Tulokset 1.8.2009 Järvenpää B-kisa
B-kisa: mini 1 | medi 1 | maxi 1 | mini 2 | medi 2 | maxi 2
A-kisa | C-kisa | D-kisa | E-kisa | takaisin
 
MINI 1(tuom. Kati Wala, ihanneaika 49 s, radan pituus 147,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.SiruborterNelli KaulioBAT37,693,90-11,310-11,31 LUVA
2.LuluwalterRiikka KorvenojaJAU38,573,81-10,430-10,43 LUVA
3.CiacavspaAija Lampinen-HelleHAU43,283,40-5,720-5,72 LUVA
4.ErinborterMaija MakkonenHSKH43,753,36-5,250-5,25 LUVA
5.HanibikääsnaEster RautakorpiRIMA43,883,35-5,120-5,12 SERT
6.LunapopoplMaaret RidanpääHAU48,093,06-0,910-0,91 LUVA
7.ZiggyshelamPäivi PöyhönenJANKK43,103,41-5,9055,00 
8.NellimittelSuvi RaviKOIVU43,873,35-5,1355,00 
9.WandaborterKaarina StåhlbergBAT48,763,01-0,2455,00 
10.Hugox-rotuTaija MäkeläMÄNTS49,142,990,1455,14 
11.LadysakmetKatja Lassila-HyypiäVAU41,803,52-7,201010,00 
12.EmmaskettePäivi KatajakoskiERTTI45,543,23-3,461010,00 
13.SissishelamPia ValkamaERTTI44,723,29-4,281515,00 
14.UnobosterSaara LaakkoHSKH56,982,587,981017,98 
15.EetubosterSaara LaakkoHSKH64,362,2815,36520,36 
16.PeppilanheeVeera KemppainenTAMSK52,732,793,732528,73 
-OnniparsonAnnina MyllyahoJAU    hylätty 
-IituausterSatu KiviojaVAU    hylätty 
-ChilichihulIina LindbergASKOL    hylätty 
-AdaparsonKirsi Hannele SivonenKAT    hylätty 
-CaspercavspaKaisa LehtonenTAMSK    hylätty 
-TabeborterErja Suni-RäsänenBAT    hylätty 
-JurriborterKirsi SaastamoinenBAT    hylätty 
-EgobichavJenny UnholaRIMA    hylätty 
-TöötausterPäivi SaarinenP-HAU    hylätty 
-MacyjackruPäivi MäättäTAMSK    poissa 
 
MEDI 1(tuom. Anne Viitanen, ihanneaika 57 s, radan pituus 171,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.FlaamimanterKati WalaJAU47,073,63-9,930-9,93 LUVA
2.LakukesvilMiia Anneli KivistöKAT48,323,54-8,680-8,68 LUVA
3.RekkukketteRaisa SaviahoHYVSK51,133,34-5,870-5,87 SERT
4.EskokääsnaMikko ValleERTTI50,513,39-6,4955,00 
5.MustikkakesvilKatariina HarjuAGRY53,933,17-3,0755,00 
6.MinustarupiTua NummelinLÄGI59,062,902,0657,06 
7.JunnuparsonKirsti DegerlundKKK38,914,39-18,091010,00 
8.CosmoshelamMarja KujalaATT45,293,78-11,711010,00 
9.MetteshelamMerja VildenP-HAU46,953,64-10,051010,00 
10.VäinöshelamAuli SaloRIMA61,212,794,211014,21 
-AdashelamMarilla TannerHYVSK    hylätty 
-LucasketteEsa LehdistöATT    hylätty 
-TiuhtilakterMaria Järvi-LaturiHSKH    hylätty 
-SaagashelamEmmi KoskinenATD    hylätty 
-SherapyrpapMarjo LaurilaMÄNTS    hylätty 
-LottecocspaTea KuokkanenJANKK    hylätty 
-ViiviespvesTaina HeiniVAU    hylätty 
-VilppuwalterAnne VertanenLAU    poissa 
-ToscapyrpapRitva OljakkaHAU    poissa 
-MandicocspaAnne MäittäläASKOL    poissa 
-IitaparsonJenni LiukkonenATD    poissa 
 
