelaHSKH   hyl
hyl185RikibelpamVirpi SaarinenTUUKK   hyl
hyl198SakushelamMinna KoskinenATT   hyl
pois195DollypitcolAnna-Milla VainioJANKK   pois
pois192SarabelpagPiia HasuMAH   pois
Takaisin alkuun