Tulokset 20.2.2000
 
   mini 1 | maxi 1 | mini 2 | maxi 2 | mini 3 | maxi 3 | Takaisin
 
Helmikuun kisaamme ilmoittautuneita oli ennätykselliset 262 kpl, joista 247 starttasi radalle. Kiitokset tuomareille ja kaikille kilpailijoille mukavista ja jouhevasti sujuneista kisoista.
 
 
MINI 1 / Risto Ojanperä (ihanneaika 51)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
145MiisakesvilAnne-Mari VeijalainenKKK47,73-3,270-3,27
248MymlankromfoÅsa RanckenTSAU35,87-15,1355,00
352JenishelamMerja EllonenLAU44,19-6,8155,00
457KoficavspaMilena BlomqvistPORSK44,96-6,0455,00
544MillilängööPirkko SeppänenATD50,89-0,1155,00
647DonnashelamVirve PääläinenRISKK53,752,7557,75
738OttowecopeSusanna KaukinenJAU53,772,7757,77
851NoorakromfoMirjami KivihalmeKANAV54,973,9758,97
956PilkkusketteTaava PeräläKOTA49,18-1,821010,00
1043DaddywecopeMarkku KaukinenJAU52,501,501011,50
1149TarasakmteKatri UuraJAU55,834,831014,83
1246BastiwalterJuha KorhonenJAU35,23-15,771515,00
1342MatiascocspaTiia RossiRISKK49,69-1,311515,00
1439RonishelamTuija LassilaPORSK56,475,471015,47
1550PetuniavehterKata BruceKYKY54,473,471518,47
1655Kurttisx-rotuMirja HallikainenRISKK61,4310,431525,43
1754Tollox-rotuTarja MäkeläKANAV76,8725,87025,87
1841SassacocspaMervi TammiKKK88,1737,172057,17
hyl40NessikesvilHenni LehtirantaHAU   hyl
hyl53VallucavspaKari VäisänenHSKH   hyl
hyl37Pampax-rotuTarja MäkeläKANAV   hyl
Takaisin alkuun
 
MAXI 1 / Risto Ojanperä (ihanneaika 50)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
129TupuborcolJohanna WüthrichYLÖKK35,09-14,910-14,91
24JymyholpapPertti LeppänenLÄGI41,64-8,360-8,36
325TicoholpapHarri SepponenMAH47,23-2,770-2,77
419AksuhovawaPauli PaunonenHSKH48,11-1,890-1,89
531RonjapitcolMarika NuutinenATD53,233,2303,23
623DipauskarMari JormanainenJAU38,53-11,4755,00
735ArabelpatOuti LehväP-HAU39,55-10,4555,00
816PomosakpaiKirsi LampinenP-HAU41,69-8,3155,00
933BellmansilnouSalla PaasimaaKKK43,53-6,4755,00
1014CaraborcolAnja KatajainenHAU45,82-4,1855,00
1111CinaborcolMiia VeltheimKKK34,25-15,751010,00
1213VeikkorhokoiVappu AlataloKKK36,91-13,091010,00
1321RennypyrpapKatri LaljaTAMSK37,47-12,531010,00
1420FannylapporLaura LeppäläTAMSK48,38-1,621010,00
158TassunewfouPetri Keski-KorpelaTAMSK50,930,931010,93
1632SamiborcolTuija TeittinenMAH27,19-22,811515,00
1728SaravehterHanna TamminenATD41,11-8,891515,00
1822RiemubelpagSirke ViitanenHSKH52,012,011517,01
196OmppupitcolTiina AlataloJAU45,47-4,532525,00
2018RosaporvesMarjo KeteläKYKY59,039,032534,03
2127CastadalmatMinna KirjavainenKYKY71,9821,982546,98
hyl36Sirux-rotuAnne TalasmäkiTAMSK   hyl
hyl15SpeedybelpagMaarit TakapuroJAU   hyl
hyl2JazzibelpagMerja JalavaHSKH   hyl