MAXI 1(tuom. Anne Viitanen, ihanneaika 57 s, radan pituus 171,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.AdeborcolSalla TiainenAGRY40,644,21-16,360-16,36 SERT
2.SisuvalpaiJohanna MankinenHSKH41,514,12-15,490-15,49 SERT
3.DauskelSatu HilliKKK41,744,10-15,260-15,26 LUVA
4.YrttinovnouTimo EskolaKKK41,954,08-15,050-15,05 LUVA
5.RonjabeauceSini HankelaTAKUT42,694,01-14,310-14,31 SERT
6.KiripumiRiitta LarnimaaPUMIT45,763,74-11,240-11,24 LUVA
7.NessinovnouVille MannerKOIVU57,162,990,1600,16 
8.KipakerterLaura AhonenKKK39,114,37-17,8955,00 
9.BeijeholpalSusanna KinnunenHEILU43,383,94-13,6255,00 
10.OzzyparcolAnna SärkeläHAU45,983,72-11,0255,00 
11.RonjasakpaiMinna ToropainenVAU50,443,39-6,5655,00 
12.BugiborcolMinna LaineLÄGI51,053,35-5,9555,00 
13.MaiauspaiHanna TurunenHAU38,524,44-18,481010,00 
14.Lucax-rotuEnni LehtovaaraHSKH43,043,97-13,961010,00 
15.KhiiborcolKati MäntyniemiJAU45,833,73-11,171010,00 
16.ReadyborcolAgneta AnderssonHANKO46,493,68-10,511010,00 
17.NiksisilnouSonja AitamurtoJAU48,823,50-8,181010,00 
18.TutubelpatSusanna LaitinenP-HAU52,373,27-4,631010,00 
19.TessabelpatRobert VeiholaERTTI42,064,07-14,941515,00 
20.VolttiauspaiMia MikkolaKANAV51,283,33-5,721515,00 
21.PandaauspaiAnnika LindströmATD53,393,20-3,611515,00 
22.SagaborcolSaila SavolainenJAU44,273,86-12,732020,00 
23.SaniwhippeLiisa KopraAST50,873,36-6,132020,00 
24.SireauspaiMia MikkolaKANAV53,473,20-3,532020,00 
25.IinesdalmatSanna SalonenJANKK64,062,677,061522,06 
26.ViljoisovilTuula KoponenJAU65,702,608,701523,70 
27.ArttuweimalPia HakalaHSKH41,704,10-15,302525,00 
28.NerokromfoTiina HietamiesHEILU54,663,13-2,342525,00 
29.LeeviauspaiKatja HaapakoskiLÄGI54,853,12-2,152525,00 
30.MinnibelpatKirsi AintilaVAU66,842,569,842029,84 
-TatubelpatTerhi KahilaMAH    hylätty 
-KarmabelpamMaija VirolainenLÄGI    hylätty 
-UkkosnautsVeera AlankoJAU    hylätty 
-JokuborcolTherèse ÅbergCITYB    hylätty 
-MarttipinserMarika AsikainenPINS    hylätty 
-FrodovehterSoile Mustjärvi-RiiheläKKK    hylätty 
-JamppaespvesJari ParkkisenniemiJAT    hylätty 
-TroyborcolHeidi MustonenJAU    hylätty 
-PuhborcolMarjatta TuikkanenHAU    hylätty 
-HerkkopinserMarika AsikainenPINS    hylätty 
-HelmibelpatKatariina VirkkalaK-PKK    hylätty 
-Onnix-rotuSari HonkanenVAU    hylätty 
-HerttairvspaMarika KarjalainenHSKH    hylätty 
-Mini-ÄborcolKai MäkinenJAU    hylätty 
-TilliborcolTerhi Tuohimetsä-VäinänenLÄGI    poissa 
-NovalabnouElina KemppiP-HAU    poissa 
-PongoauspaiAnu AholaJANKK    poissa 
 
MINI 2(tuom. Henri Luomala, ihanneaika 47 s, radan pituus 154,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.MystitarupiKrista HonkonenATD38,204,03-8,800-8,80 SERT
2.DinoborterMarika KäkiAST40,413,81-6,590-6,59 SERT
3.AnterowecocaMona LiljegrenJANKK43,423,55-3,580-3,58 SERT
4.TiitijackruPäivikki TurulaI-HAH45,133,41-1,870-1,87 SERT
5.MaddewecocaTiina HyvärinenTUUKK46,443,32-0,560-0,56 LUVA
6.HippuborterAnne LuotoHSKH46,853,29-0,150-0,15 
7.Hilmax-rotuAnne PullinenKOIVU47,083,270,0800,08 
8.Veetix-rotuTuomo AholaHSKH36,674,20-10,3355,00 
9.GizmoborterTapio NiemiBAT41,123,75-5,8855,00 
10.PulttishelamMirva LaaksoVAU44,963,43-2,0455,00 
11.FiinakäävilRisto WarjusKOTKA49,153,132,1557,15 
12.EikkakääsnaMinna NikkinenMÄNTS49,203,132,2057,20 
13.KipsujackruPäivi KarjalainenKAT35,644,32-11,361010,00 
14.SanishelamSatu TuominenATD40,033,85-6,971010,00 
15.IdefixbichavMarja KujalaATT34,324,49-12,681515,00 
16.NallenorwteUlla ViholainenFPUKO59,222,6012,221527,22 
-CessashelamLaura PalviainenJAU    hylätty 
-DarraborterJouni MäkinenBAT    hylätty 
-IitukääsnaNina KarhulaSIUNT    hylätty 
-RouskukäävilYael OvitzAGRY    hylätty 
-CeresborterAnnika NorrgårdBAT    hylätty 
-KoodiborterMarjo EinolaPORSK    hylätty 
-AunejackruAnne PullinenKOIVU    hylätty 
-SallyparsonLaura JaakolaERTTI    poissa 
-KutkajackruMari MoilanenJAU    poissa 
 
MEDI 2(tuom. Henri Luomala, ihanneaika 48 s, radan pituus 161,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.TyttishelamHarri AaltonenWUH37,454,30-10,550-10,55 SERT
2.SagaborcolHeini SeppäSCY41,723,86-6,280-6,28 LUVA
3.MaxmanterIrina RytkönenHSKH45,193,56-2,810-2,81 LUVA
4.StellaisllamPaula RuotsalainenJAU49,723,241,7201,72 
5.NatsoespvesMia HyrskylahtiMÄNTS43,263,72-4,7455,00 
6.DaliparsonMarjo TimonenATD45,243,56-2,7655,00 
7.VekkumittelSanna PajusaariNKH49,223,271,2256,22 
8.MantacocspaElina MurtoCOC40,533,97-7,471515,00 
9.NinjavehterLaura AhonenKKK59,002,7311,00516,00 
-RiemukromfoAnna AlanenAST    hylätty 
-JokkeborterCarola SolmanBAT    hylätty 
-LilykoohonSatu SiltanenHSKH    hylätty 
-HelmivehterPaula HäkkinenKKK    hylätty 
-DoripyrpapSoila SabelströmLÄGI    poissa 
-ElviparsonWilma SiitonenHAU    poissa 
 
MAXI 2(tuom. Henri Luomala, ihanneaika 48 s, radan pituus 161,0 m)

SIJA NIMI ROTU OHJAAJA SEURA AIKA m/s AV RV TULOS HUOM
1.LinebelpatSusanna LaitinenP-HAU43,153,73-4,850-4,85 LUVA
2.JuusolyhcolKatja ParpalaLÄGI36,904,36-11,1055,00 
3.TyynekesvilEeva EkholmJAU38,064,23-9,9455,00 
4.PaulibelpamAnu SiiraJANKK39,914,03-8,0955,00 
5.ViivisilnouElla KarhulaSIUNT40,963,93-7,0455,00 
6.AlfabelpagTarja LeppäläMÄNTS42,353,80-5,6555,00 
7.RuutiespvesTiina ToikkaMÄNTS42,883,75-5,1255,00 
8.TarmoparcolUrpo IkonenLÄGI46,063,50-1,9455,00 
9.WudihovawaKirsi TiainenHSKH49,913,231,9156,91 
10.VinhaespvesJohanna MattilaHSKH50,013,222,0157,01 
11.MiinaauspaiPia SchnorrHSKH40,463,98-7,541010,00 
12.LumiauspaiNanna LampinenATD43,953,66-4,051010,00 
13.OssipumiTerhi WallinAST44,793,59-3,211010,00 
14.NemosnautsAnja LindbergASKOL45,023,58-2,981010,00 
15.RetulagromLeena JalonenJAU45,263,56-2,741010,00 
16.MiinaengspaElina JokinenJANKK50,943,162,941012,94 
17.SaagaporvesJaana SiltanenKOTKA51,393,133,391013,39 
18.BeaborcolHanna HaveriLÄGI37,374,31-10,632020,00 
19.ArttuespvesTiina ToikkaMÄNTS42,503,79-5,502020,00 
20.A-NoppiborcolKai MäkinenJAU35,844,49-12,163030,00 
-ViskiparcolAuli SaloRIMA    hylätty 
-AmadeuslyhcolRiitta SaloHSKH    hylätty 
-Tarax-rotuVeera KemppainenTAMSK    hylätty 
-MöykkyauspaiRiitta NikkolaAGRY    hylätty 
-TinkaporvesHannele KettunenE-HKK    hylätty 
-NitaeurasiKatarina LassheikkiKKK    hylätty 
-FoxynovnouMarita EhrnstenSIUNT    hylätty 
-SpriteauspaiAnne Maria RiihimäkiJAU    hylätty 
-Moccax-rotuSuvi KoivunenKOTKA    hylätty 
-TexasauspaiMippe MiekanmaaAGRY    hylätty 
-WelhoperuniMaija HeimonenJAU    hylätty 
-QiiraborcolMinna VäyrynenKSTK    hylätty 
-RimmaborcolMari LeiviskäAST    poissa 
-RiekkubelpamHeli KoskinenJAU    poissa 
-PojuporvesSanna KärnäKAT    poissa