hyl24NikkebouvieKati KiiskiPORSK   hyl
hyl12HupisnautsPasi SalmiP-HAU   hyl
hyl17PapuespvesMaarit HalkolaKYKY   hyl
hyl30UkuespvesSirkka PirinenJAU   hyl
hyl1CucupitcolMirva VainioPORSK   hyl
hyl34PaavoafgvinUna JantunenKKK   hyl
hyl7Oskux-rotuSatu NikkinenRISKK   hyl
pois5RaffeporvesTarja MannojaKYKY   pois
Takaisin alkuun
 
MINI 2 / Risto Ojanperä (ihanneaika 43)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
177NelsonpjrterMarju KiriLÄGI42,58-0,420-0,42
285SimokääsnaTommi KortelainenP-HAU46,233,2303,23
375NessiborterLaura KovanenBORTK40,83-2,1755,00
464TeriborterJohanna KurkvaaraATD44,321,3256,32
579KaspericavspaHeidi PehkonenKYKY50,097,0907,09
687WohleborterSirkka PirinenBORTK45,472,4757,47
788DalicavspaLaura UuksulainenHAU49,146,14511,14
893GoofyborterAnnika JanssonKKK49,776,77511,77
967TäpläshelamHeidi PylvänäinenMAH45,292,291012,29
1083RanepetbraTerhi Thuneberg-SelonenE-HKK50,677,67512,67
1195HissushelamHeini LehtonenTSAU47,844,841014,84
1278JesseshelamSatu AiraksinenKYKY54,0511,05516,05
1382HennakäävilSanna WarjusKYKY55,1512,15517,15
1494LystikääsnaPasi SalmiP-HAU41,60-1,402020,00
1574NallelängööMilla SaariKKK42,95-0,052020,00
1663OttowalterNina RintamäkiATD51,918,911523,91
1761TimiwecopeVeijo KoistinenRISKK49,376,372026,37
1892BonniecocspaKari NiittynenHSKH60,2917,291027,29
1962NipsushelamKaisa TervonenRISKK62,3719,371029,37
2091RasmusshelamMirva IkävalkoP-HAU49,336,332531,33
2189CessistbterIrmeli WestermarckKKK53,1310,133040,13
2280MikkistbterJuha HirvonenLÄGI62,1019,103049,10
2396RasmuswecopeKirsti DegerlundKKK43,680,685050,68
hyl70KitishelamMaritta TöllinenP-HAU   hyl
hyl84SimbashelamJaakko KnuuttiHSKH   hyl
hyl71DixiestbterIrmeli WestermarckKKK   hyl
hyl58BayashelamAnnika PihlajasaariKYKY   hyl
hyl66EmmistbterSamuli TynkkynenHYVSK   hyl
hyl81VilkkusketteTuija JuottonenP-HAU   hyl
hyl60SandyborterSirkka PirinenBORTK   hyl
hyl72RosiwalterSari MäkeläJAU   hyl
hyl59RommishelamSeija TervonenRISKK   hyl
hyl68InespjrterEmilia KataraKKK   hyl
hyl97NasukääpinAnne SaviojaTUUKK   hyl
hyl86NikisketteAnna-Maija GrönlundKKK   hyl
hyl69BimpjrterMarju KiriLÄGI   hyl
hyl73XenaborterEeva M. YlinenBORTK   hyl
pois76SissicaiterLeena KolkkaAGRY   pois
Takaisin alkuun
 
MAXI 2 / Jan Vesalehto (ihanneaika 48)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
1262VenlasnautsMarjukka PuustinenKKK36,00-12,000-12,00
2149SindypitcolSatu NurmiRISKK45,46-2,540-2,54
310RäxyslapkoMia FredmanTSAU45,77-2,230-2,23
4146NoonadalmatSeija TiainenHSKH50,592,5902,59
5121Iitux-rotuMirkka HerranenAUNU51,173,1703,17
6106Nettex-rotuMia LöyttynenKANAV36,41-11,5955,00
7141JuliapitcolJaana RelanderJANKK37,99-10,0155,00
8102VinhaholpakRitva KarhunenEKK42,25-5,7555,00
9110VäiskiespvesTuija MehtonenJAU42,41-5,5955,00
109Vendix-rotuTarja WirenKYKY42,73-5,2755,00
11140KassukulnouAnna-Maija MunukkaART45,94-2,0655,00
1226CosmobelpatRisse KoponenHSKH46,72-1,2855,00
13119RasmuspyrpapInari HassinenHSKH46,96-1,0455,00
14126NekkubelpagKatri UuraJAU49,181,1856,18
15144KyöstikromfoJukka VahvaselkäMAH38,50-9,501010,00
16134ElmosnautsAnne MäkimaaKANAV38,65-9,351010,00
17130ShokkipitcolJanne KoskinenJAU40,90-7,101010,00
18148JunnupitcolPaula KuljukkaJAU42,02-5,981010,00
19113LakusnautsSanna KortelainenP-HAU42,17-5,831010,00
2099RuttupyrpapMari LuostoJANKK45,27-2,731010,00
21101FiavehterElina TeivainenATT45,48-2,521010,00
22145NickeirlterHencca BlomqvistEKK46,11-1,891010,00
23125LadydalmatTimo TulonenAGRY49,471,471011,47
24131ToscashelamMarja PeltonenP-HAU38,61-9,391515,00
25100EvidalmatMinna KirjavainenKYKY52,204,201519,20
26135JuttakulnouMinna NymanHSKH46,40-1,602020,00
27122IsabriardKati KilpeläinenKYKY38,35-9,652525,00
28143YazzborcolSanna LaaksonenJAU44,43-3,572525,00
29112PikibelpagLiisa SarjanenKKK63,4715,471025,47
30142Pojux-rotuJohanna WüthrichYLÖKK64,1816,181531,18
31120JuriponHarri SepponenMAH38,20-9,804040,00
32105SantrasnautsAsta KaukorantaKYKY73,6325,631540,63
33133TiinaespvesAnita NärhiJAU39,92-8,084545,00
hyl111VilmapitcolPaula KuljukkaJAU   hyl
hyl98TuiskuparcolMarjo HytönenHSKH   hyl
hyl104Veerax-rotuKati SeppäläSATSK   hyl
hyl138NitroborcolPekka NikulainenSAVPK   hyl
hyl107Paksu-LakubriardPaula HynninenKYKY   hyl
hyl127MakkonenauskarSeppo EinolaHSKH   hyl
hyl129TamisakpaiMinna FilanderKYKY   hyl
hyl132Topix-rotuSanni KariniemiMAH   hyl
hyl137SadebelpatRiikka OhinmaaJAU   hyl
hyl147SerirottweSiru KoskiHSKH   hyl
hyl136MoonabouvieAnu PulliainenMAH   hyl
hyl123NikoborcolJaana KoukkarinenKKK   hyl
hyl124BadebelpagÅsa JungaråKKK   hyl
hyl118LakubelpatHelena SalonenTAMSK   hyl
hyl3BerttaisovilAnne-Mari VeijalainenKKK   hyl
hyl103PeetubelpatSari SoiniKYKY   hyl
hyl109RoosahovawaMirjam KallioTUUKK   hyl
hyl116IrabelpatKristiina AlppinenP-HAU   hyl
pois115LolabelpamPetri HasuMAH   pois
pois139NastapitcolEija KoskiEKK   pois
pois108Moonax-rotuMirjam PelkonenRISKK   pois
pois128IinesespvesTuija MehtonenJAU   pois
pois114SaarahovawaMaria NiskaPORSK   pois
Takaisin alkuun
 
MINI 3 / Jan Vesalehto (ihanneaika 41)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
1237TossushelamHarri AaltonenRAUKS30,77-10,230-10,23
2245HepulikromfoKaisa EskolaJAU33,19-7,810-7,81
3241AnniborterJanne KarstunenBORTK33,67-7,330-7,33
4233PepsishelamTeija PulkkinenMAH34,42-6,580-6,58
5257MinttushelamMarko ValtonenMAH35,49-5,510-5,51
6261ElvisborterPasi LuostarinenBORTK35,51-5,490-5,49
7256Lindax-rotuÅsa RanckenTSAU35,63-5,370-5,37
8230ElliborterMia WikströmJAU35,79-5,210-5,21
9236JuuliawalterPekka IkonenLAU36,62-4,380-4,38
10231RenishelamMarkku VuorinenTSAU37,54-3,460-3,46
11223Rikux-rotuPasi VesenteräP-HAU37,76-3,240-3,24
12239EetuborterTiina VaronenBORTK38,07-2,930-2,93
13217MerriwalterAnne VertanenLAU38,70-2,300-2,30
14250SoficocspaLaura TuominenATD39,28-1,720-1,72
15242FitzborterKirsi ViitasaariBORTK41,510,5100,51
16222BarongribruMarianne HeiskanenKYKY42,521,5201,52
17244UlpucavspaRaila ViljamaaTAMSK45,574,5704,57
18226JelloborterJanne KarstunenBORTK32,29-8,7155,00
19258LuluborterTuija SaariBORTK32,84-8,1655,00
20247RetuborterMarja-Liisa MäenpääLAGU36,07-4,9355,00
21240SaraborterMarko LindlöfBORTK36,94-4,0655,00
22255EkaborterTiina VaronenBORTK37,41-3,5955,00
23253BiitsishelamMarkku VuorinenTSAU37,44-3,5655,00
24227PatuborterTapio NiemiBORTK40,53-0,4755,00
25234PinjastbterSoile LahtiHSKH40,93-0,0755,00
2665ArttukääsnaTarja KorhonenAGRY42,401,4056,40
27219SakulunkoiSari ValtonenMAH43,102,1057,10
28259MinttushelamAnja LehtiöHSKH34,01-6,991010,00
29252ValopjrterMarju KiriLÄGI42,191,191011,19
30228JekqwecopeEmilia KoskinenP-HAU43,662,661012,66
31214AffeshelamMinna KoskinenATT43,742,741012,74
32224PipsashelamAnja LehtiöHSKH32,63-8,371515,00
3390TarashelamHeidi PylvänäinenMAH53,5612,56517,56
34260SennajappysJohanna ValkeapääE-HKK57,3116,31521,31
35248TopilunkoiSari ValtonenMAH53,8312,831022,83
36221WinlunkoiSatu HilliJAU49,638,631523,63
37213Tyttix-rotuKirsi HiltunenATD61,0420,04525,04
38218Essyx-rotuTeija MäkiATD47,056,052026,05
39216ViinukääsnaAnne SaviojaTUUKK53,4912,491527,49
hyl238Ginnyx-rotuKirsi HiltunenATD   hyl
hyl229JadeshelamAnu SilvennoinenMAH   hyl
hyl249TarashelamAnu SilvennoinenMAH   hyl
hyl246PaavoborterPasi LuostarinenBORTK   hyl
hyl220RepewalterElisa KunnamoJAU   hyl
hyl225RaakelborterHanna VahvaselkäBORTK   hyl
hyl232ToivoborterSteen PetersenBORTK   hyl
hyl243ViliborterSanna LeimunenBORTK   hyl
hyl215Myttyx-rotuMarjo HytönenHSKH   hyl
pois251HarrywalterMika MättöJAU   pois
pois254NikishelamMarjut PulliLAU   pois
pois235MoccaborterTuija SaariBORTK   pois
Takaisin alkuun
 
MAXI 3 / Jan Vesalehto (ihanneaika 41)
SIJA NRO NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA AV RV TULOS
1166PennikromfoKaisa EskolaJAU32,63-8,370-8,37
2198Rockyx-rotuKirsi LampinenP-HAU33,76-7,240-7,24
3190OskuborcolPasi HimiläKKK35,16-5,840-5,84
4159ZippobelpagMarja VäisänenMAH35,56-5,440-5,44
5195RansupumiNora OjalaJAU35,91-5,090-5,09
6197LeidibelpagAri LintunenYLÖKK36,03-4,970-4,97
7211JetibelpatKlaus SallavoSAVKK36,69-4,310-4,31
8202RokikromfoAllan MattssonKOUSK37,14-3,860-3,86
9185RonjaparcolHanna VälitaloKKK37,52-3,480-3,48
10176MinttumudiHannu PuukkoKANAV37,89-3,110-3,11
11201WandabelpagMarja VäisänenMAH38,10-2,900-2,90
12186WhiskyshelamMarja PeltonenP-HAU39,01-1,990-1,99
13175MerribelpagLaura TuominenATD40,49-0,510-0,51
14162NallepitcolLiisa AlataloJAU40,53-0,470-0,47
15168PeleisovilNina Nerg-ToivolaKANAV40,60-0,400-0,40
16178JullekerterSari LehtinenATT41,110,1100,11
17207AmipitcolEero ArolaAGRY42,181,1801,18
18191RosavanlamPertti SiimesKYKY43,312,3102,31
19164Happyx-rotuSirkka TurunenHIHA43,782,7802,78
20165RiaslapkoJonna LindforsTUUKK43,892,8902,89
21151RojukromfoMartti SalonenHSKH32,07-8,9355,00
22174HelmisilnouHeini KaasalainenHSKH34,29-6,7155,00
23170JoskapumiTarja MelakariKAS34,89-6,1155,00
24179MiskapitcolTiina AlataloJAU35,10-5,9055,00
25160DooralyhcolMerja MäenpääKKK36,50-4,5055,00
26194VeerabelpatJukka LeppäläTAMSK36,71-4,2955,00
27196SakushelamMinna KoskinenATT37,87-3,1355,00
28188DinobelpagJukka MoilanenJAU38,19-2,8155,00
29203NemespumiTarja MelakariKAS39,67-1,3355,00
30184TurriairterMatti SiltalaLÄGI47,586,5806,58
31193DixibelpatNoora Iso-KuuselaP-HAU44,013,0158,01
32187VäiskikromfoNina SundellKKK32,14-8,861010,00
33180RobibelpatPia MoroKKK34,67-6,331010,00
34205SonibelpatSeppo KemppainenKKK34,83-6,171010,00
35153TottipumiEevaliisa PohjanenKAS37,83-3,171010,00
36192Jettax-rotuLiisa AlataloJAU44,203,201013,20
37204JekkuborcolHarri WesterlundJAU45,764,761014,76
38161JakkeparcolPetri KähkönenHIHA40,42-0,581515,00
39210Iidax-rotuKati ValkonenMAH48,207,201017,20
40163ElvislyhcolSari MarkusKAS46,175,171520,17
41150ArmiespvesElina RantakangasJAU50,439,431524,43
42212JulisnautsVirpi SaarinenTUUKK62,7521,751536,75
hyl154DonnavanlamPertti SiimesKYKY   hyl
hyl172VitobelpamMira MasalinKKK   hyl
hyl206SessaairterMatti SiltalaLÄGI   hyl
hyl189CherryvehterElina TeivainenATT   hyl
hyl157EnskaespvesMari LassilaJAU   hyl
hyl200Zadrinax-rotuSirkka TurunenHIHA   hyl
hyl173CisyauskelMari KaplasTAMSK   hyl
hyl156RollopimuseTapani TurunenHSKH   hyl
hyl117CeniespvesSanna KobylinJAU   hyl
hyl199CascabelpagIsto HeikkinenART   hyl
hyl171MantabelpatPirjo VasarainenHSKH   hyl
hyl155TsikobelpatPirkko-Liisa LaaksonenKOTA   hyl
hyl182RomusshelamMarkku VuorinenTSAU   hyl
hyl167RenikulnouMia JärvinenKANAV   hyl
hyl177RikibelpamVirpi SaarinenTUUKK   hyl
hyl169JakibeauceAsko JokinenATT   hyl
hyl208MitzydalmatTiia TammivuoriAGRY   hyl
pois183TyttikerterKata BruceKYKY   pois
pois152SarabelpagPiia HasuMAH   pois
pois209Muskax-rotuHannu JuottonenP-HAU   pois
pois158SascabelpamJonna MarkkanenMAH   pois
pois181TediborcolSoini SaarelaHSKH   pois
Takaisin alkuun